Krizės ir euro padarinius jaučia dar daugelis žmonių

Net ir pasibaigus krizei, nemaža dalis Lietuvos gyventojų iki šiol susiduria su finansiniais sunkumais, todėl nuo 2008 metų jie nejaučia jokių teigiamų pokyčių, o 2015 m. pasirodžius eurui – padėtis tapo dar prastesnė. Taip, galite sakyti, kad statistika rodo teigiamus skaičius, tačiau ar tikrai visi sektoriai jaučia didelį pagyvėjimą? O jei jaučia, ar tai įtakojo ir atlyginimų kilimą?

Keleivių pervežimas į AnglijąDeja, bet tendencija yra visiškai nedžiuginanti. Net ir matant didesnę perkamąją galią ir įvairiose rinkose veikiančių įmonių spartesnę plėtrą, nemaža dalis verslininkų savo darbuotojams atlyginimų kelti nėra linkę. Tai liūdina ir piktina daugelį žmonių, todėl pastarieji dažnai ima galvoti apie darbo galimybes užsienyje.

Ką jau kalbėti apie tai, kad nemaža dalis jaunimo, kurie baigia universitetus, akimirksniu susikrauna lagaminus ir emigruoja, nes puikiai žino, kad savo šalyje neras gerai apmokamo ir perspektyvaus darbo pagal savo įgytą specialybę. Pavyzdžiui, skaičiuojama, kad kas penktas medicinos studijas Lietuvos universitetuose baigęs jaunuolis emigruoja į užsienį net nebandęs ieškoti darbo savo gimtojoje šalyje. O lyginant šios specialybės žmonių atlyginimus Lietuvoje ir kitose užsienio šalyse, tampa visiškai suprantama, kad žmonės nenori dirbti mūsų šalyje.

Ir tai tik vienos specialybės pavyzdys. Galime įvardinti bet kurią specialybę ir rasti žmonių, kurie nepajėgia rasti darbo Lietuvoje. Todėl jei tai trunka pakankamai ilgai, emigracija tampa neišvengiamu pasirinkimu, jei norima gyventi oriai ir pilnavertiškai. Kokias šalis renkasi lietuviai, nuspėti nėra sudėtinga. Tarp jų pirmąją vietą iki šiol užima Didžioji Britanija, Airija, Norvegija ir kt. Tarkime, keleivių pervežimas į Angliją, naudojantis mikroautobusais, vykdomas kiekvieną dieną – tai rodo, koks didelis lietuvių skaičius vyksta į šią šalį norėdami užsidirbti. Jau nekalbant apie tuos, kurie į Angliją skrenda lėktuvai ar vyksta savo nuosavomis transporto priemonėmis.

Taigi, jei ir jums šiuo metu galvoje kirba mintis apie tai, kokį sprendimą būtų tinkamiausia priimti, labai gerai pasverkite visus „už“ ir „prieš“, o tada priimkite galutinį sprendimą, galintį pagerinti jūsų gyvenimą ir sutvirtinti jūsų finansinį pagrindą.

Administratorius