Kuo maitinti suaugusią katę?

Suaugusią katę galima maitinti natūraliu maistu arba gamintojų siūlomais pašarais. Maitinant natūraliu maistu, reikalinga teisingai subalansuota mityba, nes neteisingai parinkti produktai gali apsunkinti virškinimą, sukelti ligas. Kasdienis kačių maitinimas pasirenkamas nuo šeimininkų galimybių ir laiko, paprasčiau yra rinktis jau pagamintą produktą, atkreipiant dėmesį į pašaro sudėtį, gamintoją ir kitas  sudedamąsias dalis. Katė yra mėsėdis gyvūnas, todėl jos racione turėtų būti mėsa. Specializuoti pašarai būna dviejų rūšių: sausi ir konservuoti.

Kaip skirstomas sausas pašaras katėms?

Sausas pašaras skirstomas į klases: economy, premium ir super premium. Economy klasės pašaras dažniausiai parduodamas prekybos centruose, šio maisto pagrindinę dalį sudaro grūdai, o mėsos jame  vos 4-5 procentai. Geriausia rinktis super premium arba bent jau premium klasės pašarą, jame mėsos būna nuo 50 proc.  Maitinant pigiausiu maistu reikia duoti ir šlapio ėdalo, o maitinant kokybšku, subalansuotu pašaru, konservų duoti nėra būtina. Augintinų sveikata  taip pat priklauso nuo pakankamo vartojamo skysčio, kačių mityboje  svarbi ne tik subalansuota mityba, bet ir suvartojamo skysčio kontrolė.

Šlapias maistas ir konservai katėms

Kasdienis šlapias kačių maistas ir konservai  praturtinti maistingomis  medžiagomis, vitaminais yra naudingi  augintinių sveikatai ir augimui. Renkantis šlapią kačių ėdalą būtina atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Katės visas maistines medžiagas ir amino rūgštis privalo gauti  iš gyvūninės kilmės baltymų, todėl renkantis šlapią kačių ėdalą pagrindinį dėmesį  reiktų skirti į baltymų kiekį. Jeigu jūsų katė alergiška, venkite grūdinės kilmės produktų, kai kurios katės gali turėti alergiją javams, kviečiams, kukurūzams ar sojai, todėll reiktų pasirinkti begrūdį šlapią maistą. Venkite šlapio ėdalo, kurio sudėtyje yra dažiklių, skonio stipriklių ir konservantų.

Šlapio katės ėdalo pranašumai

Šlapio katės ėdalo pranašumas, lyginant su sausu maistu yra tas, kad jis padeda aprūpinti gyvūnėlį papildomu vandeniu, kuris tinkamai hidruoja, sumažina sveikatos problemas, tokių kaip inkstų ar šlapinimosi trakto tikimybę. Šlapio ėdalo aromatas turtingesnis nei sauso ėdalo, o katėms svarbu ne tik skonis, bet ir kvapas.