Ką naudoti vietoje medienos dažų?

Medienos gaminiai bei statiniai visuomet reikalauja daugiau priežiūros ir yra lepesni išoriniam poveikiui. Ypatingai tie, kurie yra eksploatuojami lauke, pavyzdžiui, lauko baldai, terasa ar kiemo tvora, todėl juos būtina tinkamai apsaugoti.

Paprasčiausias būdas apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio – dažymas. Tačiau dažyti medienos gaminiai turi nemažai tam tikrų trūkumų, pareikalaujančių atnaujinimo ir papildomų pastangų. Tam, kad juos perdažytume, prieš tai turime pašalinti seną medžiagą,  tuomet medieną vėl naujai paruošti ir nudažyti.

Dažų centro shop.remmers.lt atstovai rekomenduoja alternatyvias priemones dažams – tai medienai skirtus aliejus ir alyvas medienai. Jie skirti efektyviai medinių gaminių apsaugai, kurie saugo medieną nuo išorinio aplinkos poveikio, grybelių bei pelėsių. Jie gali būti skirti medienos gaminiams lauke ir viduje.

Alyva bei aliejai dažnai naudojami terasoms, medinėms tvoroms, lauko baldams, viduje esantiems baldams, laiptams bei kitoms medinėms konstrukcijoms. Tai gali būti impregnantai ir dažai viename, kadangi gali būti bespalviai, pagyvinantys natūralią medienos spalvą bei tekstūrą, arba suteikti spalvą.

Svarbu žinoti, kad net ir bespalviai aliejai skirtingoms medienos rūšims gali suteikti skirtingą atspalvį. Taip pat galima rinktis įvairių spalvų aliejus, kurie padės paslėpti įvairius medienos trūkumus bei suteiks jums norimą atspalvį.

Pagrindiniai šių produktų privalumai yra tie, kad jų padengimui nereikalingas ypatingas medienos paruošimas, pakanka, kad mediena būtų sausa ir kruopščiai nuvalyta. Priklausomai nuo medienos paviršiaus, kai kuriais atvejais gali pakakti vos vieno sluoksnio, tačiau svarbu užtikrinti, kad jo kiekis būtų pakankamas.

Tinkamai panaudojus, šie impregnantai puikiai apsaugo paviršius nuo vandens įgėrimo, saugo gaminius nuo UV spindulių. Kaip ir dažai, taip pat yra atsparūs riebalams, purvui, kai kurie iš jų tinka net plastiko-medienos kompozitui padengti.