Pirmieji kūdikio drabužiai – kokie jie turėtų būti?

Naujagimio kraitelis

Kiekvienai moteriai, besirengiančiai tapti mama, iškyla daugybė klausimų. Ką reikės daryti, kai gims kūdikis? Kur ji ar jis miegos? Kokius rūbus pirkti mažyliui? Kartais net devynių nėštumo mėnesių nepakanka išsiaiškinti visiems klausimams! Šiomis dienomis informacijos pilna visur – patarti yra pasiruošusios ne tik būsimos močiutės, bet ir gimdžiusios draugės, pažįstamos ar visagalis internetas, kuriame daug pačios įvairiausios informacijos. Bet ne visada galima pasikliauti patarimais – ypač vertėtų atsakingai elgtis perkant drabužius mažyliui. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį ieškant drabužių?

Nebijokite pirkti kiek per didelių drabužėlių kūdikiui. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais jie greitai auga, todėl kartais vertėtų numoti ranka į tai, kokio amžiaus vaikui yra skirtas drabužis. Dažnam kūdikiui nė neprireikia naujagimiui skirtų rūbelių, nes kuo puikiausiai tinka 3 mėnesių kūdikiams skirta apranga. Visi kūdikiai gimsta skirtingo dydžio ir svorio, todėl nenuostabu, kad tinkamo dydžio drabužių poreikis yra skirtingas. Net ir gavus dovanų per didelius drabužius, nepaslėpkite jų spintoje, verčiau turėkite juos po ranka.

Venkite sintetinių drabužių. Atsiminkite, kad kūdikio oda gali būti ypač jautri, todėl rinkitės medvilninius drabužius. Turbūt pati esate pastebėjusi, kad drabužiai, sudėtyje turintys bent šiek kiek medvilnės, neretai tiesiog „prilimpa“ prie kūno. Tokiu atveju nepagailėkite pinigų geresnės kokybės drabužiams ir jūsų naujagimio kraitelis bus paruoštas!

Drabuziai vaikams turi būti kuriami taip, kad jie nevaržytų judesių. Tiek naujagimiui, tiek ir paaugusiam kūdikiui komfortas bei paprastumas yra vienas iš svarbiausių gero drabužio bruožų, todėl neverta vaikytis kokių nors madų ir rengti mažylį itin puošniais rūbeliais. Laisvi bei patvarios medžiagos rūbeliai leis vaikučiui jaustis gerai, be to, dažnas drabužio skalbimas nė kiek nepakenks. Kuo paprastesni viršutiniai drabužiai itin pagelbės perrengiant kūdikį, nes dažnam nepatinka megztiniai su ilgu kaklu. Rinkitės užsegamus arba užtraukiamus megztinius, marškinėlius.

Jūsų mažylis negali pasakyti kas jam patinka ar yra patogu, todėl kiekvienos mamos pareiga yra užtikrinti patogius bei kokybiškus drabužius kiekvienai dienai. Leiskite savo augančiam vaikui jaustis komfortiškai ir berinkdamos rūbelius kaskart pagalvokite ar jūsų naujagimiui bus gera jį nešioti.

Administratorius