Briuselis – Europos Sąjungos sostinė

Skrydziai i Briuseli

Turbūt kiekvienas iš jūsų puikiai žino, koks Europos miestas yra vadinamas Europos Sąjungos sostine. Ir taip, jūs esate visiškai teisūs – tai yra Briuselis, Belgijos sostinė. Tai yra labai didelis miestas, kuriame gyvena apytiksliai 1 mln. gyventojų. Šis miestas pasižymi išskirtine ir akį traukiančia architektūra, daugybe istorinių pastatų ir žinoma – Europos Sąjungos institucijų moderniausiomis būstinėmis. Taigi, Briuselis neabejotinai yra tas Europos miestas, kuriame yra ką pamatyti kiekvienam jį aplankančiam turistui.

  • Populiariausia Briuselio vieta – Didžioji aikštė. Didžiojoje aikštėje yra Miesto rotušė, Karaliaus namas ir šeši Gildijų pastatai. Miesto rotušė jau nuo seno yra Briuselio simbolis. Tuo tarpu Karaliaus namuose dabar yra įrengtas muziejus. Jei lankysitės Briuselyje, jokiu būdu nepraleiskite progos apsilankyti šioje aikštėje.
  • Penkiasdešimtmečio parkas. Šiame parke yra pastatyti didžiuliai ir prabangūs rūmai, kuriuose šiuo metu veikia įvairūs muziejai. Tai puiki vieta, kurioje galima iš arčiau susipažinti su įvairia istorine medžiaga ir pabūti labai gražioje aplinkoje.
  • Besišlapinančio berniuko skulptūra. Turbūt daugelis iš jūsų esate girdėję apie besišlapinančio berniuko skulptūrą, kuri yra puikiai žinoma visame pasaulyje. Ji buvo sukurta 1619 m. Jau nuo seno yra tapę įprasta, kad į Briuselį atvykę įvairių šalių vadovai padovanoja besišlapinančiam berniukui (kuris yra vadinamas Manneken Pis) drabužius, kurie yra papuošti tautinėmis detalėmis. Per ilgą laiką buvo sukaupta labai daug drabužių, kurie visi yra eksponuojami Miesto muziejuje.
  • Gotikinė Sts-Michel et Gudule katedra. Pati žinomiausia ir svarbiausia Belgijos katedra, kuri buvo statoma net 300 metų. Jei lankotės Briuselyje, būtinai turėtumėte apsilankyti šioje katedroje.
  • Kakavos ir šokolado muziejus. Belgija jau seniai pripažįstama šalimi, kurie gamina bene patį geriausią šokoladą visame pasaulyje. Kiekvienais metais Belgijoje pagaminamo šokolado kiekiai atima žadą daugeliui – tai daugiau nei 172 t. šokolado. Todėl net jei jūs nesate smaližiai, verta apsilankyti šiame muziejuje. Kaip bebūtų, nereikėtų pamiršti, kad Belgijoje veikia daugiau nei 2000 šokoladinių. Todėl neabejotinai turėsite daug galimybių paskanauti tikro belgiško šokolado.

Taigi, belieka pasirūpinti pigiais skrydžių bilietais (https://skrendam24.lt/pigus-skrydziai-i-Briuseli/) ir leistis į turiningą ir atpalaiduojančią kelionę po Briuselį.

Nuo ko priklauso kaimo turizmo sodybos nuomos kaina?

kaimo turizmo sodybosĮsibėgėjus vasariškai šiltoms dienoms, nusprendėte, kad būtų pats laikas paatostogauti? Jeigu neturite didžiulio biudžeto atostogoms, jums nevalia dėl to krimstis. Dabar nebūtina keliauti į artimiausią kurortą Lietuvoje. Kaimo turizmas jums gali pasiūlyti itin malonius įspūdžius, nes vis dėlto – dauguma sodybų dabar yra pritaikytos būtent aktyviam, o ne tik pasyviam poilsiui. Kaimo turizmo sodybos šiuo metu yra itin paklausios ir tai liudija jų užimtumas. Norintys išsinuomoti sodyba kažkuriam laikui, dabar turi kaip reikiant pavargti, nes mat dauguma vietų jau yra rezervuotos keliems mėnesiams į priekį. Jeigu svarstote galimybę išsinuomoti kaimo turizmo sodybą atostogoms ar kažkokiai šventei, tai pirmiausia reikėtų pasidomėti kaip nustatomos nuomos kainos.

