Kaip prižiūrėti akis daug skaitant ar dirbant kompiuteriu

Skaitymas ir darbas kompiuteriu gali būti sunkus akims. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės rūpintis akimis, kai skaitote arba dirbate kompiuteriu.

1.  20-20-20 taisyklė

Vienas iš geriausių būdų, kaip pasirūpinti savo akimis skaitant ar dirbant kompiuteriu, yra laikytis 20-20-20 taisyklės. Ši taisyklė teigia, kad kas 20 minučių turėtumėte daryti 20 sekundžių pertrauką ir žiūrėti į kokį nors daiktą, esantį už 20 metrų. Tai padeda sumažinti akių įtampą ir nuovargį.

2.  Reguliuokite apšvietimą

Kitas būdas pasirūpinti akimis skaitant ar dirbant kompiuteriu – sureguliuoti apšvietimą. Jei patalpoje per šviesu, gali atsirasti akių įtampa. Jei kambaryje per tamsu, gali būti sunku įžiūrėti ekraną. Pasistenkite rasti pusiausvyrą tarp šių dviejų apšvietimų, kad jūsų akims būtų patogu.

3.  Naudokite kompiuterio akinius

Jei pastebėjote, kad vis dar turite problemų dėl akių įtampos ar nuovargio, galite apsvarstyti galimybę naudoti kompiuterio akinius. Šie akiniai turi specialius lęšius, kurie padeda sumažinti atspindžius ir apsaugo akis nuo mėlynos šviesos. Mėlyna šviesa – tai ekranų skleidžiama šviesa, kuri, kaip įrodyta, sukelia akių nuovargį ir sutrikdo miegą.

4.  Darykite pertraukėles

Dar vienas svarbus būdas pasirūpinti akimis skaitant ar dirbant kompiuteriu – dažnai daryti pertraukas. Kas valandą atsikelkite ir kelias minutes pasivaikščiokite, kad akys pailsėtų. Be to, stenkitės nedirbti ilgiau nei dvi valandas be pertraukos.

5.  Dažniau mirksėkite

Kai į ką nors susikoncentruojate, esate linkę rečiau mirksėti. Dėl to akys gali išsausėti ir sudirgti. Kad to išvengtumėte, stenkitės dažniau mirksėti, kai skaitote arba dirbate kompiuteriu.

6.  Naudokite akių lašus

Jei akys išsausėja ar sudirgsta, yra keletas be recepto parduodamų akių lašų, kurios gali padėti palengvinti šiuos simptomus. Ieškokite dirbtinių ašarų, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, nes ši sudedamoji dalis padeda sutepti ir apsaugoti akies paviršių.

7.  Reguliariai lankykitės pas akių gydytoją

Galiausiai, vienas iš geriausių būdų rūpintis akimis – reguliariai lankytis pas akių gydytoją, kad jis atliktų apžiūrą ir tyrimus. Akių gydytojai gali anksti aptikti problemas ir prireikus suteikti gydymą

8. Naudokite skaitymo akinius

Jei daug laiko praleidžiate skaitydami arba dirbdami kompiuteriu, svarbu imtis priemonių regėjimui apsaugoti. Vienas iš paprastų būdų tai padaryti – naudoti skaitymo akinius. Skaitymo akiniai padeda sumažinti akių įtampą, nes padidina tekstą ir palengvina jo matymą. Jie taip pat padeda išlaikyti akis tinkamoje padėtyje, neleisdami joms pernelyg priartėti prie ekrano ar knygos. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, skaitymo akiniai gali padėti išvengti jų išsausėjimo. Nesvarbu, ar jų reikia skaitymui, ar darbui kompiuteriu, skaitymo akiniai gali būti puikus būdas apsaugoti regėjimą.

Jei daug laiko praleidžiate skaitydami arba dirbdami kompiuteriu, svarbu rūpintis savo akimis. Vadovaukitės šiais patarimais, kad sumažintumėte akių įtampą ir išsaugotumėte sveiką regėjimą: dažnai darykite pertraukėles, teisingai padėkite ekraną, sureguliuokite kambario apšvietimą, reguliariai mirksėkite ir išbandykite akių mankštą. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite apsaugoti akis nuo nuovargio ir įtampos.