Kam reikalingas vilnonis pledas kudikiui ir vokelis naujagimiui

Naujagimio vokelis pravers visada

Vokeliai kudikiams būna patys įvairiausi ir jų pritaikymo būdų gerokai daugiau, nei galėtumėte pamanyti.  Kad į parduotuvę keliautume gerai pasiruošę, reikia susipažinti su kai kuriomis ypatybėmis, kuriomis pasižymi įvairūs silti vokeliai kudikiams.

Iš karto pasakysiu, jog visai nesvarbu kada gimė jūsų mažylis — žiemą, pavasarį, rudenį ar vasarą — vokelis kudikiui pravers bet kuriuo atveju:

  • Siltas vokelis kudikiui žiemos periodu leis jūsų mažyliui miegoti vežimėlyje net iki vienerių metukų amžiaus, t. y. vieną sezoną garantuotai!
  • Vokelis kūdikiui gali būti klojamas į pasivaikščiojimui lauke skirtą vežimėlį ar rogutes, t. y. juo naudotis bus galima dar 1-2 sezonus – iki 3-ų metų.
  • Dauguma mamų įsitikinę, kad plonas sinteponu pašiltintas kombinezonas ir kudikio vokelis su natūraliu kailiu — idealus variantas pasivaikščiojimui žiemos metu.

Reikalas tas, kad pūkiniame kombinezone vaikas gali perkaisti, o miegui skirti kudikiu vokeliai suteikia galimybę reguliuoti temperatūrą priklausomai nuo oro sąlygų, temperatūrų skirtumo pernešant kūdikį iš patalpos į lauką, į automobilį ir pan.

Be to, antklodė ne tokia patogi kaip kūdikio vokelis, tuo įsitikino visi tėveliai. O ir kūdikiui mažiau komforto. Antklodė tinkamai nesuteiks šilumos ir kai tik mažylis taps judresnis, tai antklodėlės nuspardymas nuo savęs taps pačiu mėgstamiausiu jų užsiėmimu. Vokelis kūdikiui bet kuriuo atveju patogiau, juolab, kad jų yra pačių įvairiausių rūšių. Be anksčiau minėtų jaukiai ir mielai atrodo megztas vokelis kudikiui ar vilnoniai vokeliai kudikiams. Apskritai, žieminis vokelis kūdikiui – ypatingas gaminys.

Kokie būna vokeliai naujagimiams?

  • Vokelis vaikui su dvipusiu užsegimu užtrauktukais. Jie labai patogūs, kadangi mažylį labai lengva „atskleisti“ jo nepažadinant. Toks kūdikio vokelis gali būti kailinis, iš sintetinių hipoalerginių medžiagų ir mišrūs. Vokelis kudikiui gali turėti specialias įpjovas, kad būtų patogu pritvirtinti prie vežimėlio arba automobilio kėdutės.
  • Vokeliai – pledai — juos galima iš pradžių naudoti vežimėlyje, o vėliau naudotis kaip pledu arba kilimėliu.
  • Vokeliai su rankovėmis, t. y. ne paprastas miegmaišis, o miegmaišis su rankovėmis. Vokelio – „maišo“ su rankovėmis privalumai akivaizdūs. Toks vokelis kudikiui suteikia mažylio rankytėms tiesiog būtiną judėjimo laisvę. Rankovės suteikia tą komfortą, kurio kūdikis neturėtų, jei būtų ankštai susuktas. Rankovės gali būti atviros arba užsiūtos. Kad kojytėms irgi būtų pakankamai judėjimo laisvės, kai kurie gamintojai vokelius – kombinezonus gamina trapecijos formos arba apatinę dalį daro platesnę ir užapvalintą. Tokio vokelio minusas — jo negalima panaudoti kaip pakloto 2-3 metukų vaikui bei neįmanoma pritaikyti prie rogučių.
  • Vokelis–„transformeris“ — lengvu rankos judesiu vokelis pavirsta elegantišku kombinezonu. y.  užtrauktukai įsiūti taip, kad gaminį galima naudoti kaip vokelį su rankovėmis arba , esant norui ar poreikiui — kaip kombinezoną. Antra vertus, tokio varianto pliusas tas, kad vaikas jame gali ramiai miegoti kaip miegmaišyje, tačiau jame gali ir žengti savo pirmuosius gyvenime žingsnius (jei tai vyksta žiemą), vilkėdamas jį kaip kombinezoną.

