Santechnikas Kaune ir visi santechniniai darbai

Santechnikas Kaune, kuris suteikia nuolaidas

Profesionalus santechnikas, kuris gali kokybiškai atlikti visus santechninius darbus yra reikalingas ne tik didmiesčio gyventojams, tačiau, bet ir mažesnių miestelių gyventojams. Tiems, kas galvoja užsisakyti šias paslaugas, reikia žinoti tai, kad šiuo metu ne vienas santechnikas siūlo nuolaidas savo paslaugoms. Tokiu būdų perkant paslaugas, galima nemažai sutaupyti. Tie, kas nori suremontuoti savo būstą, namą rekomenduotina kreiptis būtent į tokius specialistus. O jeigu norite, kad būtų atliktas ne tik įprastas remontas, tačiau ir suprojektuotas dizainas, tuomet reikės profesionalaus dizainerio paslaugų. Ieškantiems būtent tokių paslaugų reikėtų kreiptis į profesionalius interjero dizainerius, kurie galės pasiūlyti visą paslaugų paketą, kuris užtikrins, kad jūsų namuose bus jauku ir gera būti. Taigi, kartu su santechniku, rekomenduotina, kad dirbtu ir santechnikas. Jis galės patarti, kaip vonioje geriau išdėstyti objektus, kad nenukentėtų jų funkcionalumas. Kiek gali kainuoti tokios paslaugas? Priklausomai, nuo santechniko ir dizainerio kompetencijos, tokios paslaugos, kaip įprastai gali kainuoti apie kelis šimtus eurų.

Santechnikas Kaune, kodėl ir kiek jam reikėtų mokėti?

Aišku, kuomet pradedame namo ar buto remontą, didžiausia problema su kuria susiduria ne vienas, tai kaip surasti profesionalų šios srities specialistą. Juk rinkoje yra ne vienas profesionalas, kuris siūlo aukšto lygio paslaugas, tačiau dažnai tokie specialistai būna užsiimti. Kauno miesto gyventojams, statybos bendrovėms yra skirta http://santechnikaskaune.lt internetinė svetainė. Joje lengvai rasite ne vieno specialisto kontaktus, kurie galės kokybiškai atlikti visus darbus. Norint, kad operatyviai galėtumėte surasti ne tik specialistą, bet ir geriausia kainos pasiūlymą rekomenduotina paskambinti ne vienam santechnikui. Taip, galėsite išsirinkti kokybiškesnį meistrą ir matysite kokiomis kainomis jis dirba.

Eksperto įžvalgos apie statybų sektorių.

Daugelyje sričių, taip pat ir santechnikoje egzistuoja ekspertai, kurie gana dažnai dalinasi savo patarimais, ar įžvalgomis. Šiuo atveju pakalbėsime būtent apie statybos sektoriaus darbuotojų paiešką. Juk tiems, kas užsiima statybomis, stato naujus gyvenamuosius kvartalus ar komercinės paskirties pastatus, reikėtų žinoti tai, kad visas statybų sektorius atsigauna ir specialistų paieška darosi vis sunkesnė. Tikriausiai, jau supratote, kad tokių specialistų, kaip santechnikai reikės ieškoti ne vieną dieną. Ši taisyklės galioja tiems, kas nori susirasti tikrus profesionalus, kurie galės kokybiškai atlikti visus darbus.

Žaliuzių pasirinkimas, pirkimas ir priežiūra

Žaliuzės kaip būdas ir papuošti namus, ir apsisaugoti nuo per kaitrios saulės ir nepageidaujamų akių mūsų namuose tampa vis populiaresnės. Seniau jos buvo labiau populiarios biurų patalpose, o butuose ir individualiuose Kauno namuose vyravo užuolaidos. Dabar žiūrime plačiau ir įdomiau, nevengiame savo langų dengti ir žaliuzėmis, ir romanetėmis, ir roletais. Tiesą, juos reikia ir išsirinkti, ir sumontuoti, ir vėliau prižiūrėti. Pabandykime pasižiūrėti, kaip atrodo žaliuzių kelias į mūsų namus ir jau namuose.

