Maisto papildai ir kiti įvairūs produktai sportuojantiems: kada reikėtų vartoti ir kada atsisakyti?

Kai pradedame lankyti sporto salę ir bandyti užsiauginti masyvesnius raumenis ar tiesiog sulieknėti, dažnas iš mūsų susidomi galimybe į savo mitybos racioną įtraukti ir maisto papildus sportuojantiems, kadangi jie gali padėti siekti netik grąženių kūno linijų, bet ir palaikyti geresnę savijautą, jaustis energingiau, pagreitinti atsistatymo/atsigavimo procesus. Maisto papildai ir kiti įvairūs produktai sportuojantiems – tai puiki pagalbinė priemonė Jūsų siekiams. Tačiau ar būtinas jų vartojimas būtent Jums? Į tai ir bus bandoma atsakyti.

Kai bėgant laikui žmonės ėmė darytis vis kompleksuotiškesni , o grožis ir idealios kūno linijos tapo vienu iš svarbiausių kriterijų mūsų visų gyvenimuose, nieko keisto, jog ir maisto papildų vartojimas tapo populiarus. Puiku, kai yra geresnė galimybė siekti tikslų greičiau, tačiau daugelis tą galimybę išnaudoja netinkamai. Kitaip tariant, išsirenka netinkamus maisto papildus arba pradeda vartoti juos per anksti. Netinkamai išsirinkti maisto papildai netik, kad gali nesuteikti norimo rezultato, bet gali ir pakenkti Jūsų sveikatai. Prieš pradedant vartoti, svarbiausia pasidomėti veikliųjų medžiagų įtaka kai kurioms organizmo funkcijoms. Derėtų rinktis atsakingai, jeigu turite sumažėjusį  ar padidėjusį kraujo spaudimą, skydliaukės, širdies, inkstų, kepenų ar kitų organų sutrikimų. Tokiu atveju, kai kurios veikliosios medžiagos  gali sutrikdyti normalų organizmo funkcionavimą, ko pasekoje lėtės ar net ims kristi sporto rezultatai. Taigi, prieš išsirinkdami įvairius produktus sportuojantiems, turėtumėte nuodugniau pasidomėti savo esama sveikata.

Kita dažna besirenkančiųjų problema – išsirenkama vartoti per anksti. Žinoma, jeigu siekiate papildų pagalba (kaip vitaminų ir mineralų) tik pagerinti sveikatą, tada puiku. Tačiau, jeigu specialių produktų pagalba siekiate didesnių raumenų, lieknesnio kūno ar jėgos – tą darote per anksti. Sakydami per anksti, turime omenyje visiškus salės naujokus arba asmenis grįžusius į sportą po ilgos pertraukos. Jeigu tik ką pradėjote užsiiminėti fitneso ar kitomis treniruotėmis, derėtų tai daryti apie 2-3 mėnesius be jokių papildų pagalbos (išskyrus produktus sveikatinimui) ir leisti organizmui išmokti adaptuotis natūraliai. Pradžioje, neįpratę prie didelio fizinio krūvio raumenys vystosi ir adaptuojasi maksimaliai greitai. Todėl bet koks skatinimas ar stimuliavimas iš šalies dar labiau proceso nepaspartins. Be to, per anksti vartojami specialios paskirties papildai gali pakenkti Jūsų tolimesniam fiziniui vystymuisi, kadangi yra tikimybė „pripratinti“ raumenis ir organizmą  prie „gero“. Tačiau laikui bėgant, kai raumenys tampa vis tvirtesni, riebalinė masė mažesnė ar fiziniai rodikliai ženkliai šoktelėję aukštyn, tolimesnis norimas rezultatų siekis reikalauja vis didesnių ir didesnių pastangų, ko pasekoje ir organizme esančių išteklių. Tokiu atveju, įvairūs maisto papildai gali tapti rimta pagalba Jums.