Keisti paskutinių metų pardavimai aukcionuose

Kartais keista ne tai ką galima rasti aukcionuose, bet pati mintis jog tai galima parduoti. Aukcionų istorijoje būta tikrai keistų prekių, kurios parduotos už neįtikėtinas sumas. Pabandykime pažvelgti, kas tai per aukcionų keistenybės.

Netvarka už 4 milijonus dolerių

Tai yra bet kurio paauglio svajonė – parduoti netvarką savo kambaryje. Tą iš tikrųjų padarė britų menininkė Tracey Emin. 1999 m. ji praleido keletą dienų lovoje, kai buvo stipriai prislėgta sunkumų santykiuose. Vėliau ji aukcione pardavė šiukšlių ir likučių instaliaciją, kurią pavadino „Mano lova“ už $150 000 Charlesui Saatchi. Vyras netrukus perpardavė instaliaciją kaip savižudiškos depresijos simbolį už 4 milijonus dolerių.

Vanduo už $455

Išmanieji Elvio Presley padėjėjai 1977 m. už 455 dolerius pardavė stiklinę su vandeniu, kurio Elvis nebaigė išgerti. Tai įvyko Šiaurės Karolinoje po vieno jo koncerto. Tuo metu 455 doleriai buvo palyginti didelė pinigų suma. Įdomu, kiek laiko pirkėjas mėgavosi pirkiniu – per aukcioną stiklinėje jau buvo likę tik keli lašai, kurie greičiausiai netrukus išgaravo.

Panaudota servetėlė už $5300

Aukcione buvo parduota  Scarlett Johansson servetėlė, kurią ji panaudojo „The Tonight Show“ metu. Medžiagos skiautelė su gleivėmis buvo įdėta į plastikinį maišelį ir parduota už 5300 dolerių. Kodėl to reikėtų anoniminiam pirkėjui? Neaišku.

Nematomas paveikslas už $10000

2011 m. paveikslas pavadinimu „Šviežias oras“, egzistuojantis tik menininko vaizduotėje, buvo parduotas už 10 000 dolerių. Nejuokaujame! Yra organizacija, pavadinta MONA (Nematomo meno muziejus, angl. The Museum of Non-Visible Art), kuri parduoda meno kūrinius, egzistuojančius tik menininkų galvose. Pinigai, uždirbti iš oro, tikrąja to žodžio prasme.

Reklaminis plotas ant kaktos – $10000

Tapti unikaliu žmogumi yra paprasčiau nei atrodo. Jutos valstijos gyventoja Kari Smith pardavė neįprastą reklamos vietą ant kaktos už 10 000 USD. Visame pasaulyje garsi kompanija Golden Palace priėmė šį neįprastą pasiūlymą, o dabar jų svetainės adresas ištatuiruotas ant moters veido. Įdomu, ar Kari dalyvavo renkantis šrifto dydį?

Maisto likučiai už $1025

2 gabaliukus prancūziško sumuštinio, kuriuo Justinas Timberlake’as vaišinosi per pusryčius Z-100 radijo stotyje, aukcione nusipirko vienas jo 19-metis gerbėjas už 1025 dolerių. Radijo stotis paaukojo šiuos pinigus labdarai.

Vardas už $25000

Pasirodo, jūsų kaktą nėra vienintelis dalykas, kurį galite parduoti reklamai. Konektikuto valstijos šeima pardavė teisę pavadinti jų naujagimį. Spėkite, kas laimėjo šį keistą aukcioną? Žinoma, Golden Palace . Atrodo, kad vienos kaktos jiems nepakako. Dabar kūdikio vardas yra Golden Palace Benedetto.

Iškvėptas oras už $530

Šiandien sunku ką nors nustebinti skardine jūros oro. Tačiau tai įmanoma padaryti, jei skardinėje yra Angelinos Jolie ir Brado Pitto kvapas. Vietoj mikrofono išradingas reporteris buvusiai įžymybių porai pakišo skardinę, kai jie buvo ant raudonojo kilimo ir galbūt jų iškvėptas oras pateko į skardinės vidų. Skardinė aukcione buvo parduota už $530, o tai nėra blogai tokiam abejotinam dalykui.

Parengė Manoaukcionas.lt