Mitai, sklandantys apie plaukimą baidarėmis

Baidariu nuoma

Vos spėjo atšilti orai, kai lyg iš niekur pasipylė kvietimai leisti į žygius baidarėmis. Prisipažinkite, bent vieno sulaukėte ir Jūs. Juk dabar į keliones upėmis ir ežerais leidžiasi visi – ir draugai, ir pažįstami, ir kolegos, stengdamiesi visą kolektyvą savaitgaliui išginti iš miesto. Tačiau, prieš pasiryždami pirmąjam plaukimui, turite įveikti kelis mitus, supančius  keliones baidarėmis įvairiais vandens maršrutais.

  • Fizinis pasirengimas. Dažnai manoma, kad plaukimui baidarėmis reikia labai daug ištvermės, jėgos ir fizinio pasirengimo. Tai tiesa tik iš dalies. Žinoma, jei pageidausite plaukti sraunia, pilna slenksčių ir kliūčių upe – fizinis pasirengimas būtinas. Kitaip tiesiog negalėsite pasipriešinti gamtos jėgai ir Jūsų baidarę it šapelį taršys upės versmė. Ta pati taisyklė galioja ir įvairioms gamtinėms kliūtims – plaukiant sudėtingu maršrutu neretai gali tekti įveikti kelio užtvaras, nulūžusius medžius, netgi pernešti baidares – to taip pat nepavyks atlikti, jei įprastai dienas leidžiate biuro aplinkoje ir nesate patyręs baidarių nešiotojas. Bet kodėl gi pirmąjam plaukimui turėtumete rinktis ruožą, dėl kurio įveikimo kyla abejonių? Nenorėkite iš savęs išspausti per daug – geriau leiskitės į kelionę Nerimi, plaukti nesraunia ir plačia upe galėsite ramiai ir atsipalaidavę.
  • Pavojinga. Turbūt labiausiai yra bijoma su baidare apvirsti. Tačiau galime jus nuraminti, tai atsitika labai retai. Dėl ypatingo dizaino ir techninių savybių naujų modelių baidarės apvirsta tik veikiamos ypač stiprios išorinės jėgos, tad plaukdami ramia upe ar ežeru tikrai nebūsite netikėtai išmaudyti. Na, o jei tai ir įvyktų – draugų kompanija tikrai visada pagelbės, o iš patirto nuotykio vėliau galėsite tik smagiai pasijuokti.
  • Nepatogu miegoti palapinėje. Tai vėlgi priklauso nuo patirties. Pirmoji naktis gali atrodyti truputėlį keistoka, bet vėliau, jei leisitės į kelių dienų maršrutą, kiekvieną vakarą palapinėje miegosite saldžiai it savoje lovoje. Nuovargis, grynas oras ir raminantys miško garsai tikrai neleis vartytis nuo šono ant šono. Jei vis dėlto norite maksimalaus komforto, nakvoti galite ir kaimo turizmo sodybose. Dauguma maršrutus sudarančių ir baidariu nuoma organizuojančių įmonių gali pasiūlyti apsistoti sodybose, kuriose svečių laukia net tik minkštos lovos, bet ir pirtis bei įvairios pramogos.
  • Baidarėmis plaukti neįdomu. Galbūt juokaujate? Lietuva – miškų ir vandens telkinių kraštas, plaukdami galėsite grožėtis nuostabiais gamtovaizdžiais, gyvūnijos ir augalijos įvairove. Būtina aplankyti ir istorinius objektus – nuo pilių ir bažnyčių, iki dvarų ir piliakalnių, nuo kurių atsiveria nuostabi panorama.

Kai kitą sykį sulauksite kvietimo plaukti baidarėmis – nebesvarstykite ir sutikite. Geriau išmėginti ir suprasti, patinka Jums toks laisvalaiko leidimo būdas ar ne, nei dvejoti ir atsakymo taip ir nesužinoti.

Administratorius