Kaip įsirengti apšvietimą, kai yra aukštos lubos?

Aukštos kambario lubos gali suteikti ne tik malonų erdvės pojūtį, neribotas interjero dekoravimo galimybes, bet ir sukelti iššūkių galvojant apie apšvietimo įsirengimą. Aukštas lubas turinčioje erdvėje virš valgomojo stalo esantis šviestuvas su daug lempučių, gali sukurti dar aukštesnių lubų ir slegiančiai tamsaus kambario efektą, o per stiprus apšvietimas prie pat lubų, gali sukurti sporto salės ar stadiono vaizdinį. Taigi, kaip neapsirikti ir kaip kūrybingai įsirengti apšvietimą turint aukštas lubas namuose?

Šviestuvo pasirinkimas

Didesni pakabinami šviestuvai ar sietynai, kambariui suteikia daugiau šviesos, o lubos papildomai atspindi šviesą, todėl erdvėje su aukštomis lubomis bus dar šviesiau. Daugybė šviestuvų šviesą nukreipia tiek į viršų tiek į apačią, todėl rekomenduojama rinktis šviestuvą, su gaubtais ar žvakidės formos žibintais, turinčiais šviesą atspindinčių krištolo prizmių ar karoliukų. Verta paminėti, kad dažniausiai daroma klaida – per mažo šviestuvo pasirinkimas.

Atsižvelgiant į šių dienų tendencijas, dažnai yra pasirenkama keletas vienodo ar skirtingo, bet tarpusavyje derančio dizaino šviestuvų, kurie gali būti pakabinami skirtingais lygmenim. Toks įrengimas yra dažnas, kai vienoje erdvėje yra kelios veiklos zonos. Šviestuvai gali būti ne tik šviesos šaltinis, bet ir puiki interjero dizaino detalė.  O norint sukurti ypatingą šilumos  ir jaukumo jausmą dar vienas sprendimas  – įmontuojami ir juostiniai šviestuvai. Tokie šviestuvai gali puikiai apšviesti baldus, sienas ir vizualiai sumažinti lubų aukštį.

Šviestuvų pasirinkimas turint aukštas lubas priklauso nuo daugelio dalykų – kambario tipo, interjero dekoro ir kambaryje esančios natūralios šviesos kiekio. Kuriant kambario su aukštomis lubomis apšvietimo planą, tikriausiai teks pagalvoti apie kelių skirtingų tipų šviestuvų derinimą, atsižvelgiant į lubų aukštį ir kambario dydį, norint pasiekti optimaliausių rezultatų.