Kaimo turizmo sodybos šiuo metu siūlo skirtingas pramogas. Tai reiškia, kad vienose sodybose galite užsiimti aktyvia veikla, o kitose vietose siūlomos pasyvesnės atostogų galimybės. Kas liečia atostogavimą tokiose vietose, būtina pabrėžti, kad kuo daugiau pramogų siūlo sodybų šeimininkai, tuo nuomos kaina yra didesnė. Žinoma, ji yra kintanti ir dėl kitų faktorių. Pavyzdžiui, jeigu sodybą nuomojatės vieni, tai aišku, kad jums geriausia būtų rinktis numerį. Tačiau norintiems išsinuomoti gerokai erdvesnius apartamentus, teks pakloti ir didesnę sumą. Tai ypač liečia atostogaujančioms  žmonių grupėms. Kuo didesnę sodybos dalį nuomositės, tuo didesnę nuomos kainą teks mokėti.

Kalbant apie siūloma pramogas, tiesiog reikia pabrėžti, kad vienur galima pasiplaukioti ežeruose ar upėse. Taip pat siūloma plaukioti baidarėmis, valtims, kanojomis, vandens dviračiais ir t.t. Tokios pramogos tik padidinta nuomos kainą. Mat, pramogų gausa yra vienas geriausių būdų pritraukti potencialius klientus, o todėl to pramogos padidina ir nuomos kainą.

Kas liečia kaimo turizmo sodybų nuomą šventėms, vertėtų akcentuoti, kad ne visos jos yra pritaikytos tokiam tikslui. Mat, kai kuriose sodybose jūs nerasite maitinimo paslaugų, kurios būtų skirtos pobūviams. Kai kuriose sodybose apskritai nėra teikiamos su maitinimu susijusios paslaugos, todėl tokių vietų nuoma bus pigesnė. Tačiau jums tokiu atveju maitinimu pasirūpinti reikėtų patiems. Būtina žinoti, kad kuo platesnį pramogų ir paslaugų sąrašą siūlo sodyba, tuo ji yra paklausesnė, o dėl to kyla ir jos nuomos kaina.

Keistos patirtys Barselonoje

KelionėsSavo pirmąja kelionę į Barseloną jis planavo gana lengvai. Vos kelios dienos šiame mieste pernelyg daug nežadėjo. Aplankytos lankomiausios vietos, susipažinta su populiariausiais objektais, pasivaikščiota po uostus ir paplūdimius, išgerta kavos ir vyno senamiesčio kavinėse. Ko dar galima tikėtis į sau naują miestą atvykus vos kelioms dienoms. Taip ir būna ir kelionės į Barseloną, ir bet kurį kitą miestą metu.  Pažįstant jo išorę, tačiau toli gražu liekant nesupratus, nei kaip tas mietas tokiu tapo, nei kuo gyvena jo žmonės.

Tačiau realybėje jam gavosi kiek kitaip. Vos nuskridęs į šį Ispanijos miestą jis susipažino ir vietinių šeima. Paprastai ir netikėtai. Tačiau stipriai ir laimingai. Jau vos po poros valandų pokalbio nusprendė atšauti savo viešbučio rezervaciją ir  tas keturias dienas pagyventi tiesiog pas naujus pažįstamus. Nors ir nieko įmantraus jie nežadėjo, tačiau svečią mielai priėmė.

Kaip jau galite tikėtis, kelios dienos Barselonoje su vietiniais gavosi visai kitokios, nei būtų galima jas praleisti pačiam, gyvenant viešbutyje ir aklai sekant kelionių portalų patarimais. Tokios kelionės į Barseloną būna įprastos. Jam gavosi kiek kitaip.

Gyvenimas pas vietinius. Jauna šeima su dviem vos mokyklą pradedančiais vaikais. Gyvenimas viename gana skurdžiame, tačiau netoli centro esančiame Barselonos rajone. Gana nedideliame, trijų ne erdvių kambarių bute. Įsigytame lygiai taip pat už paskolas, kaip ir įprasta Lietuvoje. Vaikai ankstų rytą skuba į mokyklą. Kiek vyresnis brolis veda savo sesę pats, tėvai nepadeda. Mokykla arti, visi jaučiasi saugūs.

