Dviračių sportas – ką naudinga žinoti

Šiandien vis daugiau žmonių persėda už savo nuosavų dviračių vairo. Be to, labai akivaizdžiai daugėja žmonių, kurie dviračių sportu nori užsiimti profesionaliai. Trumpiau tariant, mėgėjai, kurie anksčiau retkarčiais išriedėdavo į gatves su savo nuosavu dviračiu, šiandien sistemingai siekia vis aukštesnių asmeninių tikslų ir geresnių sportinių rezultatų. Be abejo, tai labai tiesiogiai nulemia ir gerėjančią infrastruktūrą – tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tiek ir mažesniuose miesteliuose bei kurortuose. Tai taip pat nulemia ir didėjantį įvairių fizinių bei el. parduotuvių skaičių, kuriose yra prekiaujama tiek pačiais dviračiais, tiek ir jų detalėmis ar priežiūrai skirtomis priemonėmis. Todėl jei jūs šiuo metu svarstote apie profesionalesnį sportą ir norėtumėte labai rimtai visu tuo užsiimti, pateiksime jums keletą naudingų patarimų, kuriuos galėsite labai nesunkiai pritaikyti praktikoje.

Visų pirma turėtumėte pasirinkti dviratį, kuris geriausiai atitiktų jūsų poreikius ir numatytą sportavimo intensyvumą. Taip pat turėtumėte pasidomėti, ką pataria šios srities specialistai. Todėl jei jūs pasinaudosite internetu, turėtumėte pakankamai nesunkiai ir greitai surasti informaciją, kuri atkeliauja tiesiai iš dviračių sporto profesionalų lūpų.

Žinoma, jums gali būti reikalingos ir skirtingos dviračių dalys. Tokiu atveju jums būtų labai naudinga pasinaudoti specializuotomis el. parduotuvėmis. Pavyzdžiui, galbūt jums yra reikalingos labai kokybiškos anglies pluošto dalys dviračiams. Jei taip, tuomet galite pasinaudoti internetine paieškos sistema, kurioje pateiktumėte tikslinę užklausą, lengvai surasdami būtent tokiomis prekėmis prekiaujančias el. parduotuves. Lygiai tą patį principą jūs galite taikyti ir kalbant apie bet kurias kitas prekes, kurių jums galėtų prireikti ruošiantis pradėti propaguoti dviračių sportą.

Taipogi, visuomet yra labai naudinga surasti bendraminčių, su kuriais leistumėtės sportuoti. Tai yra ne tik kur kas saugiau, tačiau taip pat ir smagiau. Jau nekalbant apie tai, kad kartu sportuodami su kitais dviračių sporto šakos entuziastais jūs galėsite jausti daugiau motyvacijos ir nesustosite pusiaukelėje. Todėl jei jūs norite surasti bendraminčių, nepamirškite, kad visuomet galite pasinaudoti įvairiais šiuolaikiniais socialiniais tinklais, kuriuose užmegztumėte naujus kontaktus.

Sportuojančiam organizmui reikalingi maisto papildai

BCAA

Sportuojančiam žmogui reikia dar daugiau vitaminų, mineralų ir kitų maistingų medžiagų. Be to, visa tai tiesiogiai nulemia ir sportuojančiam organizmui reikalingų kalorijų kiekį. Trumpiau tariant, jis turi būti didesnis, nes sportuojant žmogaus organizmas sudegina gerokai daugiau kalorijų. O tai reiškia, kad norint papildyti energijos atsargas žmogaus organizme, tenka pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba bei sporto papildais.

Pavyzdžiui, jei aktyviai sportuojate ir pastaruoju metu daugiau laiko praleidžiate sporto salėje, tuomet jums galėtų pagelbėti tokie maisto papildai kaip BCAA. Tai yra 3 pagrindinės ir mūsų organizme nesintetinamos aminorūgštys – leucinas, valinas ir izoleucinas. BCAA sudaro apytiksliai trečdalį mūsų visos raumenų masės, todėl sportuojantiems šis maisto papildas yra labai svarbus ir naudingas.

Žinoma, tai nėra vienintelis pasirinkimas. Todėl kartu vertėtų suderinti ir kitus natūralius bei sveikus maisto papildus, kurie palengvintų sportavimą ir norimų rezultatų siekimą.

Daugiau: www.ponasbicepsas.lt (Vilnius)

Kaip pasirūpinti savo sveika gyvensena

Kiek kartų per pastarąjį pusmetį ar vienerius metus pagalvojote, kad jums reikėtų pakeisti savo gyvenimo būdą ir paversti jį sveikesniu? Jei atsakymas yra – „daug“, tuomet akivaizdu, kad dabartinis jūsų gyvenimo būdas yra pakankamai žalingas ir neteisingas. Kita vertus, didžioji dalis žmonių šiomis dienomis neskiria pakankamo dėmesio savo sveikatai ir jos priežiūrai. Todėl jei jūs vis dėlto norėtumėte savo gyvenimo pakeisti teigiama linkme, visų pirma turėtumėte apgalvoti keletą svarbių detalių.

