Ką reikia žinoti renkantis akumuliatorių automobiliui?

Retas kuris vairuotojas nežino kur yra automobilio akumuliatorius ir kaip jį pakeisti. Taip, retesniuose automobiliuose akumuliatorius gali būti paslėptas bagažinėje ar po sėdyne, gali būti ne taip patogu jį pasiekti ir pakeisti, tačiau tai visai kita tema. Norint nupirkti naują, reikia žinoti keletą svarbių niuansų kurie padės greičiau pasirinkti ir neapsirikti.

Automobiliai yra labai skirtingi, skiriasi jų variklio galingumas, elektros įrangos kiekis ir elektros poreikis. Todėl kiekvienai mašinai reikia individualiai pritaikyti akumuliatorių pagal charakteristikas. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas hibridiniams automobiliams, jie yra jautrūs bet kokiems elektros grandinės neatitikimams ir todėl netinkamas akumuliatorius gali sąlygoti gedimus.

Visų pirma, akumuliatorius turi tilpti į jam skirtą ertmę. Standartizuotų, visoms transporto priemonėms skirtų akumuliatorių nėra. Priklausomai nuo gamintojo, akumuliatoriaus aukštis ir plotis gali skirtis, tačiau labai nežymiai, vos keliais milimetrais. Norint įsitikinti, kad naujas tilps į senojo vietą, nepatingėkite išmatuoti seną akumuliatorių.

Naujas nereiškia ką tik pagamintas

Akumuliatorius yra laikino naudojimo prekė. Kokybė ir patikimumas priklauso nuo pagaminimo datos.  Jei matote, kad akumuliatoriai parduodami stipriai sumažintomis kainomis, paklauskite pardavėjo kad parodytų kelintais metais jis buvo pagamintas. Specialistai nerekomenduoja pirkti akumuliatoriaus jei jis yra senesnis nei vieni metai. Dėl šios priežasties, geriau yra sumokėti daugiau bet pirkti tokį akumulatorių kuris yra naujesnis, dar geriau jeigu jam suteikiame ilgesnė gamintojo garantija.

Nesumaišykite polių

Renkantis akumuliatorių labai svarbu nesumaišyti pliuso ir minuso polių. Automobiliuose akumuliatoriaus prijungimo laidai yra labai trumpi, todėl jums nepavyks prijungti priešingai apsukto akumuliatoriaus. Jei visgi padarysite tokią klaida, teks grąžinti akumuliatorių ir vėl pirkti naują, todėl geriausia nusvyksti į specializuotą autoservisą ar parduotuvę, o ne ieškoti kur nusipirkti internete ir vėliau keistis pačiam. Sutaupyti galite tik 10-0 eurų, tačiau klaidos jums gali kainuoti brangiau.

Anksčiau buvo dviejų tipų akumuliatoriai, vieniems reikėjo aptarnavimo, kitiems ne. Su papildymo galimybę akumuliatorių lengviesiems automobiliams beveik nelikę, nes tobulėjant technologijoms, įrenginio našumas užtikrinamas visu naudojimo laikotarpiu. Distiliuoto vandens papildymas jau tapo istorija ir dauguma vartotojų apie tai net nežino.