Kur gaminamas brendis?

Brendis

Daugelis iš mūsų tikrai yra girdėjęs, o gal net ir ragavęs brendžio. Tačiau dažniausiai nesusimastome iš kokios šalies jis yra kilęs ar kokiose šalyse jis yra gaminamas šiuo metu. Tiesą sakant, viskas yra gan paprasta, brendžiui pagaminti yra reikalingas vynas, todėl jis yra gaminamas tose šalyse, kuriose yra išsivysčiusi stipri vyno kultūra.

  • Prancūzija

Nepaminėti šios šalies kalbant apie  brendį būtų tiesiog neįmanoma. Ji turi gilias brendžio gaminimo tradicijas. Juolab Prancūzijoje yra gaminamas brendžių karalius – konjakas, kuris gali būti pagamintas tik Prancūzijos Konjako apylinkėse.

  • Ispanija

Kita didžioji vyno šalis, taip pat turi savas brendžio tradicijas. Brendis čia gaminamas iš baltųjų „airen“ vynuogių, o jo brandinimas tęsiasi nuo trejų iki dešimties metų ar net ilgiau.

  • Armėnija

Armėniškas brendis visuomet buvo vienas mėgstamiausių sovietų sąjungos diplomatų gėrimų. Nemaža dalis posovietinės erdvės gyventojų, iki šiol brendį iš Armėnijos vadina konjaku. Nors šis pavadinimas yra neatitinka realybės, tačiau tikrai negalima paneigti aukštos armėniško brendžio kokybės.

  • Gruzija

Ši Armėnijos kaimynė, taip pat distiliuoja brendį jau keletą amžių. Gruziniškame brendyje galima pajusti žemiškos tekstūros, dažniausiai dėl trumpoko brandinimo laikotarpio.

  • Australija

Australiškas dažniausiai yra gomuriui malonaus skonio, tačiau didžioji jo dalis neiškeliauja už šios valstybės ribų. Tik visai neseniai keletas gamintojų pradėjo eksportuoti australišką brendį į kitas šalis.

  • Jungtinės valstijos

Nors brendis valstijose gaminamas nuo 1800 m., tačiau dažniausiai jis nebuvo laikomas aukščiausios klasės gėrimu ir dažniau buvo naudojamas p kokteilių sudedamoji dalis. Tačiau kalifornietiškam vynui vis dažniau įrodant savo vertę pasaulinėse parodose ir apdovanojimuose, iš naujo buvo pažvelgta ir į amerikietišką brendį, kuris turi savo unikalų skonį.

Norint išvardinti visas šalis, kuriose yra gaminamas brendis, reikėtų paminėti beveik visas šalis, kurios gamina vyną. Todėl šiame straipsnyje buvo paminėtos, tik kelios šalys, kuriose jūs galite atrasti įdomaus brendžio. Tačiau neužmirškite, kad kokybiško brendžio rasite ir kitose šalyse – Vokietijoje, Graikijoje, Portugalijoje, Italijoje, Kipre ir taip toliau. Norėdami išbandyti brendį iš skirtingų šalių tiesiog paprašykite pardavėjo rekomendacijų ir jis tikrai jums pasiūlys geriausius brendžius iš skirtingų šalių.

Administratorius