Penki svarbūs el. knygų aspektai

Elektronines knygos

Kodėl verta rinktis ir skaityti elektronines knygas? Kodėl seniai daugelio pamėgtas fizinio formato knygas reikėtų iškeisti į technologines naujoves? Ar naujas skaitymo būdas yra produktyvesnis, ar tai vis dėlto tik mada? Į šiuos ir kur kas daugiau kitų klausimų pasistengsime jums kuo aiškiau atsakyti.

  1. Visų pirma, elektronines knygos skatina skaitymą. Įdomu, kaip? Šiomis dienomis labai didelė dalis žmonių daugybę laiko praleidžia priešais savo kompiuterius, planšetes ir išmaniuosius telefonus, todėl jie kur kas mažiau laiko skiria fizinio formato knygų skaitymui. Tuo tarpu tai, ką randa internete, jie skaito gerokai dažniau ir mieliau.
  2. Elektroninės knygos pasižymi teigiamomis savybėmis, kai kalbame apie aplinkos išsaugojimą. Turbūt jau girdėjote, kad el. knygos saugo medžius. Ir tai yra visiška tiesa. Skirtingai nei popierinėms knygoms, elektroninių knygų gamybai nereikia pasitelkti medžiagų, kurios išgaunamos iš medienos, todėl knygas skaitydami savo kompiuteryje ar bet kuriame kitame elektroniniame prietaise – prisidedate prie gamtos išsaugojimo. Ką jau kalbėti apie tai, kad elektroninių knygų gamyba nereikalauja daugybės kitų aplinką teršiančių veiksmų (pvz., leidyklose naudojamų techninių prietaisų, transportavimo ir kt.).
  3. Labai svarbu ir tai, kad elektroninės knygos yra saugesnės ir ilgaamžės. Tai reiškia, kad jų negali paveikti jokie išoriniai aplinkos veiksniai. Galbūt esate girdėję, kad Aleksandrijos biblioteka ir joje saugota didžiulė knygų kolekcija buvo sunaikinta kilus gaisrui. Tai buvo didžiulis praradimas. Tačiau šiandien tokių keblumų nekiltų, nes didžioji dalis knygų yra paverstos į elektroninį formatą, o tai reiškia, kad jų negali paveikti nei gaisras nei kiti neigiami veiksniai.
  4. Taip pat negalima pamiršti, kad elektroninių knygų gamyba vyksta kur kas greičiau ir sklandžiau nei spausdintų knygų. Turbūt žinote, kokį didelį ir ilgą kelią turi nukeliauti fizinio formato knyga, kol ji galiausiai pasiekia knygynų lentynas ir patenka į skaitytojų rankas. Viso to nereikia, kai vartotojams pristatomos elektroninės knygos.
  5. Elektroninio formato knygas labai nesudėtinga koreguoti ir taisyti. Jei autorius pastebi, kad rinkoje platinamos tam tikrais netikslumais pasižyminčios jo parašytos knygos, jis akimirksniu jas gali pakoreguoti.

Administratorius