Kiek fotografų turi būti vestuvėse?

Vestuvių fotografai darbo įkarštyjeRengiantis bene didžiausiai gyvenimo šventei, vestuvėms, turime begalę įvairiausių rūpesčių. Nuo vietos pasirinkimo, patiekalų ir maisto meniu sudarymo, iki smulkių aprangos detalių bei galų gale fotografo pasirinkimo. Pastaroji dalis labai svarbi jau vien dėl to, jog vestuvių nuotraukos išliks visam gyvenimui, tad klysti šioje vietoje būtų labai liūdna. Kai kurie peržiūri šimtus kitų fotografų nuotraukų, kol išsirenka sau artimiausią, tuo tarpu kiti eina dar labiau užtikrintu keliu – samdosi net ne vieną, o bent du fotografus. Kaip ir kada yra geriau?

Žinoma, bet kokiu atveju du fotografai bus geriau už vieną. Kaip ir trys geriau už du. Kita vertus, labai kilti į viršų taip pat neverta – fotografai, atsiduriantys nuotraukos fone jos tikrai nepuošia. Bet to, samdytis kelis fotografus kainuoja tikrai daug, juk vestuvių fotografai toli gražu nėra pigus malonumas. Tad pastaruoju metų tie, kam rūpi nuotraukos, dažniausiai savo vestuvėse nori turėti  du fotografus.

Toks pasirinkimas turi pagrindo dėl kelių dalykų. Pradžioje, tiesiog iš didesnio kiekio nuotraukų daugiau šansų atsirinkti kažką tikrai gero. Antra, skirtingai fotografai turės bent kažkiek kitokį požiūrį į nuotraukas, tad ir jų įvairovę turėsite kitokią. Juk vieni mėgsta portretus ir statines nuotraukas, tuo tarpu kiti paslapčiomis gaudo kuo natūralesnius kadrus su nesuvaidintomis emocijomis. Na ir du fotografai visuomet yra šioks toks saugiklis, jei netyčia tas vienintelis imtų ir ne juokais susirgtų prieš vestuves. O tai tikrai neprognozuojamas dalykas.

Kartais vestuvių fotografo pasirinkimas apkarsta vien dėl to, jog paieškos prasideda gerokai per vėlai. Ir šiuo atveju net nėra taip svarbu, ar norėsite, ar kelių fotografų savo šventėje. Peržiūrėjus kalnus nuotraukų ir atsirinkus jums labiausiai patikusį fotografą, skambinate jam, bandote tartis, ir pasirodo, jog data jau užimta. Tuomet kartojate tą pačią procedūra su kitu, ir vėl atsakymas neigiamas. Tokioje situacijoje galima gana rimtai pulti į paniką, tad derėtų rūpintis iš anksto. Juk geriausi vestuvių fotografai savo grafikus sudarinėja kartais ir metams į priekį, ypač vasaros sezonui. Kartais, kai nepasiseka gauti net kelių jūsų norėtų fotografų pagal savo susidarytą reitingą, samdytis ne vieną, bet bent du prastesnius tampa kone vienintele paguoda, tikintis, jog gerų kadrų iš didesnio kiekio tikrai atsiras. Tačiau tai nėra gera priežastis rinktis savo šventei daugiau nei vieną vestuvių fotografą.