ŽaliuzėsŠiais interneto laikais nieko nebestebina elektroninė prekyba. Ir žaliuzės čia nėra jokia išimtis. Jų pasirinkimas internete yra tikrai didelis, neišėjus iš namų galima palyginti labai daug įvairių pasiūlymų, renkantis ir spalvas, ir dydį, ir gaminančią, pardavinėjančią bei montuojančią įmonę. Viskas yra taip, kad kiekvienas mūsų galėtume rasti geriausią vietą žaliuzėms pirkti ir Kaunas dar labiau pasipuoštų.

Ar žaliuzės reikalauja priežiūros?

Mūsų tėvai ir seneliai buvo įpratę skalbti ir lyginti užuolaidas. Dažniausiai tai vykdavo porą kartų per metus ir sutapdavo su didžiųjų švenčių periodu. Dabar tokie galvos skausmai mus kamuoja kur kas rečiau. Kita vertus, ir žaliuzės Kaune reikalauja šiokios tokios priežiūros. Vieniems ji gali pasirodyti sudėtingesnė, tuo tarpu kitiems – gerokai paprastesnė nei užuolaidų.

Pagrindinis dalykas, dėl kurio reikia pastovios žaliuzių priežiūros – ta dulkės. Tenka pripažinti, jog ant užuolaidų dulkių taip labai kaip ant žaliuzių nesimato. Arba jos kaupiasi lėčiau. Tad jei namus norėsite pasipuošti vis ne užuolaidomis, teks susitaikyti, jog dulkes valyti teks. Tą galima daryti dvejopai – arba drėgnu skuduriuku perbraukiant kiekvieną žaliuzių lapelį, arba pabandyti dulkių siurblį pritaikyti ir šioje sferoje. Kai kurie taip daro ir tuo visai džiaugiasi, tuo tarpu kiti toli gražu nepripažįsta tokio būdo.

Kartais atsitinka taip, jog žaliuzių tam tikros dalys sulūžta, sugenda jų išskleidimo ar pakėlimo į viršų mechanizmai. Ta natūralu – kiekvienas daiktas, jei jis yra naudojamas, genda. Ir žaliuzės ne išimtis. Jei turite problemų su žaliuzių reguliavimo mechanizmu, galite griebtis dviejų priemonių. Pirmoji būtų spręsti problemą patiems. Dažnai tai yra tikrai paprasta. Bet ne visada to pakanka. Tad kitas kelias – kreiptis į ką nors, kas išmano. Dažniausiai tai būna įmonė, iš kurios pirkote žaliuzes ir kuri galbūt netgi suteiks garantinį žaliuzių sutvarkymą.

Namo statybos darbų planas

Arko blokeliai

Ar pastebėjote, kad nemaža dalis nuosavų namų yra labai didelio ploto? Tačiau jei pasidomėtumėte, labai dažnai tokiuose namuose gyvena vos kelių asmenų šeima. Tokiu atveju būna akivaizdu, kad namo šeimininkai tinkamai neapsvarstė visų namo statybai svarbių detalių.

Jei namas yra labai didelis, nėra ko abejoti, kad jo šildymui reikės skirti kur kas daugiau pinigų. Ką jau kalbėti apie tai, kad kuo didesnis namas – tuo didesnės išlaidos jo statybai. Todėl jei šiuo metu galvojate apie namo statybą, nes jums pabodo gyvenimas daugiabutyje, pats metas tinkamai pasirūpinti visomis svarbiausiomis užduotimis.

Pirmasis patarimas – niekuomet neskubėti. Kaip žinia, skuba prie gero nepriveda. Jei namo norėsite kuo greičiau, neabejotinai padarysite bent vieną didelę klaidą. Vietoje to reikėtų turėti viziją, kurią norėtumėte įgyvendinti. Turint konkretų tikslą, yra paprasčiau neprašauti pro šalį, pasirenkant pačius efektyviausius sprendimus.

Tai reiškia, kad būtų tikslinga sudaryti planą, kurį sistemingai įgyvendintumėte. Galite pradėti nuo paties namo plano. Apgalvokite, kokio ploto būsto norėtumėte. Stenkitės, kad vidinės namo erdvės nebūtų pernelyg didelės. Nors erdvūs namai yra tikslingas sprendimas, tačiau, jei juose bus per daug vietos, vargu ar jūs ir jūsų namiškiai namuose jausis labai jaukiai.

