Kūryba – ar ją visiškai pakeitė kompiuterinės technologijos?

Kūryba

Ar pastebėjote, kaip per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė kūryba? Ji daugiau ar mažiau tapo kompiuterizuota. Tai reiškia, kad šiandien nemažą dalį kūrinių sukuria ne žmonės, o būtent technologiniai įrenginiai. Kai kurie žmonės mano, kad technologijos žudo kūrybiškumą. O ką manote jūs? Kita vertus, technologijos gimsta būtent iš kūrybos ir originalių idėjų įgyvendinimo. Todėl tai yra pakankamai prieštaringi teiginiai.

Anuomet, kai kūryba buvo tik pačių žmonių fantazijų ir idėjų įgyvendinimas jų pačių rankomis, galutinis rezultatas būdavo rankų darbo, t.y. jame visuomet buvo galima rasti įvairių netikslumų ar šiokių tokių nukrypimų nuo pagrindinės idėjos. Tuo tarpu dabar, kai didžiąją darbų dalį atlieka kompiuterinės programos ir įvairi technika, tokie netikslumai visiškai eliminuojami. Kai kuriems žmonėms tai kelia žavesį, o kai kuriuos tai pikta.

Kad ir kaip bebūtų, turime susitaikyti su technologine pažanga ir toliau nepaliaujamai pasirodančiomis naujomis galimybėmis. Tai neišvengiama. Pasaulis juda į priekį, todėl kartu su juo turėtume judėti ir mes. Be abejo, nereikėtų suprasti klaidingai. Kūryba nemirė ir niekada nemirs. Kad ir kokią didelę dalį technologijos užimtų kiekvieno iš mūsų gyvenime, visuomet turime plačias galimybes užsiimti individualia kūryba, kurios neįtakotų jokie papildomi pašaliniai veiksniai.

Trumpiau tariant, kūrybai tereikia įkvėpimo ir noro sukurti ką nors nauja. Nebūtina siekti tobulumo. Tai gali būti smagus ir labai raminantis laisvalaikio praleidimo būdas, kurio metu sukursite tai, kas džiugins ne tik jus, bet ir aplinkinius.

Taigi, į kūrybą reikėtų žvelgti plačiau. Nereikia kaltinti technologinių naujovių. Menininkų nepakeis technologiniai prietaisai. Tai tegali pagelbėti įgyvendinant vienas ar kitas užduotis. Bet kuriuo atveju, programoms ir elektroniniams prietaisams visuomet užduotis pateikia žmonės. Tai reiškia, kad vis dėlto, prie kiekvieno kūrinio prisideda ir žmogaus ranka, nepaisant to, kad didžioji dalis darbo gali būti įveikiama kompiuterinių technologijų pagalba.

Jei norite atsipalaiduoti, tinkamai save išreikšti ir savo laisvalaikį praleisti labai turiningai, visuomet galite užsiimti individualia kūryba, kuri išlaisvins iš įvairių stereotipinių rėmų ir leis atskleisti savo talentą.

Norėdami gyventi kūrybiškesnį ir džiugesnį gyvenimą, nepraleiskite progos apsilankyti „Gamtos Grožio Formulė“ tinklalapyje.

Administratorius