Stogo plėvelės pasirinkimas ir jos montavimas

Stogo plėvelėsStogo plėvelė yra labai svarbus stogo konstrukcijos elementas, kuris saugo apšiltinimo sluoksnį nuo drėgmės ir leidžia stogo konstrukcijai kvėpuoti. Daugelis žmonių negalvoja apie stogo plėveles ir perka pačias pigiausias, o po kelių metų keičia supuvusią stogo konstrukciją. Kad nepadarytumėte tokios pačios klaidos su stogo plėvelėmis, šiame straipsnyje aprašysime, kaip reikėtų pasirinkti plėvelę ir, kaip teisingai ją sumontuoti.

Pradėkime nuo stogo plėvelių pasirinkimo. Pagrindiniai plėvelių tipai:

  1. Antikondensacinė plėvelė
  2. Difuzinė plėvelė
  3. Vėjo izoliacinė plėvelė
  4. Garo izoliacinė plėvelė

Antikondensacinė plėvelė buvo montuojama į stogus prieš 7-10 metų. Tuo metu difuzinė plėvelė buvo labai brangi. Antikondensacinė stogo plėvelė iš stogo konstrukcijos nepraleidžia garo. Apatinėje jos dalyje yra pūkas, kuris neleidžia kondensatui nukristi atgal į apšiltinimo sluoksnį. Ši stogo plėvelė montuojama ant gegnės viršaus. Cirkuliuojantis oras tarp plėvelės ir vatos nudžiovina kondensatą, kuris būna „pakibęs“ ant plėvelės pūkų. Šiomis dienomis pastaroji stogo plėvelė jau beveik nenaudojama, nes prie jos negalima glausti vatos, ji nekvėpuoja ir su ja labai sudėtinga teisingai įrengti vėdinimo tarpą.

Difuzinės stogo plėvelės šiuo metu yra populiariausios stogų rinkoje. Ši plėvelė montuojama ant gegnės viršaus, po bet kokia stogo danga. Derėtų atkreipti dėmesį, kad difuzinė plėvelė turėtų būti trijų sluoksnių, nes tik trijų sluoksnių difuzinė plėvelė nepraleidžia drėgmės į vatą ir leidžia iš jos išeiti garui. Difuzinę stogo plėvelę reikia įleisti į lataką, kad kondensatas nutekėtų per ją į išorę. Taip pat difuzinės stogo plėvelės būna įvairių storių. Storis žymimas gramais kvadrate. Kuo gramų kvadrate yra daugiau, tuo plėvelė yra storesnė ir atsparesnė plyšimui. Stogo plėvelės atsparumas plyšimui yra labai svarbus, nes stogo dengimo metu gali įvykti labai daug nenumatytų įvykių.

Vėjo izoliacinė plėvelė montuojama į sienas, kai jos šildomos vata. Ši plėvelė yra labai panaši į stogo difuzinę plėvelę – tik ji būna sudaryta iš dviejų sluoksnių. Jokiu būdu negalima vėjo izoliacinės plėvelės montuoti į stogo dangą, nes kitaip ji praleis drėgmę. Kai kuriems žmonėms yra tekę susidurti su situacijomis, kai į stogo konstrukciją buvo sumontuotos vėjo izoliacinės plėvelės. Galbūt tai buvo daroma taupymo sumetimais ar dėl reikiamų žinių stokos, tačiau  padaryta rezultatas tokiais atvejais būdavo labai prastas – reikėdavo atlikti didelius remonto darbus, dėl kurių namų šeimininkai patirdavo reikšmingų piniginių nuostolių.

Garo izoliacinė stogo plėvelė yra montuojam iš stogo konstrukcijos vidaus. Kaip jau turbūt spėjote suprasti, ši stogo plėvelė saugo, kad garas nepatektų į vatos sluoksnį. Garo izoliacinė plėvelė neturi praleisti nei garo, nei drėgmės. Dažniausiai galima aptikti dviejų rūšių garo izoliacines plėveles: vienos jų yra pagamintos su aliuminio sluoksniu, o kitos yra standartinės (dar kitaip vadinamos šiltnaminėmis). Stogo plėvelės su aliuminio sluoksniu ne tik izoliuoja garą nuo vatos, bet ir atspindi dalį šilumos atgal į vidaus patalpas. Šios plėvelės taip pat sutaupo namo šeimininkų išlaidas, kurios skiriamos šildymui. Standartinės šiltnaminės garo izoliacinės stogo plėvelės tik izoliuoja garą nuo vatos, tačiau jokios šilumos neatspindi.

Administratorius