Kai atliksite minėtą užduotį, tuomet apgalvokite iš kokių medžiagų būtų tinkamiausia statyti savo namą. Šiandien dažnu pasirinkimu tampa Arko blokeliai. Juos rekomenduoja ne tik statybų bendrovių specialistai, tačiau ir patys vartotojai. Įprastai jie pasirenkami tuomet, kai norima puikios šiluminės varžos, garso izoliacijos, patikimumo, patvarumo ir ilgaamžiškumo. Kadangi Arko blokeliai pasižymi visais minėtais privalumais, visiškai nestebina, kad tai populiaru vartotojų tarpe.

Be abejo, statybinių blokelių pasirinkimas yra labai didelis, todėl galite neabejoti, kad tikrai rasite jums tinkamiausius. Galų gale, tai tikrai nebus vienintelis klausimas, kurį turėsite išspręsti. Kiekvieno namo statybos darbai reikalauja kur kas daugiau laiko ir pastangų, todėl nepamirškite tinkamai įvertinti kiekvieno net ir paties menkiausio aspekto. O tuomet, kai matysite, kad trūksta patirties ir žinių, nepamirškite konsultuotis su statybų srities specialistais.

Kokius kaminus renkasi lietuviai?

kaminai

Kamino reikšmė labiausiai išryškėja šildymo sezono metu, tik kokybiškai įrengta ir tinkamai prižiūrima sistema nesukels papildomų ir visiškai nereikalingų problemų. Tad geriausias kaminas tas, apie kurį reikia mažiau galvoti ir jaudintis. Tiesa, pasakyti, kokie kaminai yra geriausi, gana sunku, tad pakalbėkime apie kaminų rūšis, jų esminius skirtumus ir pagal kokius kriterijus kaminus renkasi lietuviai.

Kaminus gyvenamuosiuose namuose galima skirtyti i tris didelis grupes: mūrinius kaminus, kurie yra daromi iš plytų ar blokelių su nerūdijančio plieno įdėklu, modulinius kaminus su keramikiniu įdėklu ir dvisienius dūmtraukius. Šiuo metu Lietuvoje vis dar populiariausiais išlieka mūriniai plytiniai kaminai, tačiau ekspertai pastebi, kad daugelis jų neturi plieninių įdėklų, mat šis statybos reikalavimas atsirado išties visai neseniai. Šiems kaminams yra reikalinga ypatinga prižiūra, nes netinkamai ar atmestinai prižiūrimame kamine, kuriame nėra plieninio įdėklo, gali kilti suodžių gaisras, kuris greitai išplinta po visus namus.

Pastaruoju metu, statant namus, sparčiai populiarėja ir moduliniai keramikiniai kaminai. Keramikiniais kaminais yra vadinami moduliniai ir iš atskirų segmentų surenkami kaminai, kurie turi keramikinius įdėklus. Jų sparčiai augančia paklausą lemia greitas sumontavimas, saugumas bei ilgaamžiškumas.

rečiausiai lietuviai renkasi apšiltintus dvisienius dūmtraukius, tačiau kartais jei būna tiesiog vienintelė išeitis, kai pastoto konstrukcija neleidžia įrengti mūrinio kamino.

Ekspertų teigimu, dažno lietuvio pasirinkimą lemia ne kas kita, o kamino kaina. Pigiausi yra mūriniai kaminai, todėl kol kas jie ir yra populiariausi. Kitas kriterijus, pagal kurį mūsų tautiečiai renkasi kaminus, yra įrenginio tipas: kokia bus išmetamųjų dujų temperatūra, koks išmetimo būdas – priverstinis ar natūralus.

Visgi, įsigyjant naują kaminą, reikia pasidomėti ar gaminys yra sertifikuotas ir rinktis tik tuos gaminius, kurie turi kokybės CE ženklą. Žinoma, ši produkcija yra brangesnė ir „auksarankiai“ meistrai visada gali pasiūlyti pigesnį  kamino variantą, tačiau eksperimentai su neaiškios kokybės kaminu gali baigtis tragiškai. Tad taupyti savo saugumu ar gyvybe tiesiog neverta. Ta pati taisyklė galioja ir kamino montavimo darbams, patikėkite juos profesionalams, kad vėliau galėtumėte saugiai mėgautis šiluma gūdžiais žiemos vakarais.