Savo gyvenimus gyvena ir tėvai. Dienomis skuba į nelabai mėgstamus darbus, vakarais dar prisėda prie papildomų darbų – žmona gamina ir pardavinėja tortus, o vyras vertėjauja.  Nors mūsų akimis jie ir uždirba daug, tačiau pragyvenimo kaštai Barselonoje kelis kartus didesni. Į nugarą alsuoja paskolos įmokos, draudimai, komunalinės. Žmonės, visai kaip ir mes, paskendę į kasdienius šeimos finansų rūpesčius. Bet jie moka ir atsipalaiduoti.

Barselona – tai toks pats jos gyventojų mietas, kaip ir bet kuris kitas. Vos keli procentai jos ploto nuolat mindomi turistų, visos kitos erdvės priklauso vietiniams, jų gyventojams. Nedidelės parduotuvėlės, pigios užkandinės, skalbyklos, avalynės remonto dirbtuvėlės. Tai – vietinių kasdienybė. Ir toks pagyvenimas su vietiniais, pasidalinimas jų rūpesčiais ir aplankymas tų vietų, po kurias vietiniai vaikšto kasdien, leido jam įdomiai, keistai praleisti laiką Barselonoje savo kelionės metu.

Būtini daiktai kelionėje

Kreta ir ChanijaMėgstate keliauti, tačiau dar niekada neteko skristi lėktuvu tik su rankiniu bagažu? Atrodo, visai nedaug daiktų pasiimti galima, juk leidžiamo rankinio bagažo išmatavimai tokie tikslūs! Tai kaip gi iškeliauti į išsvajotą Chaniją Kretos saloje ir kaip sutalpinti į mažą kuprinę visus reikalingus daiktus? Pasirodo, iš tiesų tiek daug daiktų visai nereikia. Pagalvokite, be ko negalėsite išgyventi nė dviejų dienų? Lygiai tas pats galioja ir visai savaitei. Būtini daiktai, tai asmens tapatybės dokumentas, dantų šepetėlis ir pasta, galbūt kontaktinių lęšių dėžutė ir skystis, keli šiltesni rūbai, taip pat ir apatiniai rūbai ir, žinoma, bilietai. O visa kita? Šiais laikais nusipirkti galite bet ką ir daiktai nebetenka tiek daug prasmės, kiek jie jos turėjo vos prieš keliolika metų.

                  Na gerai, naujo fotoaparato turbūt nenorėsite pirkti svečioje šalyje. Juk tai nėra vienas pigiausių pirkinių. Tad iškyla dilema, ar imti didelį veidrodinį fotoaparatą su pora objektyvų ar galima apsieiti ir mažu skaitmeniniu fotoaparatu. Nuspręskite, ko norite iš šios kelionės. Ar parsivežti daug geros kokybės nuotraukų ar tiesiog smagiai praleisti laiką? Galbūt Chanijoje nė nėra ką tiek daug fotografuoti? Jei norite keliauti laisviau, patartina imti nedidelį fotoaparatą ar tiesiog mobilųjį telefoną su geresne kamera. Beje, kai keliaujate į tokius kraštus kaip Chanija, verta pagalvoti ir apie vandeniui ir smūgiams atsparų fotoaparatą. Jie nėra dideli, tačiau dažnai būna spalvoti, tad sunkiau pametami, taip pat nereikia sukti galvos kai lyja ar kai norite padaryti gerų kadrų vandenyje. Taip pat ir į smėlį tokį fotoaparatą nebus baisu numesti.

                  Gerai pagalvokite ir apie drabužius. Pasirodo, būna taip, kad žmonės skrenda į pietines šalis ir nė nepagalvoja apie šiltesnius drabužius, kol… Kol neateina vakaras ar kol neužkopia į aukštesnį kalną, kur temperatūra būna gerokai žemesnė nei apačioje, prie jūros. Tad visuomet įsimeskite šiltesnį drabužį. Kitas atvejis, kai numojama ranka į ilgas kelnes. Jei netyčia saulėje nudegsite kojas, turbūt kitą dieną nenorėsite, kad jos gautų tiesioginių saulės spindulių.

