Viskas, ką reikia žinoti apie sienų šiltinimą

Tinkamai atlikta stogo šiltinimas gali padėti sutaupyti daugiau kaip 40 proc. jūsų sąskaitų už energiją. Ji taip pat padeda palaikyti komfortiškesnę temperatūrą jūsų namuose. Šiame tinklaraščio straipsnyje sužinosite viską, ką reikia žinoti apie stogo izoliaciją ir kaip ji gali padėti sutaupyti pinigų šildymo ir vėsinimo išlaidoms! Stogo izoliacija yra būtina kiekvieno namo sudedamoji dalis. Ji padeda išlaikyti jūsų namuose šilumą žiemą ir vėsą vasarą, todėl galite sutaupyti daug pinigų už komunalines paslaugas.Yra keletas skirtingų stogo izoliacijos tipų, ir kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Toliau pateikiame labiausiai paplitusių stogo izoliacijos tipų apžvalgą:

Stiklo pluošto izoliacija. Stiklo pluošto izoliacija gaminama iš stiklo pluošto, kuris pučiamas arba purškiamas. Tai viena populiariausių stogo izoliacijos rūšių, kuri yra gana nebrangi ir ją paprasta įrengti. Kita vertus, stiklo pluošto izoliacija blogai išsilaiko atšiauriomis oro sąlygomis ir jai gali pakenkti drėgmė.

Celiuliozės izoliacija – tai iš perdirbto popieriaus pluošto pagaminta izoliacija, kuri yra populiari tarp žaliosios technikos entuziastų. Jos R vertė gali siekti iki R-49, todėl ji yra puikus pasirinkimas namams, kuriems reikia daugiau izoliacijos. Kita vertus, celiuliozės izoliaciją gali būti sudėtinga įrengti ir ji nėra itin atspari drėgmei.

Putų izoliacija – tai izoliacijos rūšis, sudaryta iš poliuretano arba polistireninio putplasčio. Tai viena iš efektyviausių stogo izoliacijos rūšių, kurios R vertė siekia iki R-60. Kita vertus, izoliacija putplasčiu gali būti brangi ir sudėtinga įrengti. Daugiau apie šią izoliaciją galite rasti čia.

Guminė stogo izoliacija: guminė stogo izoliacija gaminama iš automobilių padangų. Ji pasižymi didele R verte, todėl yra puikus pasirinkimas namams, kuriems reikia papildomos stogo izoliacijos. Kita vertus, guminė stogo izoliacija gali būti brangi ir užimti daug laiko.

Stogo izoliacija gali ne tik padėti sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją, bet ir neleisti drėgmei patekti į jūsų namų palėpės erdvę, todėl sumažėja įvairių problemų, kurias sukelia per didelė drėgmė, rizika! Per didelis arba nepakankamas vėdinimas palėpėje gali sukelti ilgalaikę žalą. Jei po gausaus lietaus į lubas prasiskverbia vanduo arba jei per ventiliacijos angas ir ventiliatorius nėra pakankamo oro judėjimo į viršų, gali atsirasti medienos puvinys, kuris gali pasireikšti iš namo vidaus matomomis skylėmis stogo apvalkale ir gegnėse.

Galite net apšiltinti palėpę, kad žiemą joje būtų šilta. Nebaigtos įrengti palėpės stogo izoliacijos įrengimas yra fantastiškas būdas paversti ją gyvenamuoju plotu. Stogo izoliacija ne tik padeda sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją, bet ir suteikia namams papildomos šilumos, nes apsaugo nuo skersvėjų! Jei ketinate savo namuose įrengti stogo izoliaciją, būtinai pasikonsultuokite su specialistais. Jie galės patarti, kokio tipo stogo izoliacija geriausiai atitinka jūsų poreikius, ir užtikrinti, kad ji būtų tinkamai įrengta.