Apie namo statybą ir paruošiamuosius procesus

planas

Tam, kad svajonė turėti nuosavą namą būtų įgyvendinta, reikia ne tik svajonės, noro, tačiau ir visų procesų žinojimo bei pasirengimo jiems. Tai ilgas ir varginantis procesas, tačiau neišvengiamas. Tam, kad svajonė turėti namą įgytų pagrindą, reikia žemės sklypo, statybos leidimų, geodezinės nuotraukos (kitaip topografinių matavimų), įvairių dokumentų, namo projekto ir pan.

Visas statybos procesas prasideda nuo namo vizijosi turi būti namas. Nereikia gilintis į techninius dalykus, svarbu žinoti kiek ir kokių kambarių norima, kokie yra šeimos laisvalaikio praleidimo būdai, ar norima namo su balkonu, terasa ar daugiau laiko praleidžiate viduje ar lauke ir pan.  Tam kad svajonės pildytųsi, reikia tam tikro biudžeto, numatyti sumą, kuri bus skiriama namo statyboms: žemės sklypui įsigyti, namo projektui, leidimams ir statybinėms medžiagoms. Taip pat reikia pažymėti, jog didžiausi darbai nevisuomet yra didžiausią sumą sudarantys, tad visuomet reikia numatyti biudžetą smulkioms išlaidoms, papildomoms ir nenumatytoms išlaidoms.

Kuomet namo vizija jau yra argumentuotai sudeliota mintyse, reikia imtis sklypo paieškos. Sklypą įsigykite atsižvelgdami į savo finansines galimybes, norus bei poreikius. Svarbu žinoti, ar sklypas, kur ruošiatės statyti namą, namų valdos paskirties, jei ne, iškart domėkitės ar įmanoma pakeisti ir kiek jums tai kainuos. Taip pat labai svarbūs ir teritorijų planavimo dokumentai – tai leis paprasčiau suprasti, ar netoliese yra visos reikalingos komunikacijos. Einančias per sklypą komunikacijas tiksliai fiksuoja topografiniai matavimai, be jų tolesni statybos leidimai ir darbai neįmanomi. Nors ateity nuspėti sudėtinga, tačiau prieš įsigyjant sklypą vertėtų gerai apsižvalgyti ir pasidomėti, ar per sklypo ribas ateityje nebus tiesiami keliai, ar nebus užstatoma greta esanti teritorija, kad tai ateityje netaptų nemalonia staigmena.

Įsigijus sklypą laukia dar vienas svarbus etapas – statybų leidimo gavimas. Jo gavimu gali pasirūpinti  projektavimo įmonė, architektai arba ir pats namą statyti panorėjęs asmuo. Kai dokumentus tvarko pats būsimojo namo savininkas, jis gali kreiptis į vietinę savivaldybę ir prašyti, kad jam būtų išduotas projektavimo sąlygų sąvadas. Sąvade atsispindės informacija – ko privaloma laikytis rengiant namo konkrečiame sklype projektą. Šis etapas gali užtrukti nuo poros mėnesių mėnesių iki pusmečio. Kai sąvadas jau būsimojo namo savininko rankose, galima ieškoti įmonės ar architekto, projektuosiančio namą. Daug ką gaunant sąvadą lemia ir vietos, kurioje yra sklypas, specifika. Verta pažymėti, jog svarbus ir laikas, nes daugelis leidimų, įvairių dokumentų turi galiojimo laiką, pvz geodezinė nuotrauk agalioja metus laiko, tad per metus neatlikus kitų veiksmų vedančių link statybos, toponuotrauką gali tekti pakartoti.

 

Stogo plėvelės pasirinkimas ir jos montavimas

Stogo plėvelėsStogo plėvelė yra labai svarbus stogo konstrukcijos elementas, kuris saugo apšiltinimo sluoksnį nuo drėgmės ir leidžia stogo konstrukcijai kvėpuoti. Daugelis žmonių negalvoja apie stogo plėveles ir perka pačias pigiausias, o po kelių metų keičia supuvusią stogo konstrukciją. Kad nepadarytumėte tokios pačios klaidos su stogo plėvelėmis, šiame straipsnyje aprašysime, kaip reikėtų pasirinkti plėvelę ir, kaip teisingai ją sumontuoti.