Vilnoniai pledai kudikiams – universalus Jūsų pagalbininkas

Vokelį turite, o kuo kūdikį apkloti vežimėlyje?  Antklodė su užvalkalu – atrodo juokingai, be to ją įgrūdus į vežimėlį ji atrodys tikrai gremėzdiškai. O jei pasidarys karšta, kur ją dėti? Vaikas užmigo manieže – tempti iš lovelės antklodę? Yra patikrintas sprendimas – pledas.

Vaikiski vilnoniai pledai atskleidžia savo visas geriausias savybes vos pradėjus jais naudotis. Tuo jau seniai įsitikino mažylių mamos ir tėčiai. Dailus merino vilnos pledas kudikiui puikiai tiks išvykstant jums su naujagimiu iš gimdymo namų. Vilnoniai pledai vaikams labai patogūs užkloti miegantį mažylį pasivaikščiojimo lauke metu, gražiai užkloti kūdikio lovelę. Naujagimiui ūgtelėjus merino vilnos pledai kūdikiams gali būti naudojami kaip ant grindų tiesiamas žaidimų kilimėlis. Vilnos pledas kudikiui – vienas pačių naudingiausių aksesuarų, kuris privalo būti vaikų kambaryje.

Merino vilnos pledas naujagimiui – universalus daiktas. Jis nepakeičiamas namuose ir išėjus pasivaikščioti, ypač, jei mama nėra tikra ar savo vaikutį aprengė „pagal orą“.

Merino vilnos pledai kudikiams – nuostabus sprendimas pačiose įvairiausiose situacijose: galima naudoti kaip lengvą antklodėlę miego ar maitinimo metu, kol kūdikis dar visai mažas – kaip šiltą vystyklą; gydytojai rekomenduoja įsukti  kūdikio kojytes ir pilvelį į vilnonį pledą, ypač kai mažylį kamuoja pilvelio diegliai. Tam puikiai tiks merino vilnos pledukai kudikiams.

Į ką atkreipti dėmesį ir kur įsigyti

Renkantis vokelį arba pledą į vežimėlį pirmiausia derėtų atkreipti dėmesį į gamintoją. Geriau teikti pirmenybę patikrintiems prekės ženklams, kurie per eilę metų gerai užsirekomendavo vartotojų tarpe. Asmeniškai aš savo dukrytei firminius rūbus ir kitus reikalingus daiktus perku tik Kidy internetinėje parduotuvėje. KIDY.eu patys stilingiausi ir gražiausi bei kokybiškiausi kudikiu drabuziai, kuriuos pirkėjams pristato garsiausi Europos gamintojai. Šioje internetinėje parduotuvėje ne tik nuostabūs kūdikių drabužiai, vokeliai kūdikiams, vilnos pledai kudikiams – čia jūs rasite viską, ko tik reikia jūsų mažyliui.

Renkantis gaminį atkreipkite dėmesį į pamušalą, kuris gali būti iš medvilnės arba fliso. Variantą su flisu galima naudoti kaip  rudens – pavasario periodui, taip ir net labai atšiaurią žiemą, kadangi šis gaminys patikimai išsaugo šilumą.

Dar vienas svarbus pasirinkimo kriterijus – pašiltinimas. Zieminis vokelis kudikiui siuvamas iš natūralaus avikailio, kuris šildo kūdikį net per didžiausius šalčius. Jei gaminį naudosite šiltuosiuose rajonuose, tai būtų tikslingiau įsigyti vokelį, skirtą rudens – pavasario periodui, užpildytą lengvu holofiberiu.

Administratorius