Būtiniausia informaciją, kurią turite žinoti prieš atlikdami dantų implantavimo procedūrą

Jei ketinate rinktis dantų implantus, svarbu suprasti pagrindinius šios procedūros principus. Dantų implantai yra populiarus dantų keitimo pasirinkimas, ir jie gali turėti daug privalumų, palyginti su kitomis galimybėmis. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš dantų implantavimą. Čia apžvelgiama svarbiausia informacija, kurią turite žinoti.

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas – tai metalinis sraigtas, chirurginiu būdu implantuojamas į žandikaulio kaulą. Kai implantas užgyja, ant jo galima tvirtinti dantų vainikėlį, tiltą arba protezą. Implantai yra idealus sprendimas žmonėms, netekusiems vieno ar daugiau dantų dėl traumos, ėduonies ar ligos. Skirtingai nei dantų protezai ir tiltai, implantai neslysta ir neatsipalaiduoja, jiems nereikia specialios priežiūros. Be to, implantai gali padėti išsaugoti kaulų masę ir užkirsti kelią tolesniam dantų netekimui. Todėl jie laikomi auksiniu dantų pakeitimo standartu. Jei svarstote apie implantus, būtinai pasikonsultuokite su kvalifikuotu odontologu, kad įsitikintumėte, ar jie jums tinka.

Kokie yra dantų implantų privalumai?

Dantų implantai turi daug privalumų, palyginti su kitomis dantų keitimo galimybėmis. Jie yra tvirti ir ilgaamžiai, o tinkamai prižiūrimi gali tarnauti visą gyvenimą. Be to, jie atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys, todėl galite normaliai valgyti ir kalbėti. Skirtingai nei dantų protezai, jie neslysta ir nejuda burnoje, todėl nereikia nerimauti, kad jie atsilaisvins. Be to, skirtingai nei tiltams, dantų implantams nereikia gretimų dantų atramos. Jei svarstote dantų keitimo galimybes, būtinai pasiteiraukite savo odontologo apie dantų implantus.

Kiek laiko tarnauja dantų implantai?

Daugeliu atvejų dantų implantai tarnauja visą likusį žmogaus gyvenimą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad juos vis tiek reikia reguliariai prižiūrėti ir tvarkyti. Kaip ir natūralūs dantys, implantai gali būti jautrūs apnašų kaupimuisi ir dantenų ligoms. Todėl svarbu reguliariai valyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu bei reguliariai lankytis pas odontologą profilaktinėms apžiūroms. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali užtikrinti gerą burnos sveikatą visą gyvenimą.

Kaip sužinoti, ar esu tinkamas kandidatas dantų implantams?

Jei ieškote ilgalaikio dantų netekimo sprendimo, jums gali tikti dantų implantai. Tačiau kaip sužinoti, ar esate tinkamas kandidatas šiam populiariam gydymui? Paprastai dantų implantai geriausiai tinka suaugusiesiems, kurių dantenos yra sveikos ir kurių kaulų tankis yra pakankamas implantui išlaikyti. Tinkami kandidatai į dantų implantus taip pat turi būti pasiryžę laikytis burnos higienos ir norėti reguliariai lankytis pas odontologą. Jei nesate tikri, ar dantų implantai jums tinka, susitarkite dėl konsultacijos su savo odontologu. Jie galės įvertinti jūsų individualią situaciją ir padės priimti geriausią sprendimą jūsų šypsenai.

Kaip atrodo dantų implantavimo procedūra?

Per pirminę implantacijos operaciją dantenose daromas pjūvis, kad atsidengtų žandikaulio kaulas. Tuomet kaule išgręžiama nedidelė skylutė ir atsargiai įsukami implantų sraigtai. Įdėjus implantus, pjūviai uždaromi siūlais ir paliekami gyti. Šis gijimo procesas gali užtrukti kelis mėnesius, per kuriuos implantai pamažu susilies su kaulu.

Koks yra atsigavimo procesas po dantų implantavimo operacijos?

Laimei, atsigavimo laikotarpis paprastai būna gana paprastas. Iš karto po operacijos implantuota vieta gali būti patinusi ir jautri. Pirmosiomis dienomis bet kokius nemalonius pojūčius gali padėti malšinti be recepto parduodami vaistai nuo skausmo. Svarbu laikytis visų konkrečių odontologo nurodymų, pavyzdžiui, vengti intensyvios veiklos arba laikytis minkšto maisto dietos, kol burna gyja. Per kelias ateinančias savaites, kai gijimas progresuos, galite jausti nedidelį diskomfortą ar skausmingumą. Tačiau dauguma pacientų po procedūros praėjus kelioms dienoms gali tęsti įprastą kasdienę veiklą.

Dantų implantai yra populiarus dantų keitimo pasirinkimas, turintis daug privalumų, palyginti su kitomis galimybėmis. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš dantų implantavimą būtinai pasitarkite su savo odontologu apie visas su šia procedūra susijusias rizikas ir privalumus, kad įsitikintumėte, jog tai jums tinkamas pasirinkimas.