Pradėkime nuo stogo plėvelių pasirinkimo. Pagrindiniai plėvelių tipai:

  1. Antikondensacinė plėvelė
  2. Difuzinė plėvelė
  3. Vėjo izoliacinė plėvelė
  4. Garo izoliacinė plėvelė

Antikondensacinė plėvelė buvo montuojama į stogus prieš 7-10 metų. Tuo metu difuzinė plėvelė buvo labai brangi. Antikondensacinė stogo plėvelė iš stogo konstrukcijos nepraleidžia garo. Apatinėje jos dalyje yra pūkas, kuris neleidžia kondensatui nukristi atgal į apšiltinimo sluoksnį. Ši stogo plėvelė montuojama ant gegnės viršaus. Cirkuliuojantis oras tarp plėvelės ir vatos nudžiovina kondensatą, kuris būna „pakibęs“ ant plėvelės pūkų. Šiomis dienomis pastaroji stogo plėvelė jau beveik nenaudojama, nes prie jos negalima glausti vatos, ji nekvėpuoja ir su ja labai sudėtinga teisingai įrengti vėdinimo tarpą.

Difuzinės stogo plėvelės šiuo metu yra populiariausios stogų rinkoje. Ši plėvelė montuojama ant gegnės viršaus, po bet kokia stogo danga. Derėtų atkreipti dėmesį, kad difuzinė plėvelė turėtų būti trijų sluoksnių, nes tik trijų sluoksnių difuzinė plėvelė nepraleidžia drėgmės į vatą ir leidžia iš jos išeiti garui. Difuzinę stogo plėvelę reikia įleisti į lataką, kad kondensatas nutekėtų per ją į išorę. Taip pat difuzinės stogo plėvelės būna įvairių storių. Storis žymimas gramais kvadrate. Kuo gramų kvadrate yra daugiau, tuo plėvelė yra storesnė ir atsparesnė plyšimui. Stogo plėvelės atsparumas plyšimui yra labai svarbus, nes stogo dengimo metu gali įvykti labai daug nenumatytų įvykių.

Vėjo izoliacinė plėvelė montuojama į sienas, kai jos šildomos vata. Ši plėvelė yra labai panaši į stogo difuzinę plėvelę – tik ji būna sudaryta iš dviejų sluoksnių. Jokiu būdu negalima vėjo izoliacinės plėvelės montuoti į stogo dangą, nes kitaip ji praleis drėgmę. Kai kuriems žmonėms yra tekę susidurti su situacijomis, kai į stogo konstrukciją buvo sumontuotos vėjo izoliacinės plėvelės. Galbūt tai buvo daroma taupymo sumetimais ar dėl reikiamų žinių stokos, tačiau  padaryta rezultatas tokiais atvejais būdavo labai prastas – reikėdavo atlikti didelius remonto darbus, dėl kurių namų šeimininkai patirdavo reikšmingų piniginių nuostolių.

Garo izoliacinė stogo plėvelė yra montuojam iš stogo konstrukcijos vidaus. Kaip jau turbūt spėjote suprasti, ši stogo plėvelė saugo, kad garas nepatektų į vatos sluoksnį. Garo izoliacinė plėvelė neturi praleisti nei garo, nei drėgmės. Dažniausiai galima aptikti dviejų rūšių garo izoliacines plėveles: vienos jų yra pagamintos su aliuminio sluoksniu, o kitos yra standartinės (dar kitaip vadinamos šiltnaminėmis). Stogo plėvelės su aliuminio sluoksniu ne tik izoliuoja garą nuo vatos, bet ir atspindi dalį šilumos atgal į vidaus patalpas. Šios plėvelės taip pat sutaupo namo šeimininkų išlaidas, kurios skiriamos šildymui. Standartinės šiltnaminės garo izoliacinės stogo plėvelės tik izoliuoja garą nuo vatos, tačiau jokios šilumos neatspindi.