Kokius termoreguliatorius pasirinkti?

Termoreguliatoriai – tai prietaisai, kurių pagalba galima vykdyti šildymo, vėdinimo ir kitų sistemų temperatūrinių režimų korekcijas ir valdymą. Vartotojams dažnai kyla klausimai: „Ar termoreguliatoriai yra būtini?“, „Ar įmanoma apsieiti be jų?“. „Kokius reikėtų rinkti?“ Iš tiesų šie prietaisai ne tik suteikia patogumo, bet praktiškai yra būtini kiekvienoje klimato valdymo sistemoje. Tik tinkamai parinkus termoreguliatorių galima galvoti apie racionalinį elektros energijos naudojimą ir bandymus sutaupyti tiek šildant patalpas, tiek ir jas vėdinat. Tas pats liečia ir pramonėje naudojamus prietaisus, kurie atsako už daugybę procesų, kur svarbu stebėti temperatūrų pokyčius ir laiku reaguoti į juos. Atliekant viską rankiniu būdu yra neefektyvu ir rizikinga, o automatizavimas nėra įmanomas be temperatūros reguliatorių.  Apie termoreguliatorių visumą ir panaudojimo sritis galima sužinoti čia.

Renkantis tinkamą termoreguliatorių turimai sistemai ar sprendimui, svarbu aiškiai suprasti jų paskirtį ir pritaikymo sritis. Buitiniai modeliai dažnai būna priskirti tam tikrai grupei, kuri tinka tam tikrai namų sistemai, pav.: šildymo katilams, šildomoms grindims, vėdinimo ir kondicionavimo sistemoms, šildymo prietaisams.

Vienas pagrindinių skirtumų tarp termoreguliatorių – jų valdymo būdas. Pagal šį kriterijų, išskiriami 4 pagrindiniai tipai:

  • Mechaniniai ir elektromechaniniai – rankiniu būdų valdomi prietaisai. Tinka ten, kur nėra būtinybės itin tiksliai nustatinėti temperatūros lygį, pavyzdžiui – šildomos grindys. Tai yra gan biudžetiniai termoreguliatorių variantai. Elektromechaniniai modeliai skiriasi nuo mechaninių didesniu tikslumu.
  • Elektroniniai ir sensoriniai – prietaisai, kurių valdumas vyksta mygtukų arba sensorinių ekranų pagalba. Skystųjų kristalų ekranuos patogu stebėti ne tik temperatūras, bet ir kitus sistemų parametrus.
  • Bekontakčiai – šiuolaikiškiausi sprendimai, kurių valdymą galima vykdyti išmaniųjų įrenginių pagalba naudojant Wi-Fi arbą mobilųjį tinklą, per specialias programėles. Tokie prietaisai gan dažnai yra naudojami „Išmaniųjų namų“ sistemose.