Ar natūralios odos rankinės tikrai lėčiau dėvisi?

Nieko nėra amžino, tačiau kruopščiai ir kokybiškai pagaminta odinė rankinė, tinkamai prižiūrima gali tarnauti ilgus metus. Tačiau akivaizdu, kad kiekvienas žmogus daiktus naudoja skirtingai – vienas kartą per savaitę, o kitas kiekvieną dieną. Taigi, sunku yra nustatyti ilgaamžiškumą, tačiau bet kuri kokybiškos odos rankinė bus geras pasirinkimas kiekvienam.

Kiek laiko odinė rankinė tarnaus?

Ilgaamžiškumas labai priklauso nuo to, kaip rankinė bus nešiojama ir kaip prižiūrima. Pati oda, jei yra kokybiška, gali išsilaikyti ir 100 metų, tol, kol ji pradės irti, tačiau dauguma žmonių taip ilgai savo daiktų nekolekcionuoja, nes jie dažniausiai nusibosta. Tačiau galima tikėtis, jog gerai prižiūrimas, valomas ir impregnuojamas krepšys, net ir kasdien nešiojamas tarnaus ilgiau nei 30 metų.

Kaip prailginti odinės rankinės gyvavimo laiką?

Norint ilgai išlaikyti rankinę kaip naują, teks atlikti šiuos veiksmus:

  • Tinkamai laikyti. Jei rankinė kasdien nenešiojama, reikia jos vidų prikimšti medžiaga ar kitu kamšalu, kad ši išlaikytų savo formą, taip pat laikyti ją maišelyje, kuris apsaugotų nuo dulkių ir padėti lygioje vietoje, o ne pakabinti.
  • Intensyviai nešiojant rankinę, vieną kartą per mėnesį derėtų ją impregnuoti specialiomis priemonėmis, o lengvo naudojimo metu – kas 3 mėnesius, nuo šių aspektų priklausys jos išvaizda. Kadangi paviršiaus nešvarumai ir įbrėžimai bėgant laikui kaupsis ir jei jie nebus pašalinti, oda bus pažeista, tad rankinei senstant reikia ją kondicionuoti, kad būtų atstatyta prarasta drėgmė. Tai taip pat padės išlaikyti odos būklę ir išvaizdą bei atstatyti prarastą blizgesį. Neatsižvelgus į šiuos patarimus, oda pradės daug greičiau senti. Išdžiūvusi odinė rankinė gali įtrūkti bei greitai susidėvėti, šis procesas yra vadinamas oksidacija.