Sargiai privalo būti naudojami tinkamai

SargiaiEgzistuoja nemažai skirtingų apsisaugojimo nuo nėštumo priemonių, tačiau iš didžiulio pasirinkimo tik plačiai paplitę sargiai gali suteikti pačią patikimiausią apsaugą nuo ŽIV ir kitų lytiniu keliu plintančių ligų ir taip pat nuo neplanuoto nėštumo. Atrodo apie šias priemones žino bene kiekvienas pasaulio gyventojas, tačiau ar tikrai visų jų turima informacija yra teisinga, ir ar vartotojai žino, kaip tinkamai naudoti šias priemones – galima suabejoti. Todėl dabar trumpai aptarsime ta tikrus dalykus, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam.

Norint nustatyti ar įvertinti prezervatyvų efektyvumą, labai svarbu juos naudoti tinkamai. Priešingu atveju jų efektyvumas ir suteikiamas apsaugos lygis gali sumažėti. Vieno atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad šių priemonių efektyvumas yra aštuoniasdešimt penki procentai, tačiau šis skaičius buvo nustatytas neatsižvelgiant į tinkamą jų naudojimą ir nustatytų reikalavimų nesilaikymą. Taigi, atmetus netinkamo naudojimo atvejus, efektyvumo duomenys yra stulbinamai aukšti.

Minėti tyrimai atliekami vykdant moterų apklausą. Jos metu moterų klausiama, kas nulėmė jų nėštumą, t.y. ar tai buvo planuotas, ar vis dėlto neplanuotas nėštumas, naudojant apsisaugojimo priemones. Tais atvejais, kai sargiai nepadėdavo apsisaugoti lytinių santykių metu, jie dažniausiai būdavo naudojami netinkamai, arba lytinis aktas vykdavo labai šiukščiai. O kai šios kontraceptinės priemonės buvo naudojamos atsižvelgiant į visus reikalavimus, apsaugos lygis siekdavo net 99 procentus.

Atsižvelgiant į aukščiau minėtus faktus, vertėtų paminėti ir tuos atvejus, kai poros sužino apie neplanuotą nėštumą. Taigi, kiekvieno lytinio akto metu turėtų būti naudojamas prezervatyvas. Jį uždėti privalu vos tik pajutus erekciją ir, be jokios abejonės, prieš pradedant bet kokią lytinę sueitį. Stenkitės šios apsisaugojimo priemonės nepažeisti dantimis ar nagais. Kartu su jais niekada nenaudokite aliejaus pagrindu sukurtų lubrikantų, rankoms skirtų losjonų, vaikiško aliejaus kūnui ir panašių priemonių, kurios gali susilpninti latekso suteikiamą apsaugą.

Laikantis esminių nurodymų, sargiai gali tapti nepakeičiama apsaugos priemone. Kai norite įsigyti prezervatyvų, perskaitykite jų aprašymą. Tyrimai parodė, kad iš latekso pagaminti prezervatyvai suteikia didesnę apsaugą nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Žinoma, skirtingų gamintojų ir prezervatyvų tipų sudėtis gali skirtis. Naudojamos medžiagos jautriems žmonėms gali sukelti įvairias alergines reakcijas, todėl kiekvieno prezervatyvo aprašymas gali padėti jums įsigyti tinkamiausią produktą.

Stenkitės šias priemones pirkti tik iš patikimų prekybininkų. Tai padaryti labai nesunku – perskaitykite pirkėjų atsiliepimus ir rekomendacijas bei pažiūrėkite, ar įmonė, iš kurios perkate, veikia oficialiai. Jei laikysitės šių patarimų, galite būti, kad sargiai, kuriuos įsigysite ir naudosite tinkamai, jūsų nenuvils.

Administratorius