Kaip išsirinkti jums tinkančius skaitymo akinius

Jei esate kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai nesusimąstote apie skaitymo akinius, kol nesuprantate, kad nebegalite matyti žodžių puslapyje. Bet ar žinojote, kad yra įvairių tipų skaitymo akinių, kurių kiekvienas skirtas skirtingiems poreikiams? Štai vadovas, kuris padės išsirinkti jums tinkamus akinius.

Jei kada nors lankėtės pas akių gydytoją, tikėtina, kad matėte daugybę skirtingų tipų skaitymo akinių. Tačiau kuo jie skiriasi ir kuris tipas jums tinka?

Labiausiai paplitęs skaitymo akinių tipas yra bifokaliniai akiniai. Šie lęšiai turi du skirtingus receptus viename lęšyje, o skaitymo dalis yra apačioje. Tai gali būti naudinga žmonėms, kuriems reikia koreguoti regėjimą ir į tolį, ir į arti. Tačiau kai kurie žmonės mano, kad skaitymo lęšio dalis gali blaškyti dėmesį, kai jie bando žiūrėti į ką nors toli.

Daugiažidiniai lęšiai yra panašūs į bifokalinius, tačiau vietoj to, kad viename lęšyje būtų du skirtingi receptai, jie turi kelis receptus visame lęšyje. Tai gali būti naudinga žmonėms, kuriems reikia koreguoti regėjimą ir į tolį, ir į arti, ir tarpinį regėjimą. Tačiau, kaip ir bifokaliniai lęšiai, multifokaliniai lęšiai taip pat gali blaškyti kai kurių žmonių dėmesį.

Monoviziniai lęšiai yra dar viena galimybė žmonėms, kuriems reikia ir regėjimo į tolį, ir regėjimo į arti korekcijos. Naudojant šiuos lęšius viena akis koreguojama regėjimui į tolį, o kita – regėjimui į arti. Gali prireikti šiek tiek laiko priprasti, tačiau daugelis žmonių mano, kad tai puikiai atitinka jų poreikius.

Jei jums sunku skaityti iš arti, laikas investuoti į skaitymo akinius. Tačiau kaip išsirinkti jums tinkamus akinius, kai yra įvairių stilių ir didinimo galimybių?

Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti perkant skaitymo akinius:

  • Akiniai turi patogiai sėdėti ant nosies ir neslysti. Ieškokite poros su reguliuojamais nosies pagalvėlėmis arba užuolaidėlių antgaliais, kad akiniai tiktų individualiai.
  • Lęšiai turėtų būti pakankamai dideli, kad apimtų visą regėjimo lauką. Jei nuolat judinate galvą, kad pamatytumėte pro lęšių kampus, vadinasi, jie per maži.
  • Rinkitės rėmelį, atitinkantį jūsų veido formą. Ovaliems ir apvaliems veidams tinka bet koks stilius, o kvadratiniams ir stačiakampiams veidams geriausiai tinka kampuotesni rėmeliai.
  • Įsitikinkite, kad lęšiai pagaminti iš įbrėžimams atsparių medžiagų. Nenorite, kad akiniai subraižytųsi kaskart, kai juos išsitraukiate iš rankinės ar kišenės.
  • Atsižvelgdami į šiuos patarimus, tikrai rasite tobulą skaitymo akinių porą, kuri padės jums vėl aiškiai matyti.

 

Dabar, kai žinote, kokie yra skirtingi skaitymo akinių tipai ir į ką atkreipti dėmesį renkantis porą, metas eiti į parduotuvę ir rasti idealiai tinkančius skaitymo akinius. Optika Vizija turi platų visų formų ir dydžių skaitymo akinių pasirinkimą, todėl tikrai rasite savo poreikius atitinkantį stilių. Atminkite, kad kiekvieno žmogaus akys yra unikalios, todėl prieš galutinai įsigydami akinius būtinai pasikonsultuokite su optometristu. Ačiū, kad sekėte mūsų vadovą, kaip išsirinkti geriausius akinius skaitymui!