Kaip gaminami skaniausi šaltibarščiai?

Visi patiekalai, kurie gaminami su meile yra skanūs. Taip sako daugelis virėjų. Juk kuomet kruopščiai atrenkami maisto produktai ir viskas atliekama neskubant, tuomet gaunamas iš tiesų labai geras rezultatas. Šaltibarščiai ar kiaulienos kepsnys nėra didelio skirtumo. Viskas vyksta labai panašiai. Pirmiausia pasirūpinama, kad būtų kokybiški maisto produktai ir tik po to atliekamas maisto gaminimas. Rasti receptų nėra sudėtinga. Net gi sakysime labai paprasta, tačiau nemaža dalis žmonių nesupranta, kad paprastai, nereiškia prastai ar bet kaip. Kiekvienas produktas turi savo laiką ir vietą. Virėjai žino, kad net ir šaltibarščiai turi būti gaminami laikantis tradicijų. Pirmiausia ruošiami vieni ingredientai, vėliau kiti. Juk kepant mėsos kepsnį vienas svarbiausių darbų, tai tinkamai iškepti patį mėsos gabalą. Papildomas garnyras taip pat svarbus, bet tai ne esminis kriterijus. Vien tik sekti instrukcijų neužtenka, reikia mokėti naudotis peiliu ir kitais virtuvės įrankiais. Virtuvės šefai, kurie dirba daugiau nei dešimt metų itin gerai supranta, kad patiekalo skonį sudaro ir jo pateikimas. Bet kaip patiekus skanius šaltibarščius gali būti, kad daugelis tai įvertins neigiamai. Pirmas įspūdis labai svarbus. Taigi, norėdami pagaminti iš tiesų skanų patiekalą kiekvieną daržovę pjaustykite neskubėdami ir laikydamiesi standartų. Taip, galutinis rezultatas atrodys kur kas geriau. Aišku, naudingas patarimas būtų peržiūrėti video reportažus ir įvertinti, kaip turi atrodyti visas gamybos procesas.

Ko nereikėtų daryti ruošiant šaltibarščius?

Nereikėtų pirkti blogos kokybės maisto produktų. Skamba paprastai, tačiau tikrai nemaža dalis žmonių neįvertina, kad tiek agurkai, tiek burokėliai turi būti švieži. Jeigu nesilaikoma elementarių taisyklių, tai nereikia paskui pykti, kad jūsų šaltibarščiai nėra skanūs. Kaip jau rašėme, net ir vandens kokybė yra svarbi. Negalima naudoti blogą kvapą turintį vandenį ar kefyrą, kurio galiojimo laikas yra pasibaigęs. Tai tiesiog neprotinga. Kitas svarbus momentas, tai ruošiant maistą reikia tinkamai supjaustyti agurkus, kiaušinį ir t.t. Teko valgyti šaltibarščius, kuriuose buvo stambiai supjaustyti maisto produktai. Tai ne tik, kad nepatogu valgyti, bet ir vaizdas nėra pats geriausias. Šiandien nusipirkti gerus produktus nėra sudėtinga, tad atlikite šį veiksmą atsakingai. Nereikia niekur skubėti, todėl laikykite recepte nurodytų procesų ir jūsų šaltibarščiai bus tikrai skanūs.

Kiek toks patiekalas kainuoja restorane ar valgykloje?

Lietuvoje turime gana keistą situaciją, nes iš vienos pusės turime daug maisto patiekalus parduodančių įstaigų iš kitos pusės tikrai ne visas galime vadinti restoranais. Mūsų nuomone, geriau būti valgykla, bet gera valgykla, nei prasto lygio restoranu. Pats žodis juk neduoda daug naudos. Galutinis rezultatas priklauso nuo klientų. Tik jie įvertina ar šaltibarščiai už penkis eurus yra skanesni, nei už dešimt. Daugelis sutinka, kad patiekalai parduodami restoranuose dažnu atveju neturi paprastų ir kiekvienam tradiciniam patiekalui reikalingų ingredientų. Kitas variantas, kad pateikimas labai prastas. Internete galima rasti nemažai atsiliepimų, kur rašoma, kad šis tradicinis patiekalas buvo patiektas su kažkokiais keistais priedais. Kai kas net neturi laiko tvarkingai supjaustyti maisto produktų. Tai labai neprotingas sprendimas iš verslininkų pusės. Jeigu jau prekiaujate tradiciniais patiekalais, tai laikykitės tradicijų. Aišku apie kainas galima būtų parašyti kelis straipsnius. Vienur maža kaina, o kokybė aukšta. Kitus moki daug, o gauni neaišku ką. Bet kokiu atveju, jeigu norite valgyti kokybiškus šaltibarščius, tuomet retkarčiais juos pasigaminkite namuose.