                  Taigi, rūbai, būtini higienos reikmenys, dokumentai, bilietai, nedidelis fotoaparatas, kas dar? Neprisikraukite daug maisto. Dažnai būna, kad įsidėtas maistas grįžta atgal namo. Juk keliaujate į užsienio šalį, tad pasinaudokite progą išbandyti ir vietinį maistą! Tai taip pat gerokai atlaisvins kuprinę ir net pastebėsite, kad tų keliasdešimt leidžiamų centimetrų jums netgi per daug. Taigi, sėkmės kelionėje.

Kur keliauti šiemet?

automobilio nuoma užsienyjeKelionės po Europą yra itin populiarios, ypač jaunimo tarpe. Jauniems žmonėms nereikia daug patogumų, jie gali miegoti oro uoste ant grindinio ar atsisėdę į kėdes, kiti mielai miega ir šalikelėse, degalinėse. O keliauti jie gali bet kaip – lėktuvu su trimis persėdimais, autostopu ar autobusu po 20 daugiau ir valandų. Tiesa, keliauti mėgsta ir tie, kuriems patinka patogumai. Žinoma, tokios kelionės yra daug brangesnės, tačiau keliauti nuosavu automobiliu užsienyje yra gerokai maloniau, nei kratytis autobuse tarp keliasdešimt nepažįstamų žmonių. Taigi, kur šiemet galite nukeliauti Europoje ir ką pamatyti, ko dar neteko matyti? Pasižiūrėkime, ką siūlo pigios skrydžių bendrovės.

                  Bene didžiausia sensacija šiemet pigių skrydžių oro linijose buvo tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Islandiją. Žinoma, jie nėra pigūs, vasarą kainuoja po 200 eurų ir daugiau. Tačiau lapkričio, gruodžio mėnesiais Islandiją galima pasiekti vos už 10 eurų! Islandiją! Tiesa, atgalinis bilietas gali kainuoti ir 20 eurų, tačiau tai vis vien nedidelė suma, kaip į tokią šalį, apie kurią ne vienas svajoja. Žinoma, orai Islandijoje žiemą ne patys maloniausi. Temperatūra svyruoja apie nulį laipsnių. Tačiau orai čia kaitūs, tad ir saulės galima pamatyti. Kad nebūtų taip baisu sušlapti, galima išsinuomoti automobilį, kuris pritaikytas ir nakvojimui. Tiesa, automobilio nuoma užsienyje, ypač Islandijoje, kur labai daug turistų, nėra pigi. Kita vertus, Islandijoje sumokėsite nemažai arba už automobilį, pritaikytą miegojimui, arba už nakvynę viešbutyje. Visgi, tai nėra viena pigiausių šalių, ypač sezono metu.

                  Kita nauja kryptis pigių skrydžių bendrovėse tai Chanija. Tai miestas Kretos saloje. Jei nemėgstate šalčio ir lietaus, tai aplenkite Islandiją ir keliaukite prie Viduržemio jūros, kur nuolat šviečia saulė, turistų laukia auksinis smėlis ir sušilęs jūros vanduo. Chanija – kone tradicinsi Viduržemio jūros salos miestas. Jame rasite ir prabangių viešbučių ir pigesnių hostelių. Čia galėsite pasidžiaugti paplūdimiais, pasivaikščioti po muziejus, pamatyti miesto lankytinas, istorines vietas, išgerti kokteilį ar pašėlti naktiniame klube. Be to, jei jau skrendate į Kretos salą, neapsiribokite vien Chanija. Juk visa sala nėra tokia jau didelė, tad išsinuomoję automobilį ją nesunkiai apkeliausite. Taip pat tą patį galite pabandyti padaryti dviračiu arba viešuoju transportu. Susidarykite lankytinų vietų žemėlapį ir pasileiskite į kelionę po salą.

