Geras vanduo – ne vienintelis biuro privalumas

BiurasLietuvos darbo rinkoje turime išties įdomią situaciją – vieni skundžiasi mažais atlyginimais ir išvis darbų nebuvimu, tuo tarpu kiti darbdavį renkasi ne tik pagal algas ar įdomumą, bet ir pagal tai, kiek patogios biure kėdės, ar yra poilsio kambarys ir ar tarp atlyginimo priedų yra kelionė į Kanarų salas. Vilnius ir Kaunas, tarptautines įmonę sutraukiantys miestai, be galo skiriasi nuo likusios Lietuvos, kur net ir paprasti, mažai apmokami darbai yra didelė retenybė. Tad nieko keisto, jog dėl gerų darbuotojų Vilniuje reikia pakovoti – vien geras atlyginimas mažai jau kam įdomus. Net ir toks faktorius kaip skanus, minkštas vanduo biure bei kavos aparatas tampa ne tik būtinu atributu, bet ir savaime suprantamu. Na, gal ir nebūna taip, jog darbuotojas atsisako darbo vien dėl neskanaus vandens. Kita vertus, tikrai būna taip, jog darbdavys tikrai investuoja į vandens kokybę, minkštinimą, jei tik to nori jo darbuotojai. Laimingi turi būti visi.

Tačiau vien skanus ir minkštas vanduo, be gausybės kalkių nuosėdų – toli gražu dar ne viskas norint vadintis geru, moderniu biuru. Poilsio kambariai, net masažo kabinetai – šiais laikais ribų kaip motyvuoti darbuotoją tikrai nėra. Atskira tema yra biuro baldai – jei seniau pakakdavo paprastų kėdžių ir kokio nors stalo, tai dabar  ergonomiškus baldus investuojama taip pat daug. Darbuotojai mėgsta ne tik sėdėti, bet ir padirbti stovėdami, keisti ne tik kėdžių, bet ir stalo aukštį. Kartais programuotojui atrasti geriausią sprendimą padeda netgi pasivaikščiojimas po biuro patalpas su planšete rankoje – ir visu tuo jis turi būti aprūpintas.

Be abejo, pats svarbiausias dalykas norint savo įmonėje turėti geriausius darbuotojus – tai santykiai su jais. Iniciatyvos skatinimas, motyvacija, kūrybiškumas, proga priimti sprendimus ar tapti svarbiu savo įmonės likimu kalviu – visa tai svarbu šiuolaikiniams darbuotojams. Toli gražu ne pinigai lemia pasirinkimus kur dirbti. Prie to prisideda ir skani kava, ir geras vanduo, ir papildomos galimybės poilsiui bei tobulėjimai, ir modernūs biuro baldai, leidžiantys kur kas mažiau pavargti dirbant vienoje pozoje. Laimei, dauguma dabartinių darbdavių tą supranta, į darbuotojo prisiviliojimą ir skatinimą žvelgia plačiai, neapsiribodami kartais nuo karto pakeliama alga ar išmokamais priedais.