Kaip pritraukti darbuotojus į įmonę?

Yra daugybė nefinansinių būdų, kaip pritraukti geriausius kandidatus, pradedant savanoriškos veiklos galimybėmis ir baigiant pritaikytais tobulinimo mokymo metodais.Visi sako, kad pinigai verčia pasaulį suktis, tačiau daugeliui kandidatų atlyginimas nėra vienintelis veiksnys, į kurį atsižvelgiama priimant darbo pasiūlymą.

Galioja keli veiksniai į kuriuos atsižvelgia žmonės ieškantys darbo, todėl reikiant patarimo kaip tai įgyvendinti galite kreiptis https://simplika.lt/personalo-atranka-ir-paieska/

  • Įmonės reputacija

Norint pritraukti geriausius talentus rinkoje, labai svarbu, kad įmonės sukurtų tokią reputaciją apie save, kad kandidatai norėtų patekti būtent į jūsų įmonę.

  • Įmonės kultūra

Pavyzdžiui įsivesti keletą naujovių, kurios būtų malonios jūsų darbuotojams. Suteikiant darbuotojams laisvą dieną per jų gimtadienį, tai yra puikus būdas palaipsniui pakeisti įmonės kultūrą. Šiuos pokyčius dažnai gali būti sunku priimti darbo vietoje su įsišaknijusia kultūra, tačiau jie gali padaryti jūsų įmonę žymiai patrauklesnę kandidatams.

  • Asmeniniai santykiai

Tiesioginiai vadovai pokalbį į darbą metu turėtų vertinti kaip galimybę užmegzti gerus tarpusavio santykius su kandidatais. Pokalbio metu užmegzti santykiai dažnai gali pakeisti kandidato apsisprendimą dėl jūsų darbo pasiūlymo ir jį priimti. Prieš pokalbį organizuokite atitinkamus mokymus tiesioginiams vadovams, kad įsitikintumėte, jog jie gali sėkmingai pristatyti save ir įmonę kandidatams.

  • Karjeros progresas

Karjeros perspektyva dažnai yra pagrindinė priežastis kandidato sprendime priimti darbo pasiūlymą, todėl labai svarbu, kad įmonės atkreiptų dėmesį į visas turimas profesinio tobulėjimo galimybes.

  • Stebėkite savo reputaciją internete

Tikriausiai niekas nenorės valgyti restorane, apie kurį blogi atsiliepimai. Todėl nereikėtų tikėtis, kad kažkas dirbs pas darbdavį, kurio reitingai yra neigiami. Potencialūs kandidatai į darbą šiandien turi prieigą prie daugybės internetinės informacijos apie jūsų įmonę ir gali daug sužinoti apie jus, kol jie dar neatvyko į pokalbį. Turėtumėte įsitikinti, kad ši informacija kuo geriau atspindi įmonę.