Lagaminai neturėtų apsunkinti jūsų kelionės

Lagaminai

Jei norite keliauti labai sklandžiai – turite keliauti kaip minimalistas. Tai reiškia, kad jūsų neturėtų valdyti daiktų potraukis. Kuo daugiau daiktų su savimi turėsite, tuo sudėtingiau bus keliauti. Lagaminai neturėtų apsunkinti jūsų kelionės. Keliauti turi būti labai patogu, komfortiška ir lengva. Ką jau kalbėti apie tai, kad pagrindinis keliavimo tikslas – patirti didelį malonumą. Juk vargu ar galėtumėte tai patirti, kai kaskart su savimi tektų tempti daug sveriantį kelioninį bagažą. Todėl tuomet, kai krausitės savo lagaminą, rinkitės tik tuos daiktus, kurių tikrai gali prireikti. Neimkite daiktų, kuriuos lengvai ir nebrangiai galėsite įsigyti svečioje šalyje. Tokiu atveju išvengsite papildomų kilogramų, o kelionės metu galite suprasti, kad konkrečių daiktų jums visiškai nereikia, todėl išvengsite papildomų išlaidų.

Be abejo, nepaisant to, kad su savimi imsite mažiau daiktų, jūsų lagaminas turėtų būti kaip įmanoma labiau kompaktiškas, lengvas, patogus ir svarbiausia – labai saugus. Keliaujant saugumas yra pats svarbiausias aspektas. Tai reiškia, kad rinkdamiesi lagaminą savo būsimai kelionei, labai didelį dėmesį skirkite jo patvarumui ir kokybei. Jei nežinote, kokie lagaminai galėtų tikti geriausiai, nepraleiskite progos susisiekti su specializuotų elektroninių parduotuvių atstovais ir pasiteirauti, ką jie galėtų rekomenduoti.

Galbūt kilo klausimas, kodėl paminėjome būtent internetines parduotuves? Šiandien, tai yra vienas iš pačių paprasčiausių būdų įsigyti tai, ko jums reikia. Jums tikrai nėra būtina vykti į fizines parduotuves, daug laiko praleisti ieškant reikiamų prekių, o galų gale suprasti, kad aplankytoje parduotuvėje siūlomų prekių kainos tikrai neatitinka jų kokybės. Todėl apsiperkant internetu – sutaupoma labai daug laiko ir pinigų. Ką jau kalbėti apie tai, kad specializuotose lagaminais prekiaujančiose elektroninėse parduotuvėse šių prekių asortimentas yra milžiniškas. Dėl šios priežasties galėsite be vargo pasirinkti būtent tokį lagaminą, kuris bus patvarus, ilgaamžis ir kuo puikiausiai atitiks jūsų keliamus reikalavimus. Įsisiję patogų ir kokybišką lagaminą, savo būsimoje kelionėje galėsite jaustis labai patogiai ir turimi daiktai jums nesukels jokių papildomų rūpesčių, skirtingai nei tuomet, jei kartu su savimi pasiimtumėte labai nepatogų ir didelį lagaminą.

Baidarių nuoma: čiupk baidarę dabar ir čia!

Pavasarį, vasarą ar rudens pradžioje galite leisti laisvalaikį taip kaip dar niekada nesvajojote. Viskas ką jums reikia padaryti, tai suvesti internete raktinius žodžius „baidariu nuoma“ ir pasirinkti įmonę, kuri nuomoja baidares jums artimiausioje vietoje, paskambinti jiems, atlikti rezervaciją ir galiausiai mėgautis plaukimu pasirinkta upe! Plaukti baidarėmis yra ne tik smagu, bet ir naudinga. Fizinis aktyvumas kiekvienam žmogui padeda atsikratyti nepageidaujamų ligų, o mankšta irkluojant bus puikus ir nepamirštamas nuotykis.

Baidariu nuomaPasiimkite su savimi šeimą, draugus, giminaičius. Organizuokite išleistuves, įmonės šventes, gimtadienius ar mergvakarius/bernvakarius su kvapą gniaužiančia pramoga vandenyje – baidarėmis.  Tikriausiai jau pabodo švęsti šventes tiesiog sėdint už vaišių stalo. Paįvairinkite savo susibūrimus tuo, kas suteiks daug malonumo ir sukels puikias emocijas.

