Ratų suvedimas – būtinas veiksmas keičiant padangas

autoservisasRatų suvedimas yra būtinas kiekvienam automobiliui. Tai lygiai taip pat svarbu kaip ir tvarkinga stabdžių sistema ar tinkamai veikiantis variklis. Didžioji dalis vairuotojų ratų suvedimu užsiima savarankiškai, tačiau specialistai pataria prašyti profesionalų pagalbos, kadangi šiam darbui būtina patogi, moderni ir kompiuterizuota technika, t. y. ratų suvedimo stendas. Šiame stende esančios jutiklių galvutės į pagrindinį kompiuterį siunčia tiksliai sugeneruotus duomenis apie horizontalią ir vertikalią ratų padėtį. Ši informacija lyginama su gamyklos rodikliais, tuomet yra nustatomi tikslūs transporto priemonės važiuoklės nukrypimai nuo numatytų standartų. Neturėdami minėtojo stendo, jūs negalėsite užtikrinti kokybiško rezultato.

Ratų suvedimas Vilniuje atliekamas itin gretai (visa procedūra užtrunka apie valandą) už gana mažą mokestį. Bandydami sutaupyti ir laukdami jūs rizikuojate – nepamirškite, kad automobilių remontas kainuos kur kas daugiau. Ratų suvedimas yra būtina jau vien dėl to, kad po šios procedūros automobilis jūsų labiau klausys, t. y. geriau reaguos į vairo judesius ir laikysis tinkamos judėjimo trajektorijos, neslys į šalį. Be to, esant teisingiems parametrams, jūsų transporto priemonė naudos mažiau degalų ir padidins padangų tarnavimo laiką.

Ratų suvedimą būtina atlikti kiekvieną kartą, nuvažiavus 10–15 tūkstančių kilometrų. Jis būtinas ir pakeitus vairo kolonėlę, atramines gumas, ratų traukes, pakeitus visus keturis ratlankius ar suremontavus važiuoklę. Apie suvedimą turėtumėte pagalvoti ir tuo atveju, jei vairo ratas pakeitė savo poziciją, t. y. kelyje automobilis nėra stabilus, jei suprastėjo vairo sugrąžinimas į pradinę tiesią padėtį, jei pastebėjote, kad kuri nors padanga pradėjo dėvėtis greičiau už kitas, jei sukant transporto priemonės ratai pradėjo cypti. Ratų suvedimas rekomenduojamas ir žiemines padangas pakeitus į vasarines, kadangi žiemą, patekus į duobes, išsiderina reguliavimo kampai, o padangų guma nusidėvi. Ratų suvedimas naudingas ir sumontavus ant ratlankių naujas padangas.

Įvertinus transporto priemonės būklę, jūsų automobiliui gali reikėti tiek priekinių, tiek užpakalinių ratų suvedimo arba visų ratų suvedimo. Kai transporto priemonė yra tinkamai sureguliuota, tuomet visi pakabos ir vairo pavaros komponentai veikia be jokių priekaištų, o jūs mėgaujatės tolygiu, patogiu ir patikimu važiavimu. Be to, tinkamai atliktas suvedimas garantuos tolygų protektoriaus dėvėjimąsi ir užtikrins vairavimo tikslumą.