Prezervatyvai ir kelių mitų išsklaidymas

Galvojant apie saugumą lytinių santykių metu, kur kas dažniau pasirenkami prezervatyvai. Įdomu, kodėl? Nors šiuolaikinėje kontraceptinių priemonių rinkoje yra ne vienas pasirinkimas, kuriuo gali pasinaudoti vartotojai, prezervatyvai siūlo apsaugą tiek nuo nėštumo, tiek ir nuo įvairių lytiniu keliu plintančių ligų. Tai yra du aspektai, kurie yra aktualūs didžiajai daliai vartotojų, kurie nori mėgautis saugiais lytiniais santykiais.

PrezervatyvaiŽinoma, nepaisant prezervatyvų tiekiamo apsaugos lygio, visuomet atsiranda vartotojų, kurie šių apsisaugojimo priemonių atžvilgiu yra nusiteikę labai skeptiškai. Tokiu atveju verta užduoti pagrindinį klausimą – kokios priežastys lemia vartotojų neigiamą požiūrį? Visų pirma, įprastai tokie žmonės teigia, kad šios priemonės neleidžia jiems džiaugtis ir mėgautis kiekvienu lytiniu aktu. Taip pat baiminamasi, kad jie gali plyšti ar nuslysti, tokiu būdu padidinant pastojimo ar užsikrėtimo lytiniu keliu plintančiomis ligomis riziką.

Tai tik vos keli pavyzdžiai iš daugelio, tačiau ar jie yra teisingi? Ar žmonės baiminasi pagrįstai? Praktika rodo, kad tokie nuogąstavimai yra neteisingi. Pasistengsime atsakyti kuo paprasčiau ir glausčiau.

Pirmiausia, kai teigiama, kad prezervatyvai apriboja ir sumažina seksualinius potyrius, būtina nepamiršti, kad dabartinė prezervatyvų pasiūla yra kur kas didesnė nei prieš dešimt ar penkiolika metų. Prezervatyvai siūlomi įvairių formų, tekstūrų, skonių ir kvapų. Todėl nemaža dalis jų yra išskirtinai pritaikyti suteikti dar didesnį malonumą – tiek vyrui, tiek ir moteriai, nepamirštant didelės apsaugos.

Tuo tarpu teigti, kad prezervatyvai nėra saugūs, jokiu būdu negalima. Taip, tiesa, kad jie gali nuslysti ar įplyšti, tačiau tik tuo atveju, jei pasirenkami netinkamo dydžio prezervatyvai arba jie yra naudojami netinkamai, nesivadovaujant nustatytomis taisyklėmis, kurių nemaža dalis žmonių visiškai nepaiso, manydami, kad prezervatyvų naudojimas yra pats paprasčiausias ir nereikalauja jokių papildomų žinių.

Todėl, kai vartotojai prezervatyvus renkasi labai kruopščiai, atsižvelgdami į jų dydį, tekstūrą, formą ir kitas savybes, o lytinio akto metu paiso visų reikalavimų, tuomet jų efektyvumas būna vienas iš didžiausių, nepamirštant jau minėto privalumo – lytinio akto metu patiriamų aštresnių ir malonesnių pojūčių.

Administratorius