Naudingi patarimai apie kreditus

Nors Lietuvoje dar taip nėra paplitę, bet užsienio valstybėse vis daugiau gyventojų naudojasi ne tik įvairiomis kredito kortelėmis, bet ir kasdienes prekes ir paslaugas perka į skolą. Skolinomosi kultūra pasaulyje vis labiau plinta, daugelis iš mūsų net daug nesvarstom pirkdami naujus drabužius, padangas automobiliui ar žieminius batus savo vaikui. Juk visos šios prekės kainuoja! Štai keletas patarimų, kaip tinkamai susigaudyti kreditų rinkoje, kuomet pritrūkote grynųjų, o pirkiniai palaukti neplanuoja.

Įsivardinkite sumą

Bene svarbiausias aspektas prieš kreipiantis dėl paskolos yra įsivardinti tikslų daiktą, prekę bei sumą, kurios reikia, kad įsigytumėte vieną ar kitą pirkinį. Nors dauguma nežino, tačiau būtent ir nuo pačio pirkinio priklausys, kaip ir kokią paskolą gausite. Jeigu renkatės įprastą vartojamąją paskolą, gausite pageidaujamą pinigų sumą, kurią galėsite išleisti bet kokio daikto įsigijimui. Žinoma, šiuo atveju, palūkanos gali net kelis kartus būti didesnės, tačiau gausite papildomą laisvę įsigijimo metu. Antru atveju, žmonės renkasi išperkamosios nuomos (lizingo) būdą. Pildant paraišką nurodote, ką planuojate įsigyti. Šiuo atveju, pats pirkimo procesas yra prižiūrimas kreditoriaus, bet gera žinia ta, kad nepermokate už palūkanas – jos būna išties žemos.

Paskolos sąlygos

Kaip ir bet kur kitur, renkantis paskolą ar kitą kreditą, labai svarbu tinkamai išsitirti esamą kreditų rinką. Nors didžiųjų bankų Lietuvoje vos keletas, tačiau nemažą dalį sudaro ir vidutiniai bei smulkūs kreditoriai (tiek privatūs asmenys, tiek ir kredito bendrovės). Didžiosios įmonės neretai orientuojasi vien į lizingo ir būsto kreditus, tuo tarpu mažesnieji siūlo ne tik puikias sąlygas, bet ir lankstų įmokų mokėjimą, atidėjimą bei daugelį kitų vertingų pasiūlymų. Labai patariame naudotis tuo, tik tokiu būdu būsite tikri, kad gavote geriausias įmanomas sąlygas.

Atsakingai skolinkitės

Norime pastebėti, kad paskolos turint antstolių jau kurį laiką nėra išduodamos. Arba išduodamos itin retais atvejais. Todėl nerekomenduojame įsiskolinti bei užsitraukti antstolių nemalonę. Turite suprasti, kad atsakingo skolinimosi politikos laikosi ne tik didžiausi Lietuvos bankai, bet ir įvairios kredito unijos, kiti vidutiniai ir smulkūs kreditoriai (tiek įmonės, tiek ir privatūs asmenys).