Galima plaukti vieną arba kelias dienas. Priklauso nuo jūsų pasirinkto maršruto ir noro. Plaukiant kelias dienas, galėsite ilgiau pasidžiaugti įspūdingo grožio Lietuvos kraštovaizdžiais, taip pat pabūti su draugais, nakvoti gryname ore, surengti iškylą ar suorganizuoti įvairius žaidimus. Plaukiant baidarėmis taip pat galite lenktyniauti, tokiu būdu paįvairindami šią pramogą. Įprastai tie, kurie užsako baidarių nuomos paslaugas, taip pat galiausiai nori ir pailsėti, todėl šių paslaugų teikėjai gali pasirūpinti, kad galutiniame maršruto taške jūsų lauktų ir sodyba su pirtele. Todėl jei jums aktualios kompleksinės paslaugos, iš anksto pasidomėkite ar jūsų pasirinkti paslaugų teikėjai gali tai pasiūlyti.

Nepamirškite įsidėti maisto ir kitų kelionei baidarėmis reikalingų daiktų. Patogūs drabužiai, apsauga nuo saulės, palapinė (jei miegosite lauke) ir svarbiausia gera nuotaika – visą tai turėkite su savimi. Baidarė įprastai būna gana talpi, todėl galite pasiimti viską, ką norėsite, tačiau nepamirškite apsaugoti elektroninius prietaisus, kad jie neperšlaptų. Retai, tačiau pasitaiko, kad baidarės apvirsta arba pradeda lyti lietus, todėl kai kurie mobilieji telefonai yra atsparūs vandeniui, bet jei jūsiškis ne toks, pasirūpinkite jo apsauga nuo drėgmės.

Plaukti baidarėmis rekomenduojama kiekvienam – tai ne tik poilsis gamtoje, bet ir nepamirštamas nuotykis draugų, šeimos ar giminaičių apsuptyje, mankšta ir bene geriausias laisvalaikio praleidimo būdas.

Kodėl verta rinktis kemperių nuomą?

Kemperiu nuoma

Kemperiu nuoma – vienas geriausių pasirinkimų mėgstantiems keliauti, tačiau nenorintiems per daug išlaidauti. Kemperiu keliauti yra patogu ir palyginti – pigu. Vis dėlto, ne visi naudojasi kemperiais, nes apie juos žino mažai arba mano, kad netiks turimas vairuotojo pažymėjimas. Iš dalies tai yra tiesa, nes jei išsirinksite labai didelį kemperį, gali kilti nesklandumų, tačiau to galite išvengti pasirinkdami tokį kemperį, kuris tiks jūsų turimam vairuotojo pažymėjimui. Vis dėlto, jei abejojate dėl kemperio nuomos, štai keli argumentai, kodėl tai yra geras pasirinkimas.

Pirmiausiai, kemperis tinka ilgoms ir, žinoma, smagioms kelionėms. Jei keliaujate su šeima, integruotas kemperis bus puikus pasirinkimas, nes visos kelionės metu galėsite laisvai judėti kemperio viduje ir bendrauti su kitais. Taip pat jei turite vaikų, galėsite juos nuolatos stebėti ir prižiūrėti. Žinoma, tai puikus pasirinkimas ir keliaujant su draugų kompanija, nes tokia kelionė taps dar linksmesne.

Taip pat kemperyje bus integruoti svarbiausi buitiniai reikmenys tokie kaip lovos, dušo kabina, tualetas, mini virtuvėlė, šaldytuvas ar šaldiklis, atlenkiami ar kitaip pritvirtinti stalai ir kartais net foteliai ar kėdės. Kuo didesnė žmonių kompanija keliauja vienu kemperiu, tuo didesnė kemperį reikės įsigyti.

Jei ruošiatės keliauti su didele šeima ar draugų kompanija, kemperio pasirikimas leis sutaupyti pakankamai daug pinigų. Jei visi norėtumėte nakvoti viešbutyje, tai grečiausiai kainutų labai brangiai. Kadangi ne visiems užteks gultų, turėtumėte būti išradingi. Kai nuvyksite į vietą, kurioje galėsite pasistatyti kemperį ir įsikurti, vieni galės nakvoti keperio viduje, o kiti – palapinėje. Jei keliaujate vasaros metu, tai bus ypač puikus pasirinkimas. Galėsite pasidalinti kemperio nuomos ir kuro išlaidas, kurios bus ne tokios didelės, nes gaminsite savo turimą maistą ir nepermokėsite už nakvynės vietą.

