Kaip įsivesti vandentiekį kaimo sodyboje?

Šiuo metu nekilnojamo turto rinkoje yra pastebimas sodybų paklausos padidėjimas. Korona viruso baimė privertė žmones laikytis atstumo todėl žmonės saugiausia vieta izoliuotis laiko atokias kaimos sodybas. Nusipirkus apleistą ar seną sodybą, dažnai tenka valyti šulinius ar netgi galvoti apie visiškai naują vandens tiekimo šaltinį. Pasirinkimas yra dvejopas, kasate šulinį arba gręžiate gręžinį. Grežinių kainos ne visiems įkandamos, tuo tarpu šulinio rentinio kaina su kasimu kainuoja apie 100 eurų už vieną rentinį.

Suraskite geriausią vietą šuliniui

 Pirmiausia reikia surasti tinkamiausią vietą šuliniui, tam reikalingi specialistai kurie nuspręstų kokioje vietoje tikėtina yra vandens gysla. Patiems užsiimti burtai nederėtų, nes blogai parinkus vietą šulinyje bus mažai vandens, vasarą nuolat jausite trūkumą ir jūsų šeimai ar svečiams nepakaks vandens netgi nusiprausti. Jeigu nusprendėte gręžti gręžinį, vieta nėra svarbi nes gręšite tol kol pasieksite vandenį. Tarkime jau vandenį turite. Kaip atsivesti iki namo? Vandentiekiui atvesti iki namo naudokite storo plastiko vamzdžius, įkasti reikia ne mažiau 1.20 m gylyje. Jei dėl kažkokių priežasčių negalite kasti taip giliai, nudokite apšiltinimo medžiagas. Vandens įvadas į namą turėtų būti gerai paslėptas po žeme arba apšiltintas nes jeigu sodyboje negyvensite ištisus metus, reikės pašalinti vandenį iš vamzdyno kad nesusprogdintų vamzdžių. Šuliniams nuolat reikia skirti dėmesį, patikrinti vandens lygį ir nuolat matuoti vandens sudėti. Reikia atlikti biologinius ir cheminius tyrimus, nes aplink sodybą dirbamuose laukuose naudojam daug trąšų todėl vandenyje gali būti daug nitratų. Toks vanduo netinka vartojimui, tik prausimuisi. Jeigu aplink jūsų sodybą yra ekologinis ūkis, jums pasisekė, tikėtina, kad vanduo švarus.

 Saugiai patalpinkite hidroforą

 Vandentiekiui funkcionuoti galima naudoti hidroforą. Jį saugiausia pastatyti rūsyje kur net ir žiema laikosi minimaliai teigiama temperatūra. Jei naudosite giluminį siurblį, užšalimo problemos išvengsite. Gyvenant sodyboje tik vasarą jums bus reikalingas oro kompresorius. Pasibaigus šiltajam sezonui, kompresoriumi išpūsite visą vandenį iš vandentiekio sistemos, o boilerio vandenį nutekinsite į kanalizaciją. Tuo tarpu šildymo sistemą nebūtina užpildyti vandeniu, nors tai yra paprasčiausias sprendimas. Labiau apsimoka užpildyti neužšalančiu antifrizu. Tai padarius jums nereikės kasmet užpildyti sistemos, nes nuolatinis nuleidinėjimas kenkia radiatoriams ir kitoms santechninėms jungtims.