Pirmiausia turite suprasti, kodėl jums reikėtų pakeisti savo gyvenimo būdą. Labai dažnai pastebima, kad žmonės, kurie pradeda propaguoti sveiką gyvenseną, nežino, kodėl tai daro ir neturi jokio aiškaus plano. Dėl šios priežasties padidėja tikimybė, kad jie greitai praras motyvaciją ir sugrįš prie savo įprastinių neteisingų bei žalingų įpročių. Todėl tikslo nustatymas ir suvokimas, kodėl reikėtų propaguoti sveiką gyvenseną, yra labai svarbus kiekvienam iš mūsų.

Taip pat turite suprasti, kad sveika gyvensena yra sudaryta iš daugybės skirtingų detalių, kurių kiekviena yra glaudžiai ir neatsiejamai susijusi tarpusavyje. Tai reiškia, kad jei jūs norite sveikiau gyventi, jums nepakaks pasirūpinti tik žalingų įpročių atisakymu ar sveika mityba. Sveiką gyvenseną sudaro ne tik sveika ir subalansuota mityba, tačiau taip pat ir sportas, poilsis, streso vengimas, maisto papildų vartojimas bei daugybė kitų svarbių detalių.

Net jei jūs iki šiol nebuvote iš tų žmonių, kurie dažnai sportuotų ir jūsų fizinio aktyvumo lygis iki šiol buvo pakankamai žemas, tai tikrai nėra didelė problema, kadangi šiandien jūs galite pasirinkti iš labai plataus skirtingų treniruočių ar sporto šakų asortimento. Pavyzdžiui, jei jums nepatinka grupinės treniruotės, jūs galite pasirinkti ir sporto klubus. Tuo tarpu, jei jums nepatinka sporto klubai, jums gali pagelbėti profesionalūs treniruokliai, kuriais naudotumėtės savo namuose ir galėtumėte sportuoti visiškai privačioje bei jums patogioje aplinkoje. Taigi, kaip matote, kiekvienas turime ne vieną sprendimą, kuriuo galėtume be jokio vargo pasinaudoti, todėl dabar belieka apgalvoti tai, kas buvo paminėta, ir pasirūpinti savo sveika gyvensena.

Keisti savo gyvenimą pradėkite dar šiandien

Daugybė sveikatos problemų yra įtakotos nesveiko gyvenimo būdo, pernelyg mažo fizinio aktyvumo ir prastos mitybos. Todėl kiekvienai iš šių sričių kiekvienas iš mūsų turėtų skirti pakankamai dėmesio, laiko ir pastangų. Deja, bet didžioji dalis žmonių nėra linkę propaguoti sveikos gyvensenos, todėl ilgainiui susiduria su vienokiomis ar kitokiomis sveikatos problemomis. Tačiau net ir tokiais atvejais ne per vėlu imtis pokyčių, todėl jei šiuo metu norite teigiama linkme pakeisti savo gyvenimą – nedvejodami pradėkite dar šiandien.

Maistas sportuiTurite suprasti, kad maistas, kurį kasdien valgote, yra lyg kuras jūsų organizmui. Jei vairuojate automobilį, greičiausiai į jį nepilate paties prasčiausio kuro, ar ne? Todėl kyla elementarus klausimas, kodėl gi turėtume nesirūpinti tuo, ką dedame į savo burną? Ar mums visiškai nesvarbu, kaip mūsų organizmas reaguos į vieną ar kitą nesveiką produktą? Ar po penkių, dešimties arba penkiolikos metų mes nepatirsime rimtų sveikos sutrikimų? Yra daugybė klausimų, kuriuos turėtume sau užduoti prieš pradėdami valgyti nesveiką maistą.

Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie fizinio aktyvumo trūkumą. Galbūt jūs jaučiatės labai aptingę ir neturite jėgų, todėl tai tampa jūsų pretekstu dėl mažesnio judrumo ir aktyvumo? Tai yra labai dažna problema, tačiau retai susimąstoma, kad energijos trūkumas neretai yra įtakojamas būtent nesveikos mitybos. Jei kasdien vartojate daug cukraus, druskos ir riebalų turinčių produktų, jūsų organizmas yra apsunkinamas, todėl jis kur kas daugiau energijos išeikvoja suvartoto maisto virškinimui.

Tuo tarpu, jei pasirūpinsite subalansuota mityba ir fiziniu aktyvumu, neilgai trukus pajusite akivaizdžius teigiamus pokyčius. Maistas sportui yra labai svarbus elementas – be jo negalima tikėtis puikių rezultatų. Ką jau kalbėti apie tai, kad tinkama ir sveika mityba taip pat padeda lengviau išvengti įvairių galimų traumų. Be abejo, nereikia pamiršti, kad maistas sportui gali būti suprantamas ir kaip papildai. Trumpiau tariant, jei norite geriausių rezultatų – jūsų mitybą turėtų sudaryti subalansuotas angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekis bei taip pat kokybiški maisto papildai, kurie organizmui suteiktų trūkstamų medžiagų.

