Kaipgi pervežti tą pianiną?

perkraustymai vilniujePerkraustymai – viena tų veiklų, kurios žmogų išsunkia kaip citriną. Vieni daiktai yra sunkūs ir masyvūs, tad reikia turėti nemažai jėgos. Kiti daiktai yra trapūs, tad reikia atsargumo, atidumo bei mąstymo, kaip juos supakuoti, jog liktų sveiki. Kraustantis į kitus namus (ar į kitą biurą), tenka pasitelkti ir fizinę jėgą, ir protinius gebėjimus. Negana to, kažkas turi mokėti gerai organizuoti darbą.

Nemažas iššūkis – pianino pervežimas. Daugelis žino, kaip muzikantai myli savo muzikos instrumentus. Pianinas – tikrai ne išimtis. Bet koks tokio daikto pažeidimas – katastrofa. O jei dar netyčia kas nors išsiderins… Na, turbūt už instrumentų savininkus niekas geriau nežino, kokie tai brangūs įrankiai. Ir ne tik materialia išraiška. Grojant instrumentas tampa tarytum draugas, palydovas tikslo link bei priemonė tobulėti ir skleisti savo talentą. Atėjus metui kraustytis pianino pervežimas prilygsta sudėtingai dilemai. Yra du variantai – bandyti gabenti savomis jėgomis arba kreiptis į perkraustymais užsiimančius asmenis.

Jei pasirenkamas pirmasis variantas, galvosūkių nesumažėja. Sakykime, išmatavus paaiškėja, jog pro duris instrumentas tilps, tačiau iš kur žinoti, kelių žmonių reikia jo pernešimui? Kas bus, jei netyčia nusibrūžins koks kampas? Muzikantas gali griebtis už galvos ir prasėdėti kelias valandas mąstydamas. Kita vertus, egzistuoja ir antras minėtas variantas. Yra asmenys, kuriems perkraustymai – kasdienybė. Visų pirma, jie turi pakankamai fizinių jėgų, mat tai jų nuolatinis darbas, prie kurio teko priprasti. Visų antra, tokie žmonės geba puikiai organizuoti kraustymo procesą. Čia vėlgi vaidmenį atlieka patirtis ir įgyvendinti užsakymai bei komandinis darbas. Visų trečia, kraustymo paslaugas teikiančios įmonės turi reikalingus agregatus. Lengvajame automobilyje ir jo priekaboje tikrai nesutilps visas namų turinys. O ką ir kalbėti apie priekaboje vežamą pianiną, baiminantis, kad jis sudulkės, išsiterlios ar netgi iškris… Taigi, įmonės, kitaip nei „paprasti“ žmonės, turi specialias transporto priemones bei įrangą (įvairūs keltuvai, pakavimo medžiagos ir pan.). Pakanka vos vos pagalvoti – sumokėjus paslaugas teikiantiems asmenims gaunamas visas reikiamas komplektas (profesionalūs darbininkai bei įranga). Na, o sumąsčius daiktus gabenti patiems tenka viskam leisti pinigus atskirai. Juk naivu tikėtis, kad kaimynai praleis visą dieną padėdami už dyką. O ir namo šeimininkai tokioje situacijoje nepatogiai jaustųsi.

Taigi, perkraustymai pareikalauja nemažai jėgų. Pianino pervežimas – bene sunkiausia užduotis (bent jau muzikantų požiūriu). Vis dėlto visose srityse yra specialistai. Ši sritis – ne išimtis.