Šv. Kalėdas paankstina siuntų pristatymas

Siuntų pristatymasKeista kalbėti apie Šv. Kalėdas, kai iki jų dar likę keli mėnesiai. Tačiau taip yra kiekvienais metais, nes visi nori būti visiškai pasiruošę, kai išauš ilgai laukta diena. Be abejo, mes visi gerai žinome, kad realybėje taip nebūna, todėl paskutinėmis dienomis visi labai skuba ir jaudinasi, kad nesuspės tinkamai pasiruošti. Beveik kasmet kyla panika, nes siuntų pristatymas vėluoja, vykdomi paskutinės minutės užsakymai, pablogėja oro sąlygos, kurios gruodžio mėnesį dažniausiai būna sunkiai nenuspėjamos.

Šiais metais yra kelios papildomos priežastys, kurios prekių pristatymo reikalus gali paveikti dar labiau. Pirmiausia, akivaizdu, kad internetinės prekybos mastai šiemet vėl išaugs, todėl padidės siuntinių skaičius. Pažymima, kad šventiniu laikotarpiu vykdomi užsakymai užima didžiąją dalį siuntinių pristatymo rinkos. Taipogi, lyginant su praėjusiais metais, ekonominis nuosmukis pasaulyje nebe taip jaučiamas – remiantis statistiniais duomenimis, bedarbių sumažėjo, o kompanijos jaučia didesnį pakilimą, todėl tikėtina, kad šiais metais žmonių išleidžiamos sumos pirkiniams bus didesnės ir siuntinių skaičius padidės.

Savaime suprantama, kad orai yra beveik neprognozuojami arba, kitaip tariant, turėtų būti vertinami, kaip sunkiau nuspėjamas veiksnys. Akivaizdu, kad meteorologų nuomonės labai skiriasi – vieni teigia, kad žiema bus šalta ir ilga, o tuo tarpu kitų žiniomis bus visai priešingai. Taigi, siuntų pristatymas gali būti paveiktas dvejopai – pristatymo laikas pailgės arba sutrumpės. Žinoma, kiekviena profesionali kurjerių bendrovė sieks pateisinti klientų lūkesčius ir užsakymus įvykdyti sutartu laiku, dirbdami viršvalandžius ir aukodami savaitgalius.

Norėdami išvengti nesusipratimų dėl laiku nepristatytų siuntų, kuriose bus dovanos, skirtos jūsų giminaičiams ar draugams, būtų išmintinga prekes užsakyti kur kas anksčiau nei likus kelioms savaitėms iki Šv. Kalėdų. Siuntiniai iš anapus Atlanto turėtų iškeliauti dar gruodžio pradžioje. Be to, reikia teisingai paruošti ir tiksliai užpildyti užsakymo dokumentus. Siunta turi atitikti muitinės duomenis, muito mokesčiai turi būti sumokėti prieš pristatymą, o siuntos kaina turi būti mažesnė už minimalią sumą, nuo kurios muitinė neima mokesčių. Visą šią informaciją galima greitai pasitikrinti siuntas pristatančių bendrovių tinklalapiuose. Pavyzdžiui, jei nemokamai galima siųsti siuntą, kurios kaina be transporto išlaidų neviršija 75 Lt (kiekvienoje šalyje ši suma skiriasi), tai už siuntą,  kainuojančią keliais litais brangiau, pvz., 80 Lt, jau reikės sumokėti didelius mokesčius, todėl gerai pagalvokite, ar verta ją siųsti, ir nepatingėkite tai išsiaiškinti su teritorine muitine.

Prieš įsigydami prekes iš užsienyje esančių parduotuvių, nepagailėkite laiko ir peržiūrėkite pasaulinio lygio kurjerių kompanijas. Išsiaiškinkite, kokios yra jų teikiamų paslaugų sąlygos, ir,  jei kyla abejonių, susisiekite su jomis. Pasidomėkite, ką galima ir ko negalima siųsti. Taip pat nepamirškite, kad siuntų pristatymas kitą dieną kartais gali labai brangiai kainuoti, o pristatymas laiku per 2 – 3 dienas gali kainuoti per pusę pigiau.

Administratorius