Saugūs ir patogūs kontaktiniai lęšiai – kaip išsirinkti tinkamus.

Modernūs kontaktiniai lęšiai yra visiškai saugūs ir nesukelia jokių komplikacijų ir yra labai patogus, todėl gali tapti puikiai alternatyva, pakeisiančia seniai pabodusius akinius. Tačiau net ir perkant lęšius esti niuansu, kuriuos būtina žinoti. Plačiau panagrinėkime kiekvieną iš jų.

Visų pirma, kontaktinius lęšius Jums turi parinkti kvalifikuotas daktaras oftalmologas. Specialistas, atkreipdamas dėmesį į visus jūsų regos parametrus, ištirs jūsų ragenos jautrumą ir akies mikrofloros tipą ir pagal šiuos parametrus parinks tinkamiausią variantą. Kiekvieno žmogaus akies sandara labai individuali, todėl būtina atkreipti dėmesį net į menkiausias smulkmenas. Nors tyrimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti komplikuotas, jis tradiciškai užtrunka ne ilgiau nei 15 minučių, po kurio galima tiesiogiai pereiti prie lęšiu pasirinkimo. Deja, tačiau kartais tyrimo metu išaiškėja, jog paciento akys yra labai jautrios, todėl jam draudžiama nešioti kontaktinius lęšius.

Lęšiai

Saugus ir patogus kontaktiniai lešiai – kaip išsirinkti tinkamus.Lensor
kontaktiniai lešiai

Antrasis punktas, kurį būtina žinoti kiekvienam mąstančiam apie kontaktinių lęšių įsigijimą, tai jų tipai. Lęšiai skirstomi į minkštuosius ir kietuosius. Kietieji lęšiai ne tik padės Jums matyti geriau, tačiau taip pat gali padėti minimaliai atstatyti suprastėjusį.  regėjimą. Minkštieji kontaktiniai lęšiai nepasižymi tokios aukštos kokybės medicininėmis savybėmis, tačiau juos daug patogiau nešioti, todėl jeigu jūsų regos defektas nesmarkiai nukrypęs nuo normos, rekomenduojame būtent juos.

Trečiasis punktas, apie kurį būtina žinoti kiekvienam, planuojančiam nešioti kontaktinius lęšius, tai jų dėvėjimo trukmė. Čia vėl galime išskirti dvi kategorijas : trumpalaikiai ir ilgalaikiai lęšiai. Trumpalaikiai lęšių nešiojimo periodas – nuo 1 dienos iki 1 mėnesio, ilgalaikių – nuo 3 mėnesių iki 1 metų. Specialistai pataria pirmuosius kartus rinktis kokybiškus trumpalaikius lęšius, kadangi šie yra saugesni jūsų akims. Bene kokybiškiausias tokio tipo produktas Lietuvoje – Lensor kontaktiniai lęšiai, savo aukštą produktų kokybę pavergę tūkstančių klientų širdis.

Tam, kad išvengtumėte akių infekcijos ir alerginės reakcijos, tinkamai prižiūrėkite kontaktinius lęšius. Jeigu juos išsirinkote teisingai, lęšiai užtikrins Jums komfortą ir puikų regėjimą. Tačiau jeigu jaučiate bent minimalų perštėjimą ar niežėjimą akių srityje, pakeiskite skystį, kuriame laikote kontaktinius lęšius. Taip pat derėtų ilgalaikius kontaktinius lęšius bent kartą per dvi savaites tinkamai išvalyti. Laikydamiesi šių rekomendacijų galėsite ilgai mėgautis sveikomis akimis.