Buhalterinės paslaugos – ar jos pakeis įmonių buhalterius

Buhalterines paslaugosIšgirdus žodį „buhalteris“ daugeliui prieš akis iškyla akiniuotas žmogelis, ilgus vakarus leidžiantis prie didelio seno kompiuterio ir būtinai apsikrovęs bent pora skaičiavimo mašinėlių. Tiesa, šiandien toks paveikslas veikiau jau karikatūrinis ir pasenęs, tačiau idėja aiški – buhalteris atsakingas už sklandžią įmonės veiklą, kurio kiekviena klaida gali būti lemtinga. Tai turint omenyje, vis  daugiau skelbimų internete siūlo alternatyvą ir tai – buhalterines paslaugos.

Buhalterinės paslaugos, tai puiki pagalba tiek didelėms įmonėms, tiek mažesniems verslams ar individualiai veikiantiems asmenims. Jos teikia įvairias konsultacijas, padėdamos priimti tinkamiausius sprendimus, užtikrinsiančius sklandžią verslo tėkmę. Kone dažniausiai siūloma ir pasirenkama paslauga – buhalterine apskaita. Jos metu tvarkomi įmonės dokumentai, atliekama ilgalaikio turto apskaita, atsargų, įsiskolinimų, darbo užmokesčio apskaitos, paruošiami mokesčių pavedimai, apskaičiuojami ir deklaruojami mokesčiai ir kt.

Gali kilti klausimas, kam reikalinga tokia užsakomoji buhalterinė konsultacija, juk verslininkai bene visada turi asmeninius buhalterius. Tačiau galbūt verta pagalvoti apie tokio asmens pakeitimą? Taip siūloma todėl, kad buhalterinės paslaugos išsprendžia daug bėdų, kurios kyla samdant pavienius buhalterius, dirbančius būtent tai įmonei. Užsakomų paslaugų atveju sutaupoma ir laiko, ir finansų atžvilgiu. Nereikia papildomai rengti atrankos asmeniui, užimsiančiam postą – jokių gyvenimo aprašymų skaitymų, interviu derinimo ir pasirinkimo iš kelių kandidatų. Nereikia tvarkyti reikalų su Sodra, kurie būtini, įdarbinant asmenį į įmonę. Atkrenta tokios bėdos kaip kasmetinės darbuotojo atostogos, motinystės ar tėvystės atostogos, galimos ligos – atvejai, kurie reikalauja įmonės personalo darbo perorganizavimo, tam tikrų pakeitimų, kurie gali atimti ne tik laiką, bet ir dalį finansinių išteklių.

Buhalterinės paslaugos naudingos ir dėl savo patogumo. Paprastai duomenys pateikiami tam tikrame serveryje, kuris galis būti pasiekiamas įmonės vadovo bet kuriuo paros metu, bet kurioje vietoje. Tai reiškia, kad galima sekti savo verslo tėkmę ir naktį, ir išvykus į komandiruotę kitoje valstybėje. Tai nebūtų taip paprasta, jeigu prireikus tam tikrų duomenų tektų žadinti naktį miegantį darbuotoją ir prašyti patikrinti norimus skaičius.

Gera žinia ir ta, kad Lietuvoje gana didelė šių paslaugų pasirinkimo galimybė. Nepriklausomai nuo to, ar gyvenate sostinėje, ar mažesniuose miestuose ar miesteliuose, galite rasti pasiūlymą, geriausiai tinkantį jūsų įmonei ar individualiai veiklai. Nors dauguma paslaugas siūlančių įmonių įsikūrusios didmiesčiuose, visada galima papildomai tartis dėl nuotolinio darbo ar kito varianto, kuris tiktų tiek vienai, tiek kitai pusei.

Taigi, buhalterinių paslaugų užsisakymas, be abejonės, turi savo privalumų, kurie palengvina įmonės savininkų, verslininkų ar individualiai veikiančiųjų darbą. Kita vertus, dalis žmonių yra linkę rinktis atskirą darbuotoją šiam darbui atlikti, kadangi mato tai kaip didesnio asmeniškumo ir atsakomybės užtikrinimą. Įvertinę abu požiūrius, galite priimti sprendimą, labiausiai tinkantį jūsų verslo modeliui, vizijai ir asmenybei.

Administratorius