Netekus artimojo užgriūna daug rūpesčių

Artimojo netektis – sunkus išbandymas. Tai daugelį sukrečia, išbalansuoja ir netgi visiškai sugniuždo. Tai skaudi patirtis, tačiau, kaip bebūtų gaila, anksčiau ar vėliau su artimųjų netektimis susidurti tenka. Tai tiesiog neišvengiama. Be to, tai ypatingai sudėtinga tuomet, kai artimojo netenkama visiškai netikėtai. Tuomet reikia pasistengti suvaldyti savo emocijas, nepulti į neviltį ir išspręsti visus laidojimo klausimus. Žinoma, kad tai nėra lengva, tačiau turite suprasti, kad į tokią padėtį patenkate ne jūs vieni, o tai reiškia, kad visuomet yra sprendimas, padedantis išspręsti net ir labai sudėtingas ir sunkias situacijas.

KapinistasTaigi, pirmiausia pagalvokite apie tai ar turite draugų ar artimųjų, kurie galėtų jums pagelbėti tokią sunkią akimirką? Įprastai visuomet galima rasti bent vieną ar kelis žmones, kurie būtų pasiruošę pagelbėti ir palengvinti jums tekusią sunkią dalią. Tuomet, kai rasite žmones, kurie prisidės prie būsimų laidotuvių organizavimo, sudarykite planą, kurį palaipsniui įgyvendinsite. Tai padės išspręsti daugelį klausimų. Pavyzdžiui, jums reikės išnuomoti šarvojimo salę, todėl turite pasirinkti laidojimo namus, kuriuose būtų teikiamos šios paslaugos. Be abejo, jei norite šarvojimo salę išsinuomoti išskirtinai konkrečiuose laidojimo namuose, turite suprasti, kad tai gali ne visuomet pavykti. Kodėl? Labai paprasta. Dažniausiai šarvojimo salių skaičius būna pakankamai ribotas, todėl jei su artimojo netektimi jums teko susidurti tuomet, kai visos šarvojimo salės užimtos, puikiai suprantama, kad teks ieškoti kitų laidojimo namų.

Kaip bebūtų, kai pasirinksite laidojimo namus ir išnuomosite šarvojimo salę, taip pat nupirkite karstą, vainikus, gėles, žvakes ir kitus būtiniausius reikmenis. Žinoma, jums reikės išpirkti vietą pasirinktose kapinėse (nebent velionis amžino poilsio atguls savo mirusių artimųjų kapavietėje). Kai tai padarysite ir palaidosite savo mirusį artimąjį, praėjus vieneriems metams, reikės pastatyti paminklą. Kokį paminklą pasirinksite, priklausys tik nuo jūsų. Galėsite rinktis tiek iš jau pagamintų paminklų, tiek ir užsakyti individualų. Galiausiai, kai paminklas bus pastatytas, reikės išspręsti ir kapavietės sutvarkymo bei priežiūros klausimus, todėl jei neturite pakankamai laiko šiems darbams, galite kreiptis į https://www.kapinistas.lt/ specialistus.

Administratorius