Naudingi statybų patarimai

Pirties krosnis

Turite pakankamai pinigų ir norite investuoti į nekilnojamąjį turtą? Nepriklausomai nuo to, ar svarstote nuosavo namo statybą šalia didmiesčio, ar planuojate įsirengti naują būstą atokaus kaimo sodyboje, vertėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius patarimus.

Pirmiausia, dar prieš pradedant ieškoti statybos srityje dirbančių profesionalių meistrų, vertėtų nuosekliai išstudijuoti nekilnojamojo turto – žemės sklypo – dokumentus. Išsiaiškinkite, ar vietoje, kurioje planuojate atlikti statybos darbus, tai apskritai galima daryti. Galbūt teritorija priklauso regioniniam parkui, kuriame bet kokie statybų pobūdžio darbai yra griežtai ribojami, o besielgiančių priešingai laukia sankcijos? Tokias detales privaloma sužinoti kaip įmanoma anksčiau tam, kad vėliau nereikėtų dalyvauti teisminiuose procesuose ar griauti jau pastatytus namus.

Suraskite patikimą statybų bendrovę. Šiuo atveju asmeninės rekomendacijos yra pačios naudingiausios. Pasitarkite su artimaisiais ar pažįstamais, kurie neseniai statėsi namą ar atliko renovacijos darbus, o tuomet paprašykite kontaktų. Įprastai tokios rekomendacijos ne tik užtikrina kokybiškai suteiktas paslaugas, bet ir leidžia šiek tiek sutaupyti. Jei jokie artimi žmonės statybų darbų pastaruoju metu neatliko, galite pasidomėti skirtingomis įmonėmis internete ir perskaityti klientų atsiliepimus. Tai padės išvengti sukčiavimo ir leis pasirinkti geriausius savo srities specialistus. Be to, nepamirškite, kad skirtingus statybų darbus verta patikėti skirtingų sričių specialistams. Pavyzdžiui, jei norėsite statyti ir pirtį, tuomet turėtumėte kreiptis į pirčių statybos specialistus. Tokiu atveju jums patiems nereikėtų rūpintis nei kokia pirties krosnis, nei kokios vėdinimo sistemos būtų reikalingos.

Išsiaiškinkite svarbiausias komunikacines detales. Svarbu žinoti ne tik pagrindinius kelius iki artimiausio miesto, bet ir tai, ar tie keliai nebūna užblokuoti pūgų metu žiemą ar apsemti pavasarinių potvynių atveju. Taip pat, naudinga turėti ir topografinę sklypo nuotrauką – ji leis pamatyti vandentiekio, dujų bei elektros tinklų tiesimo galimybes. Įvertinkite tai, jog jų nebuvimas ženkliai padidins statybų kainą ir prailgins darbų atlikimo laiką, kadangi reikės samdytis papildomus specialistus.

Galiausiai, išnagrinėkite teritoriją keliasdešimties kilometrų spinduliu. Svarbu žinoti, ar neplanuojate statyti savo vasarnamio šalia gyvulių fermos ar nuotekų talpyklos, kurios gali gerokai sugadinti malonaus poilsio gryname ore planus. Taip pat, kuo anksčiau susipažinkite su artimiausiais kaimynais – tai gali padėti užmegzti draugiškus santykius ateityje.

Taigi, gyvenamojo namo ar vasarnamio statybos reikalauja išsamaus planavimo ir skirtingų sričių apžvelgimo. Išsiaiškinkite, ar statybos darbai gali būti atliekami, ar nėra taikomi jokie apribojimai, išnagrinėkite vietą, kurioje planuojate gyventi ar ilsėtis bei susipažinkite su kaimynais. Tai turėtų būti puiki pradžia.

Administratorius