Ką reikia žinoti prieš atliekant dantų implantaciją?

Dantų implantavimas

Dantų implantacija – tai terminas, kuris daugeliui žmonių nežada nieko gero. Ši procedūra suteikia galimybę dirbtiniu būdų atkurti prarastus dantis. Atsitikus nenumatytam nelaimingam atsitikimui, kurio metu buvo pažeistas ar visiškai prarastas dantis, kuo skubesnis jo pakeitimas yra labai svarbus. Jei tempsite gumą ir ignoruosite šį iš pirmo žvilgsnio nereikšmingą pažeidimą, jo žala gali sukelti rimtą pavojų tiek dantų, tiek viso organizmo sveikatai. Neatlikus dantų implantacijos padidėja tikimybė susirgti dantų bei dantenų ligomis, o ilgas laiko tarpas be atstatyto danties gali pažeisti veido formą. Žandikaulio pokyčiai, kuriuos sukelia pažeista danties šaknis gali pažeidžia ir deformuoja dantų sukandimą, kurio nepataisoma žala persekios jus visą likusį gyvenimą. Net ir sunkiai matomo danties praradimas kelia rimtą pavojų dantų, dantenų sveikatai ir išvaizdai. Jei dėl nenumatytų aplinkybių netekote danties ir norite kuo skubiau išvengti komplikacijų, dantų implantacija padės jums atstatyti nepriekaištingą šypseną bei apsaugoti burnos sveikatą. Tačiau ką turėtų žinoti pacientas prieš atliekant dantų implantaciją?

Dantų implantacijos metu odontologas prarasto danties plote įsuka titaninį sraigtelį, kuris atstos prarasto danties šaknį. Jo pritvirtinimas prie žandikaulio atstato normalią burnos būklę ir sustabdo nepageidaujamą kaulų mažėjimą bei veido deformaciją. Teisingai atlikta danties implantacija sukurs puikias sąlygas sėkmingam sraigtelio prigijimui prie žandikaulio. Jei gijimo procesas praeis be jokių komplikacijų, jau netrukus galėsite pritvirtinti norimą protezą.

Dirbtinė danties šaknis privalo būti pagaminta iš titano. Šis metalas yra nuolat naudojamas atliekant įvairias odontologines procedūras. Priešingai nei kitos medžiagos, titanas nesukelia jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui ir sumažina komplikacijų riziką. Sėkmingam sraigtelio prigijimui įtakos turite ir jūs. Jei visa procedūra praėjo sklandžiai, jus privalote pasirūpinti nepriekaištinga burnos higiena, nes tai geriausias būdas tinkamai apsaugoti prarasto danties šaknį. Tinkama titaninio sraigtelio priežiūra užtikrins sveiką burnos gijimą be jokių komplikacijų.

Jei nusprendėte atstatyti pažeistą dantį, būtinai susipažinkite su šia procedūra. Šią informaciją jūs dominančioje klinikoje jums suteiks odontologas. Po bendro burnos sveikatos ir higienos įvertinimo, o taip pat ir bendros sveikatos būklės įvertinimo, jei gydytojas neaptiks jokių sveikatos pažeidimų, trukdančių atlikti šią procedūrą, netrukus pasirinksite jums tinkamą operacijos laiką.

Procedūros metu, dirbtinė danties šaknis yra pritvirtinama naudojant vietinę nejautrą. Kaip jau minėjome, titaninis sraigtelis yra pritvirtinamas į kaulą, kur praradote natūralų dantį. Jei visa procedūra praeis be jokių komplikacijų, jau visai netrukus chirurgas užsuks specialią, gydymui skirtą protezą. Po savaitės odontologas pašalins siūlus ir leis dirbtinei šakniai ramiai sugyti. Visas gydymo procesas trunka apie 4 mėnesius. Jei norite, kad visas gydymo procesas praeitų be jokių komplikacijų, privalote kuo atidžiau rūpintis burnos higiena.

Daugiau informacijos apie dantų implantavimo procedūrą rasite čia.