Sporto papildai ir jų būtinybė sportuojančiam organizmui

Sporto papildaiKiekvienas sportuojantis žmogus turėtų daryti viską, kas yra įmanoma, kad pasiektų pačių geriausių rezultatų. Pastaroji taisyklė galioja ne tik profesionaliems sportininkams. Ji lygiai taip pat taikoma ir mėgėjiškai bet kuria sporto šaka užsiimantiems žmonėms. Tarp daugybės įvairių sričių, kurios yra svarbios sportuojant, visų svarbiausias ir pagrindinis veiksnys yra mityba. Jei kasdien suvartojama per mažai kalorijų, galima neabejoti, kad užsibrėžtų rezultatų pasiekti nepavyks. Norint nesustoti pusiaukelėje ir išlaikyti tinkamą formą, įgauti jėgų bei toliau sistemingai sportuoti, tinkamą mitybą turėtų papildyti kokybiški sporto papildai.

Kodėl jums reikia sporto papildų

Sportuojančiam žmogui, kurio organizmas patiria reguliarų stresą treniruočių metu, sporto papildų reikia dėl daugybės skirtingų priežasčių. Pirmiausia, norint gerų rezultatų visuomet rekomenduojama padidinti savo iki tol mitybai taikytus standartus. Tai reiškia, kad reikia siekti kuo tobulesnės mitybos formulės, kuri būtų pilnavertė, optimali ir gerai atitiktų jūsų svorį bei sudėjimą. Sveiki ir įvairūs maisto produktai kartu su tinkamais sporto papildais užtikrina tvirtą sveikatą ir padeda organizmui būti visuomet pasiruošusiam.

Taigi, negalima nepaminėti akivaizdaus fakto – sporto papildai pagerina sportinius rezultatus. Pavyzdžiui, jei jūs esate bėgikas, turėtumėte vartoti tokią sporto šaką atitinkančius sporto papildus, kurie padidintų jūsų bėgimo galimybes. Tuo tarpu, jei esate kultūrizmo ar fitneso propaguotojai, tinkamai pasirinkti ir pritaikyti papildai suteiks daugiau būtinos energijos ir ištvermės bei leis jūsų kūnui greičiau ir lengviau atsistatyti po sunkių ir alinančių treniruočių. Ne mažiau svarbu ir tai, kad sporto papildai gali sustiprinti jūsų imunitetą ir sveikatą. Visos šios priemonės tiesiogiai prisideda prie nenutrūkstamo sporto režimo, kurio reikia, norint išlikti tinkamos formos.

Papildai, kurių jums reikia

Bendrąja prasme papildai apima vitaminus, sočiąsias ir amino rūgštis, mineralus ir net įvairias natūralias žoleles. Visa tai dar vadinama maisto papildais, kurie papildo kasdienę mūsų mitybą.

Kalbant apie sporto papildus, sąvokos požiūriu iš tiesų nėra itin didelio skirtumo, tačiau sporto papildų pritaikymas šiek tiek skiriasi. Visuomet galima pasirinkti iš sporto papildų, kurie išskirtinai pritaikyti vartojimui prieš treniruotę arba po jos. Kiekvieno papildo formulė yra skirtinga, kad kuo geriau atitiktų konkretaus sportuojančio žmogaus poreikius ir organizmo būklę. Turbūt daugelis iš jūsų esate girdėję apie kreatiną, kafeiną, proteiną, gliukozę ir kt. Pavyzdžiui, kreatinas yra labai svarbus mūsų raumenims. Jis padeda gaminti būtiną energiją, kurios reikia sportuojant. Kafeinas ir gliukozė taip pat puikiai prisideda prie energijos padidėjimo, o tuo tarpu proteinas yra skirtas mūsų viso kūno maitinimui. Žinoma, tai tik keletas iš daugybės sportuojančiam organizmui skirtų papildų, kuriuos kiekvienas iš jūsų galite įsigyti specializuotose sporto papildų parduotuvėse.

Jei iki šiol sporto papildai nebuvo įtraukti į jūsų dienotvarkę, tačiau norite siekti gerų rezultatų, jau dabar galite apsilankyti jums tinkančioje internetinėje sporto papildų parduotuvėje ir labai greitai bei paprastai įsigyti norimus produktus. Minėtas apsipirkimo būdas yra kur kas paprastesnis, nes nereikalauja daug papildomo laiko, todėl sutaupytą laiką galima skirti treniruotėms, kūno tobulinimui ir sportinių rezultatų gerinimui. Nuo šiol būkite tikri, kad kiekvieną treniruočių dieną pasitiksite turėdami daug energijos ir ryžto.