Ką reikia žinoti apie verslo duomenų analitiką su Power BI?

Kalbant apie verslo duomenų analitiką, naudojant tokius įrankius kaip Power BI, svarbu suprasti tokios programinės įrangos paskirtį. BI (angl. Business Intelligence) – tai sistemos, kurios apjungia duomenis iš skirtingų informacijos šaltinių, apdoroja juos ir pateikia patogiame analizei pavidale. Tokių įrankių pagalba galima dirbti su dideliais nestruktūrizuotų duomenų kiekiais ir pateikti juos taip, kad įmonių vadovybė turėtų galimybę priimti reikiamus sprendimus.

Power BI – tai Microsoft sukurtas programų paketas, kuriame yra tarpusavyje dirbantys įrankiai, sukuriantys galimybę apjungti duomenis iš visiškai skirtingų šaltinių bei sukurti interaktyvias, pilnavertes ataskaitas. Informacija šiuo atveju gali būti imama iš duomenų bazių, Excel lentelių, Debesijoje esančių duomenų talpyklų ir netgi tekstinių failų.  Programos paskirtis – sukurti individualias įmonės rezultatų ataskaitas, o taip pat prezentacijų ir verslo planų, skirtų potencialiems ir esamiems investuotojams ruošimui.

Power BI panaudojimo sritis priklauso nuo įmonės poreikių. Jos pagalba atsiveria plačios verslo analitikos galimybės. Pavyzdžiui su ja galima kurti automatizuotas interaktyvias finansines ataskaitas, skirtas kompanijos vadovams ir atsakingiems asmenims. Tereikia tik pajungti tinkamus duomenų šaltinius ir nustatyti jų apdorojimo eiliškumą, o ataskaitos bus formuojamos automatiškai ir nebereikės daugiau gaišti laiko formuojant ataskaitas.

Duomenų vizualizavimas tai viena įdomiausių ir efektyviausių  Power BI sprendimo dalių. Jo pagalba galima vaizdingai ir interaktyviai sekti pagrindines verslo tendencijas ir kryptis, priklausomai nuo gaunamų duomenų. Be to programinė įranga suteikia ir kitas naudas, tokias kaip galimybė pajungti įvairius duomenų šaltinius,  apjungti juos vieningose ataskaitose, siekiant pamatyti bendrą įmonės vaizdą, automatizuoti ataskaitų ruošimą ir darbas realiuoju laiku. Čia galėsite gauti daugiau informacijos apie Power BI suteikiamas galimybes analizuoti verslo duomenis.