Kam reikalingi medienos impregnantai?

Mediena yra viena iš medžiagų, be kurių tikriausiai neįsivaizduojamas nė vienas kiemas, balkonas ar terasa. Ji naudojama lauko pavėsinėms, baldams, vaikų sūpynėms, tvorai, terasai, namo apdailai ir daugeliu kitų atvejų. Nors medis yra gana patvarus ir ilgaamžis, tačiau be papildomos apsaugos jo ilgaamžiškumas ženkliai sutrumpėja. Todėl priklausomai nuo to, koks yra objektas ir kiek stipriai yra veikiamas aplinkos veiksnių, medienai būtinas atitinkamas impregnantas https://www.shop.remmers.lt/lauko-medienai/skaidrios-sistemos/medienos-impregnantai.

Impregnantai gali būti skirti vidaus ir išorės mediniams gaminiams, nuo to priklauso jų sudėtis ir teikiama apsauga. Akivaizdu, kad viduje laikomi mediniai baldai yra mažiau veikiami drėgmės nei laikomi lauke. Tuo tarpu tvora, terasa veikiama tiek gausaus lietaus, sniego bei kaitros. Be aplinkos veiksnių mediena labai mylima ir įvairių mikroorganizmų, tokių kaip pelėsio, puvimo, kitų gyvų kenkėjų.

Reguliariai prižiūrint medieną, naudojant tam skirtas impregnuojančias priemones, bet kuris medienos gaminys ilgesnį laiką išlaikys savo gerą išvaizdą ir ilgiau tarnaus. Impregnantų sudėtyje esančios dervos, vaškai, aliejai, biocidai apsaugo medieną nuo visų šių nepageidaujamų faktorių. Taip pat apsaugo nuo deformacijos, kadangi mediena stipriai reaguoja į drėgmę ir kaitrą, plečiasi ir traukiasi.

Be to, neimpregnuoti gaminiai greit praranda estetinę išvaizdą, patamsėja, dažnai atsiranda pelėsis. Iš pat pradžių neimpregnavus medienos, vėliau tą padaryti bus neefektyvu, kadangi po kurio laiko pasikeitusios išvaizdos sugrąžinti vien tik impregnavimo priemone nepavyks. Gali tekti arba viską naujai nušlifuoti, arba visiškai pakeisti naujai. Todėl impregnantų naudojimas gali padėti to išvengti žymiai ilgesnį laiką.

Medienos impregnantai paprastai suformuoja hidrofobinį sluoksnį, kurio dėka medis neįgeria vandens, o jį tarsi išstumia nuo paviršiaus. Todėl nesusidaro pelėsiai, tokio medžio nemėgsta ir medgraužiai bei įvairūs grybai.