Technologinė pažanga – tai, ko nebuvo anuomet

Kavos kapsules

Laikai keičiasi, o kartu keičiasi ir technologinė pažanga. Tai yra neišvengiama, todėl puikiai suprantama, kad tai, kas buvo neįsivaizduojama prieš dvidešimt ar daugiau metų, šiomis dienomis nebestebina nei vieno iš mūsų. Ką jau kalbėti apie tai, kad šiuolaikinis vartotojas kaskart ima kelti vis didesnius reikalavimus ir tikisi dar pranašesnių ir išmanesnių moderniųjų technologijų. Tačiau, kaip bebūtų, smagu kartas nuo karto persikelti į praeitį ir palyginti ją su dabartine situacija. Tokiu atveju suprantame, kad tai, ką turime šiandien, yra nepalyginti geriau nei tai, ką turėjome anuomet, o tai reiškia, kad dabartinė mūsų kasdienybė yra kur kas efektyvesnė, patogesnė ir lengvesnė. Taigi, pateiksime keletą naujovių, apie kurias anksčiau galėjome tik pasvajoti.

  • Planšetinis kompiuteris yra viena iš tų naujovių, kuri dabartiniam vartotojui nebekelia jokio nuostabos jausmo, nepaisant to, kad tokiame nedideliame kompiuteriniame prietaise galime sutalpinti bene viską, ko mums gali prireikti. Juolab, kad šiandieninis planšečių pasirinkimas yra tiesiog milžiniškas, o jų nauji modeliai rinką pasiekia kiekvienais metais.
  • Išmanieji telefonai – tai moderniųjų technologijų stebuklas, kuris aukštyn kojomis apvertė visą mobiliųjų telefonų rinką. Dabartiniai išmaniųjų telefonų modeliai geba bene viską. Nemaža dalis vartotojų apskritai nebėra linkę pirkti fotoaparatus ar kameras – jie paprasčiausiai įsigyja naujausią rinkoje esantį išmanųjį telefoną, kurio funkcionalumas yra neįtikėtinas. Be to, išmaniųjų telefonų tobulėjimas yra bene sparčiausias, lyginant juos su bet kuriomis kitomis elektroninėmis ir kompiuterinėmis priemonėmis, todėl jei šiandien įsigijote naują išmanųjį telefoną, galite net neabejoti, kad vos po pusmečio rinkoje atsiras dar tobulesni ir išmanesni prietaisai.
  • Kavos aparatai, kuriuose galima naudoti kavos kapsules. Anksčiau kavos aparatais naudodavomės įprastiniu būdu – į atitinkamą talpą įberdami maltą kavą. Tuo tarpu dabar rinkoje galime rasti ne vieną kavos aparatų modelį, kuriam įprastinių metodikų nebereikia. Tereikia įsigyti kavos kapsules (kurios taip pat atitinka net ir pačių išrankiausių kavos gurmanų skonį) ir jūsų mėgstama kava gali būti pagaminta akimirksniu.
  • Išmaniosios apyrankės ir išmanieji laikrodžiai – naujovė, kuri sudrebino technologijų rinką. Pastaruoju metu būtų sunku rasti vartotoją, kuris neturėtų išmaniosios apyrankės ar išmaniojo laikrodžio. Svarbu pažymėti, kad šie modernūs technologiniai prietaisai rodo ne tik laiką, datą ir įprastinę informaciją, tačiau taip pat gali veikti su įvairiomis mobiliosiomis programėlėmis, fiksuoti nueitus žingsnius, miego kokybę, sudegintas kalorijas, širdies ritmą ir kt. Trumpiau tariant, įsigijus vieną iš tokių prietaisų, ant savo riešo kasdien galite turėti mini kompiuterį, kuris padėtų jums daugelį užduočių atlikti kur kas lengviau ir efektyviau.
  • Automobiliai taip pat „patyrė“ akivaizdžių pokyčių. Kai kurie naujausi lengvųjų automobilių modeliai geba patys parkuotis, kontroliuoti automobilio judėjimo greitį, fiksuoti kelio ženklus, koreguoti vairavimo stilių, atsižvelgiant į konkrečias situacijas kelyje ir atlikti daugybę kitų veiksmų, be papildomos vairuotojo pagalbos. Tai reiškia, kad judame link amžiaus, kuriame automobilis galės būti valdomas balsu ar vos keliais rankų mostais, o visas vairavimo procesas bus įgyvendinamas pačios transporto priemonės.

Žinoma, tai tik keli iš daugelio pavyzdžių, kuriuos galima pateikti tuomet, kai kalbama apie moderniąsias technologijas ir tai, ko nebuvo anuomet. Todėl belieka pasidžiaugti tuo, ką turime šiandien. Ir nepaisant to, kad visuomet gali atsirasti skeptikų, teigiančių, kad galime gyventi ir be visų dabartinių moderniųjų technologijų – tokią nuomonę turinčių žmonių yra mažuma, o tai reiškia, kad kur kas daugiau vartotojų yra už technologinę pažangą ir visą tai, kas palengvina mūsų gyvenimą.

Administratorius