Žinoma, kemperis yra nuostabi transporto priemonė, nes viskas, ko jums reikės, bus vienoje vietoje. Jei kelionė bus ilga ir teks vairuoti ir naktį, galėsite gerai išsimiegoti, nes nereikės mėginti užmigti keleivio sėdynėje. Nubudę būsite gerai pailsėję, o tai suteiks kelionei dar daugiau džiugesio ir malonių akimirkų.

Tai tik nedidelė dalis visų kemperio privalumų, todėl drąsiai rinkitės šią transporto priemonę ir leiskitės į neužmirštamą kelionę.

Mitai, sklandantys apie plaukimą baidarėmis

Baidariu nuoma

Vos spėjo atšilti orai, kai lyg iš niekur pasipylė kvietimai leisti į žygius baidarėmis. Prisipažinkite, bent vieno sulaukėte ir Jūs. Juk dabar į keliones upėmis ir ežerais leidžiasi visi – ir draugai, ir pažįstami, ir kolegos, stengdamiesi visą kolektyvą savaitgaliui išginti iš miesto. Tačiau, prieš pasiryždami pirmąjam plaukimui, turite įveikti kelis mitus, supančius  keliones baidarėmis įvairiais vandens maršrutais.

  • Fizinis pasirengimas. Dažnai manoma, kad plaukimui baidarėmis reikia labai daug ištvermės, jėgos ir fizinio pasirengimo. Tai tiesa tik iš dalies. Žinoma, jei pageidausite plaukti sraunia, pilna slenksčių ir kliūčių upe – fizinis pasirengimas būtinas. Kitaip tiesiog negalėsite pasipriešinti gamtos jėgai ir Jūsų baidarę it šapelį taršys upės versmė. Ta pati taisyklė galioja ir įvairioms gamtinėms kliūtims – plaukiant sudėtingu maršrutu neretai gali tekti įveikti kelio užtvaras, nulūžusius medžius, netgi pernešti baidares – to taip pat nepavyks atlikti, jei įprastai dienas leidžiate biuro aplinkoje ir nesate patyręs baidarių nešiotojas. Bet kodėl gi pirmąjam plaukimui turėtumete rinktis ruožą, dėl kurio įveikimo kyla abejonių? Nenorėkite iš savęs išspausti per daug – geriau leiskitės į kelionę Nerimi, plaukti nesraunia ir plačia upe galėsite ramiai ir atsipalaidavę.
  • Pavojinga. Turbūt labiausiai yra bijoma su baidare apvirsti. Tačiau galime jus nuraminti, tai atsitika labai retai. Dėl ypatingo dizaino ir techninių savybių naujų modelių baidarės apvirsta tik veikiamos ypač stiprios išorinės jėgos, tad plaukdami ramia upe ar ežeru tikrai nebūsite netikėtai išmaudyti. Na, o jei tai ir įvyktų – draugų kompanija tikrai visada pagelbės, o iš patirto nuotykio vėliau galėsite tik smagiai pasijuokti.
  • Nepatogu miegoti palapinėje. Tai vėlgi priklauso nuo patirties. Pirmoji naktis gali atrodyti truputėlį keistoka, bet vėliau, jei leisitės į kelių dienų maršrutą, kiekvieną vakarą palapinėje miegosite saldžiai it savoje lovoje. Nuovargis, grynas oras ir raminantys miško garsai tikrai neleis vartytis nuo šono ant šono. Jei vis dėlto norite maksimalaus komforto, nakvoti galite ir kaimo turizmo sodybose. Dauguma maršrutus sudarančių ir baidariu nuoma organizuojančių įmonių gali pasiūlyti apsistoti sodybose, kuriose svečių laukia net tik minkštos lovos, bet ir pirtis bei įvairios pramogos.
  • Baidarėmis plaukti neįdomu. Galbūt juokaujate? Lietuva – miškų ir vandens telkinių kraštas, plaukdami galėsite grožėtis nuostabiais gamtovaizdžiais, gyvūnijos ir augalijos įvairove. Būtina aplankyti ir istorinius objektus – nuo pilių ir bažnyčių, iki dvarų ir piliakalnių, nuo kurių atsiveria nuostabi panorama.

Kai kitą sykį sulauksite kvietimo plaukti baidarėmis – nebesvarstykite ir sutikite. Geriau išmėginti ir suprasti, patinka Jums toks laisvalaiko leidimo būdas ar ne, nei dvejoti ir atsakymo taip ir nesužinoti.