Juostiniai pamatai – geriausias pasirinkimas, kai norisi namo su rūsiu

Juostiniai pamatai

Suprantama, kad pamatų liejimui labai svarbu rasti gerus profesionalus, kurie darbus atliks už Jus ir tuo pačiu garantuos, kad darbų kokybė atitiks poreikius. Dažniausiai pagal turimą namo projektą ir tuo pačiu įvertinus gruntą profesionalai gali tiksliai pasakyti – kokie pamatai turi būti liejami. Vienareikšmiškai, jeigu asmuo nori rūsio – tokiu atveju juostiniai pamatai yra geriausias ir labiausiai tinkamas pasirinkimas. Jie ne tik suteikia galimybę turėti rūsį, priešingai nei kiti, tačiau šie pamatai yra labai tvirti, puikiai išlaiko didelę keliamąją galią, galiausiai, puikiai tinka ir labai dideliems, kelių aukštų namams.

Pamatų klojimas ir smulkmenos

Juostiniai pamatai liejami su rūsiu gali būti komponuojami iš pamatinių blokelių arba liejant betoninius pamatus. Klojant blokelius  dažniausiai darbus pavyksta atlikti kur kas greičiau, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kurie taupo laiką. Tiesa, tokiu atveju reikia nuspręsti, kokios papildomos priemonės  suteiks blokeliams daugiau apsaugos, tuo pačiu, kokios apšildymo priemonės labiausiai tinka. Papildomas apšiltinimas kokybiškam rūsiui yra reikalingas. Lygiai taip pat iškart nuspręskite, kokia vėdinimo sistema rūsyje bus reikalinga. Daugelis galvoja, kad užtenka įstatyti nedidelį langelį, tačiau dažniausiai greitai pasimatys dideli minusai,  kadangi susikaupusi drėgmė plinta toliau, atsidaręs pelėsis „lipa“ į kitus kambarius. Tiek blokiniai, tiek betoniniai pamatai kartais atrodo išliejami nesunkiai, tad dažnas bando sutaupyti sąnaudas, kurios yra skirtos namo statybai ir paprasčiausiai liejasi pamatus patys. Deja, to rezultatas likusios klaidos, kurių sutvarkymas vėliau kainuoja didelius pinigus. Taigi, nepriklausomai nuo pasirenkamo pamatų tipo – pamatų klojimą reikia palikti profesionalams.

Juostinių pamatų charakteristikos

Juostinių pamatų montavimas reikalauja detalumo bei tikslumo. Štai todėl geriausia liejimo darbus palikti specialistams, kurie ne tik puikiai išmano visas detales, tačiau tuo pačiu ir turi reikalingą įrangą, kuri padeda montavimo darbus atlikti efektyviai bei tvarkingai. Pamatų papėdės gali būti pasirenkamos iš gelžbetonio arba betono ir jų aukštis dažniausiai varijuoja nuo 300 mm. iki 500 mm. Kadangi betoniniai pamatai dažniausiai turi briaunas,  jų aukštis dažnai gali būti ir kiek didesnis, siekti, pavyzdžiui, 600 mm. Štai betoniniai blokeliai gali būti paprasti arba galima įsigyti tokius, kurie jau turi papildomą apšiltinimo funkciją, tad nebereikia galvoti, kokiomis priemonėmis apšildysite. Žinoma, šie brangesni, tačiau dažniausiai atsiperka investuojamos laiko sąnaudos, juolab, galiausiai vistiek teks pirkti papildomas priemones, tad ar ne geriau iškart skirti tokią investiciją, kokios reikia, kad namo pagrindas būtų tvirtas ir stabilus. Galiausiai, kuomet paruošiama rūsio erdvė – ją būtina padengti gruntu bei skalda, kadangi ji tampa pačia geriausia apsauga nuo drėgmės, kuri vėliau nebeturi galimybių įsiskverbti į pamatus.

Juostiniai pamatai atliks jiems paskirtą funkciją tik tokiu atveju, jeigu jie bus sumontuoti tinkamai, tvirtai ir profesionaliai.

Administratorius