AMŽINAS KLAUSIMAS: PIRKTI NAUJĄ AR SENĄ BUTĄ?

Gal Jums jau atsibodo nuolat kraustytis iš vieno buto į kitą, dėl besikeičiančių šeimininkų ar nuomos sąlygų? Jei taip, pats metas būtų įsigyti nuosavą butą, arba namą. Dabar nauji butai yra prieinami labai palankiomis sąlygomis, todėl yra verta pasinaudoti visais puikiais pasiūlymais. Tik pagalvokite ir paskaičiuokite, kiek pinigų Jūs išleidžiate nuomai per metus? Skaičius greičiausiai įspūdingas. Jei neturite pakankamai santaupų, geriausia išeitis būtų pasiimti būsto paskolą.

Parduodamų butų skelbimus rasite čia.

Vienintelis klausimas, kuris kamuoja daugelį būsimų pirkėjų, tai, kokiame name pirkti butą – senos ar naujos statybos? Verta žinoti, kad kiekvienas pasirinkimas turi savus pliusus ir minusus, o jie dažniausiai remiasi į kainą. Todėl prieš priimant bet kokius sprendimus, verta daug ką gerai apgalvoti.

Nauji butai dabar siūlo daug daugiau privalumų, nei bet kada ankščiau, pavyzdžiui,:

  • Yra galimybė susikurti savo svajonių namus. Kodėl Jūs turite pasirinkti seną namą, kuriame jau yra sukurtas visas interjeras, jeigu galite patys nuo pat pradžios būti atsakingi už kiekvieno kambario paruošimą? Turite galimybę pasirinkti ne tik spinteles, lovas ir kitus baldus, bet net ir kilimus, bei grindų ir sienų apdailos būdus. Jūsų namai atspindės Jūsų stilių, o ne kažkieno kito skonį.
  • Galimybė patiems pasirinkti kiekvieno kambario išplanavimą (tuo atveju, jei namo statybos vyksta „nuo nulio“). Tai suteikia pačias plačiausias dizaino ir fantazijos galimybes.
  • Senuose namuose greičiausiai galima atrasti nemažai „atgyvenusių“ dalykų, kurie neturi jokio garantinio laikotarpio. Tas pats remontas gali bet kada nueiti niekais. Taip pat gali prakiurti stogas, arba netikėtai gali tekti imti taisyti pasenusius vamzdžius, arba nebeveikiančią elektros instaliaciją. Naujas butas, ar namas siūlo tik tai, kas yra nauja ir turi ilgą savo garantinį laikotarpį. Naujo namo statybai buvo naudojamos tik naujausio dizaino ir statybos medžiagos. Tai suteikia ne tik komfortą, bet ir ramybę, bei saugumą, kad viskas yra nauja.
  • Vienas iš dažnesnių dalykų, dėl ko žmonės labiau yra linkę pirkti naujos statybos pastatus – tai jų energijos suvartojimo efektyvumas. Nauji pastatai yra labai ekonomiški, žvelgiant iš energijos vartojimo pusės. Tai leidžia sutaupyti nemažai pinigų ateityje, todėl su laiku visas būsto įsigijimas ne tik atsiperka, bet ir toliau „dovanoja“ storą piniginę Jūsų kišenėje. Net ir šiandien pastatyti namai yra žymiai ekonomiškesni, nei pastatytieji, pavyzdžiui, prieš penkerius metus. Senieji namai turėjo vos vieno stiklo paketus languose, o dabar langai yra montuojami bent jau su dvigubo stiklo paketais. Vasarą tokiuose pastatuose yra palaikoma maloni vėsa, o žiemą – šiluma. Tai sukelia dvigubus privalumus.
  • Patogumas ir patalpų oro kokybė. Oro kokybė yra žymiai geresnė, nei senesniuose pastatuose, dėl energinio pastato efektyvumo. Tai užtikrina tinkamas šilumos, arba vėsinimo kiekis.
  • Naujame name nereikės tiek daug „suktis“ buityje, kaip sename. Naujas pastatas nereikalauja tiek daug priežiūros. Taip yra dėl kokybiškai panaudotų statybinių medžiagų.
  • Bendruomenės kūrimas. Dauguma naujų butų namų yra pastatyti tarsi atskiros, nedidelės bendruomenės. Taip yra kuriama darni kaimynystė, saugumas ir atskiri patogumai. Pavyzdžiui, viename kvartale gali būti įkurtos atskiros vaikų žaidimų aikštelės, parkeliai ir visa kita.
  • Modernus dizainas. Kitas privalumas, dėl ko nauji butai visada bus geresni už senus. Juk daugelis iš mūsų nori turėti jaukius, patogius ir šiuolaikiškus namus?